9-letnia Marysia nie może czekać na odległy termin operacji z NFZ

9-letnia Marysia Mielcarek z Ostrowa Wielkopolskiego potrzebuję pomocy. Musi przejść natychmiast operację stawu biodrowego, stóp oraz kręgosłupa.

Zdaniem lekarzy to ostatni moment, by postawić ją na nogi, a termin operacji w szpitalu na NFZ został wyznaczony za dwa lata.Marysia nie ma tyle czasu.

Od urodzenia cierpi na niedowład kończyn dolnych niewiadomego pochodzenia. Urodziła się jako bliźnie drugie w ciężkiej zamartwicy. Porusza się na wózku. Konsekwencja niedowładu są: końsko-szpotawość stóp oraz lewego stawu skokowo-goleniowego, zwichnięcie stawu biodrowego, skolioza, potrzebna jest również rekonstrukcja stopy.

Marysia ma piątkę rodzeństwa. Samotnie wychowuje ich mama, której nie stać na koszty operacji w trybie pilnym. Na dzień dzisiejszy taka operacja jest możliwa tylko w prywatnej klinice, a jej koszty mieszczą się w granicach 50 000 zł. Rodzina bardzo prosi o pomoc. Marysi nie zostało dużo czasu. Po operacji Marysię czeka długa i żmudna rehabilitacja, ale ma szansę na normalne życie.

https://zrzutka.pl/4r6suv

CZYTAJ  Niepełnosprawny 13-latek wyciągnięty z zimnej wody

32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zbyszek
3 miesięcy temu

Matka zamiast zajmować się rehabilitacją to zajmowała się samą sobą . Jej zachowanie przypomina zachowanie kobiet przedstawionych w filmie Dziewczyny z Dubaju tylko o lokalnym zasięgu . Jestem ciekaw czy te zebrane środki rzeczywiście przeznaczy na zabieg Marysi czy zrobi sobie swój nochal bo jego jeszcze nie ruszała .
Swoją drogą to te wszystkie komentarze świadczące o jej podejściu do dzieci i jej zachowaniach nie powinny znajdować się tutaj lecz na stronie zrzutki by naiwni ludzie nie dali się zmanipulować i wykorzystać. .
Szkoda dziecka bo w tym wszystkim on cierpi najbardziej

Iza
3 miesięcy temu

Hmmm….
Mamy nie stać na operację….
A na nowe piersi było ją stać, włosy przedłużyć też miała za co, tatuaże to pewnie kolega za darmo jej zrobił. A na imprezy w starej przepompowni to sponsorzy zapraszają, a dzieci same w domu siedzą

Znam
odpowiada  Iza
3 miesięcy temu

To jest wlasnie to.. na wszystko są pieniądze tylko nie na pomoc dziecku, które przes tyle lat nie ma żadnej rehabilitacji..

Piotr
3 miesięcy temu

https://instagram.com/emi_gme?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Polecam obejrzeć profil mamy ,gdyby ktoś miał wątpliwości czy naprawdę ludzie muszą pomagać w takich przypadkach. W Kobylinie i Krotoszynie ta rodzina już zasłynęła parę lat wstecz.

Ola
odpowiada  Piotr
3 miesięcy temu

A może Ty się pokażesz?
Wielki znawca wpieprzania się w nie swoje sprawy. Spędzam z tą rodziną dość dużo czasu, a ty? Chyba nie, bo byś był z nami. Dlatego proszę się nie wypowiadać patrząc z boku

Iza
odpowiada  Ola
3 miesięcy temu

No pewnie. Ty spędzasz czas z rodziną.
Hehehe.
W starej przepompowni na imprezie

Wiesiek
3 miesięcy temu

Biedne dziecko
Oby szybko znalazły się pieniądze na leczenie
Dużo zdrowia

Znajoma
3 miesięcy temu

Ehh dziwie się, że Ostrów24 wspiera niezweryfikowane zbiorki i niesprawdzone rodziny.. wszystkie dzieci z tej rodziny potrzebują pomocy.. niestety nie tylko Marysia.

Ktoś
3 miesięcy temu

Marysia naprawdę potrzebuje pomocy. Ale jej rodziców stać na tą operację. Tato pracuje za granicą i opiekuje się dziećmi, jak jest w domu(bardziej niż mama). Szkoda tylko, że mama zamiast wydawać pieniądze na dzieci i rehabilitację Marysi to inwestuje w siebie, bo „się realizuje”. Dzieci( jak nie ma ojca) są pozostawiane bez opieki same sobie. Marysia praktycznie niekorzysta z wózka tylko jeździ na deskorolce lub czołga się po ziemi, ewentualnie nosi ją na rękach jej starsza siostra. Serce się kraje jak widzę te dzieciaczki. Takim lidziom jak ta Pani strach oddać nawet zwierzaka pod opiekę, a co dopiero dzieci.

Iza
odpowiada  Ktoś
3 miesięcy temu

Szczera prawda

Ola
odpowiada  Ktoś
3 miesięcy temu

Jak ten „ktoś” taki poinformowany. A skąd Pan/Pani wie na co stać rodziców? To jest żenujące- patrzy im Pan/Pani w portfele. Szkoda,że takie osoby nie podpiszą się imieniem i nazwiskiem. Jednak czego możemy wymagać od tchórzy? „Tanich zachowań”.

K&A
3 miesięcy temu

Mamy nie stać na operacje córki… ale stać ją za to na operację piersi , usta i wycieczki zagraniczne.. wystarczy spojrzeć. Może te pieniądze warto było zainwestować w zdrowie dziecka. A naiwni ludzie znów mają pomagać.. Szkoda chorej dziewczynki .. ale tych co matka już wykorzystała do pożyczek na litość w innych miastach nie brakuje.

asd
3 miesięcy temu

Samotna matka z 6 dzieci hmmm może najpierw lepiej pozbierać na usuniecie jajników dla tej pani…

Dyzma
3 miesięcy temu

O przyjęciu na zabieg decyduje ordynator danego oddziału a nie NFZ i wszystko jasne .

Waldi
3 miesięcy temu

A 200 000 000 przepadło na respiratory od bandziora i 70 000 000 na wybory, które się nie odbyły…brawo pisiory….a teraz kto żyw wpłaćmy po parę groszy dla dziewczynki.

5435223234433
odpowiada  Waldi
3 miesięcy temu

2milirdy na tvpis

Obserwator
odpowiada  Waldi
3 miesięcy temu

Sądząc z wpisów zorientowanych osób, raczej się nie dorzucę.

Paweł
odpowiada  Waldi
3 miesięcy temu

i 2mld na tępą propagandę TVP 😀

32
0
Napisz co o tym sądziszx