Zwierzę zginęło w oborze (zdjęcia)

Kolejna dziś tragedia w rolnictwie na terenie powiatu ostrowskiego. Tym razem padła krowa w skutek katastrofy budowlanej na terenie jednego z gospodarstw w Szczurach.

W budynku inwentarskim hodowane były krowy, a na żelbetowym stropie składowano zboże. Pod naporem ciężaru strop się zawalił, a magazynowane zboże przedostało się do części ze zwierzętami.

W tej chwili rozważany jest scenariusz akcji ratowniczej by bezpiecznie dla ludzi i zwierząt wyprowadzić ocalałe krowy. Prawdopodobnie zostaną użyte stemple do podtrzymania konstrukcji stropu.

Na miejsce jedzie grupa poszukiwawczo ratownicza z Poznania. Do Ostrowa przyjechały wozy z OSP Przygodzice by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Ostrowa.

Aktualizacja
Ostatecznie jedna krowa padła.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Mariusz w Masterchef Nastolatki - co dalej?
Subskrybuj
Powiadom o

46 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ryciel
1 rok temu

Ogólnie to jestem ze wsi mieszkam na wsi studiowałem w mieście jeżdżę do miasta pracuje na etacie a oprócz tego mam uprawnienia rolnicze bo mam ziemię i ściemniał jak 90 % ludzi którzy piszą tu na forum jakimi to nie są rolnikami i jak to ludzi nie Kaia 😁. Dla mnie rolnik to ktoś kto żyje tylko i wyłącznie z roli ale musi też mieć hodowlę zwierząt na dużą skalę, bo tylko tacy mogą się tak tytułować dlatego że mają faktycznie zaje.. przy zwierzątkach karmienie oporządzenie gnije itd. reszta to nie rolnicy tylko obsiewacze i ściemniacze zasieją sprzątną sprzedają posciemniaja dopłatę wezmą program unijny przytula na etacie dorobią ale się tytułują haha. Jak słyszę jak to oni ciężko pracują i jeszcze nas żywią, tylko że inni też ciężko ok pracują ok n ok e jęczą jak osły że wszystko im się należy bo bardziej rozbestwionej grupy zawodowej w Pl nie ma kredyty umorzyć dopłatę dać maszynę w połowie sfinansować i tak jęczeć że źle. Otóż źle to ma dziś w Pl większość ludzi których nie stać na podstawowa egzystęcje. Każdy robi to co chce niech mi tylko nikt nie mówi że mnie żywi bo żywię się sam a kupuje ja za ciężko zarobione pieniądze więcej zaradności mniej narzekać i prosic o rozdawnictwo publicznych pieniędzy i do roboty obiboki 🤝

gdz
odpowiada  Ryciel
1 rok temu

masz 300% racji

gdzie Nadzór Budowlany
1 rok temu

jaki żelbeton stropowy – TOTAL dziadostwo . szlaka, i piasek . prosze spojrzec na te budynki TOTAL pod spychacz a nie po dotacje z UE. Macie racje .
Piszecie rolnicy o żarciu i żarciu . Wy nas żywice tak samo jak miasto zywi, ubiera, ksztalci, itp. inaczej cep cy zboże walił cepem a nie kombajnem . wiec nie podskakuj do miasta bo za malutki jestes nawet z kombajnu. babraj sie w gnoju i buduj szopy zgodnie z nadzorem Budowlanym . PS. jak widac tam to ani przy remoncie, ani przy budowie tego dziadostwa Nadzoru Budowlanego wies nie widziała . dlaczego ???

Chłopek
odpowiada  gdzie Nadzór Budowlany
1 rok temu

Nadzór tu nic nie pomoże jak obciążenie x 5 albo więcej

hhhaa
odpowiada  Chłopek
1 rok temu

pomoze bo nie pozwoli burakom budowac ze szmelcu- i wbrew przeznaczeniu .

Grochek
1 rok temu

Masakra ludzie nie mają serca

Forest
1 rok temu

Mieszczuchy z blokowisk – czytaj króliczaków WIEŚ was w tyłki ciśnie a wpieprzacie żarcie tylko że wsi bo w mieście to tylko przetwarzacie i konfekcjunojecie taka prawda była ibędzie

46
0
Napisz co o tym sądziszx