Zwierzę zginęło w oborze (zdjęcia)

Kolejna dziś tragedia w rolnictwie na terenie powiatu ostrowskiego. Tym razem padła krowa w skutek katastrofy budowlanej na terenie jednego z gospodarstw w Szczurach.

W budynku inwentarskim hodowane były krowy, a na żelbetowym stropie składowano zboże. Pod naporem ciężaru strop się zawalił, a magazynowane zboże przedostało się do części ze zwierzętami.

W tej chwili rozważany jest scenariusz akcji ratowniczej by bezpiecznie dla ludzi i zwierząt wyprowadzić ocalałe krowy. Prawdopodobnie zostaną użyte stemple do podtrzymania konstrukcji stropu.

Na miejsce jedzie grupa poszukiwawczo ratownicza z Poznania. Do Ostrowa przyjechały wozy z OSP Przygodzice by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Ostrowa.

Aktualizacja
Ostatecznie jedna krowa padła.

CZYTAJ  Pan nie widział, a pani nie była pewna

46 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ryciel
7 miesięcy temu

Ogólnie to jestem ze wsi mieszkam na wsi studiowałem w mieście jeżdżę do miasta pracuje na etacie a oprócz tego mam uprawnienia rolnicze bo mam ziemię i ściemniał jak 90 % ludzi którzy piszą tu na forum jakimi to nie są rolnikami i jak to ludzi nie Kaia 😁. Dla mnie rolnik to ktoś kto żyje tylko i wyłącznie z roli ale musi też mieć hodowlę zwierząt na dużą skalę, bo tylko tacy mogą się tak tytułować dlatego że mają faktycznie zaje.. przy zwierzątkach karmienie oporządzenie gnije itd. reszta to nie rolnicy tylko obsiewacze i ściemniacze zasieją sprzątną sprzedają posciemniaja dopłatę wezmą program unijny przytula na etacie dorobią ale się tytułują haha. Jak słyszę jak to oni ciężko pracują i jeszcze nas żywią, tylko że inni też ciężko ok pracują ok n ok e jęczą jak osły że wszystko im się należy bo bardziej rozbestwionej grupy zawodowej w Pl nie ma kredyty umorzyć dopłatę dać maszynę w połowie sfinansować i tak jęczeć że źle. Otóż źle to ma dziś w Pl większość ludzi których nie stać na podstawowa egzystęcje. Każdy robi to co chce niech mi tylko nikt nie mówi że mnie żywi bo żywię się sam a kupuje ja za ciężko zarobione pieniądze więcej zaradności mniej narzekać i prosic o rozdawnictwo publicznych pieniędzy i do roboty obiboki 🤝

gdz
odpowiada  Ryciel
7 miesięcy temu

masz 300% racji

gdzie Nadzór Budowlany
7 miesięcy temu

jaki żelbeton stropowy – TOTAL dziadostwo . szlaka, i piasek . prosze spojrzec na te budynki TOTAL pod spychacz a nie po dotacje z UE. Macie racje .
Piszecie rolnicy o żarciu i żarciu . Wy nas żywice tak samo jak miasto zywi, ubiera, ksztalci, itp. inaczej cep cy zboże walił cepem a nie kombajnem . wiec nie podskakuj do miasta bo za malutki jestes nawet z kombajnu. babraj sie w gnoju i buduj szopy zgodnie z nadzorem Budowlanym . PS. jak widac tam to ani przy remoncie, ani przy budowie tego dziadostwa Nadzoru Budowlanego wies nie widziała . dlaczego ???

Chłopek
odpowiada  gdzie Nadzór Budowlany
7 miesięcy temu

Nadzór tu nic nie pomoże jak obciążenie x 5 albo więcej

hhhaa
odpowiada  Chłopek
7 miesięcy temu

pomoze bo nie pozwoli burakom budowac ze szmelcu- i wbrew przeznaczeniu .

Grochek
7 miesięcy temu

Masakra ludzie nie mają serca

Forest
7 miesięcy temu

Mieszczuchy z blokowisk – czytaj króliczaków WIEŚ was w tyłki ciśnie a wpieprzacie żarcie tylko że wsi bo w mieście to tylko przetwarzacie i konfekcjunojecie taka prawda była ibędzie

Iza
7 miesięcy temu

Ale mercedes stoi u wieśniaków a tak płaczą czego jak wszystko Unia da to buroki zachłanne a po mięso i warzywa do miejskich sklepów przyjadą

Miastowy
odpowiada  Iza
7 miesięcy temu

Na Mercedes -y ich stać a na weekend przyjeżdżają pod markety zakupy robić. Macie swoje sklepy kmiotki typu Abc? To u siebie kupujcie a nie nam promocje wykupować z marketu. Potem patrzę na półkach nie ma tego czy tamtego, bo ***** wykupiły. Ja przez was g**je jedne muszę latać od marketu do marketu, bo zaś nie ma tego co chcę. Stać was to u siebie kupujcie a nie mi promocję sprzed ryja zabierać!!!!

Forest
odpowiada  Iza
7 miesięcy temu

A co mercedes ciebie ciśnie

Rolnik
odpowiada  Iza
7 miesięcy temu

Droga Izuniu, a to mięso w miejskich sklepach to wyhodowane w blok na balkonie ma się rozumieć, a buroki ze wsi przyjeżdżają wykupują to przez was wyprodukowane mięsko i warzywa? Zazdrościsz mu 20 letniego mercedesa ale pracy od świtu do nocy w trudnych warunkach to już nie. Ale już nikt się nie martwi czy człowiekowi nic się nie stało i nikomu z jego otoczenia tylko brał z Uni piniądzę to ma za swoje.

H2O
odpowiada  Iza
7 miesięcy temu

a gdzie ci urosło że w tym mieście w sklepie masz na balkonie? mądrość mieszczucha !!!!!! ha ha ha !

byczek z obory
7 miesięcy temu

Powiem tak.Niech każdy pilnuje swojego koryta w swoich ziemiankach z balkonem.Narzekacie na gospodarzy a żeby nie ich ciężka praca to byście pili mleczko w proszku z Papui Nowej Gwinei

Ale jaja.
odpowiada  byczek z obory
7 miesięcy temu

A to mleczko w kartonie to z czego?

xyz
7 miesięcy temu

Nie rozumiem po co grupa ratowniczo poszukiwawcza? To te krowy pouciekały?
I w jakim celu OSP Przygodzice mają zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców Ostrowa, jeśli wypadek był w Szczurach?

Pablo
odpowiada  xyz
7 miesięcy temu

Jak chcesz błysnąć to posyp się brokatem następnym razem.

nigdy
odpowiada  xyz
7 miesięcy temu

Widocznie z Ostrowa pojechało kilka wozów i musiało zostać zapewnione bezpieczeństwo powiatu stąd wozy z Przygodzic w Ostrowie.

Abc
odpowiada  xyz
7 miesięcy temu

Widocznie tylko grupa ratowniczo poszukiwawcza posiada sprzęt potrzebny do podparcia stropu.
No poza firmami budowlanymi, ale one pewnie się nie podzielą.

dj sesil
7 miesięcy temu

Wszyscy tu wylewający jad niebawem będziecie jeszcze miło wspominać rolnika jak dopadnie was głód. Zresztą to kwestia czasu lewacy już nad tym pracują. Jak żywność skoczy cenowo x4 i zacznie jej brakować to otworzycie oczy. A dla takich cepów jak wy będą od lewaków pyszne robaki.

Golonka 😋
odpowiada  dj sesil
7 miesięcy temu

Jak zabraknie nam jedzenia , to będziemy wiedzieli gdzie pójść, gdzie uderzyć, żeby się do syta nażreć. Do kmiotka , bo oni zawsze robią zapasy i mają dużo habasu i innych bajerów. A jak nie będą chcieli oddać po dobroci to wtedy pokażemy tak naprawdę na co nas stać.

Jest pięknie.
odpowiada  Golonka 😋
7 miesięcy temu

Przy tej inflacji szybko pokażesz na co cie stać.
Jeszcze bedziesz pod mostem mieszkać.
Węgla mieliśmy na 200lat, długu na 300 lat!
A ktoś to musi spłacić.

jarosław wisimulacha
7 miesięcy temu

Taką bezmyślność ludzi powinno sie pociagać do konsekwencji… Żelbetonowy strop w budynkach 60 letnich?????

Xlx
odpowiada  jarosław wisimulacha
7 miesięcy temu

Ten budynek powstał w 2000 roku

dj sesil
odpowiada  jarosław wisimulacha
7 miesięcy temu

Każdą bezmyślność żeby było sprawiedliwie – tj. Adaś Pinokio też powinni już gnić w pierdlu.

byczek z obory
odpowiada  jarosław wisimulacha
7 miesięcy temu

Jak niewiesz baranie to nie pisz. Skad wiesz że budynki mają 60 lat?

Ostatnio edytowany 7 miesięcy temu by byczek z obory
marcin
7 miesięcy temu

..w jakiej to było miejscowości?

Józiu
odpowiada  marcin
7 miesięcy temu

W Knurowie.

gdz
odpowiada  marcin
7 miesięcy temu

pewnie chynowa-Przygodziczki tak takie dziadostwo dominuje

46
0
Napisz co o tym sądziszx