Remont szkolnej stołówki na finiszu

W Szkole Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim trwa remont kuchni oraz stołówki szkolnej. Koszt prac to 100 tysięcy złotych, ale 80 tysięcy złotych to środki pozyskane z programu „Posiłek w szkole i w domu”.

– Już pod koniec września uczniowie “Piątki” będą mogli zjeść smaczny obiad w odnowionej stołówce. Co więcej, szkoła zyska odnowioną kuchnię i nowe sprzęty. Efektem będą jednak nie tylko ładniejsze pomieszczenia. Dzięki realizacji tego zadania poprawiona zostanie funkcjonalność. Dziennie wydawano w „Piątce” 160 obiadów, po remoncie ciepły posiłek będzie mogło zjeść więcej dzieci – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Obecnie odświeżane są pomieszczenia, w kuchni remontowana jest instalacja elektryczna, trwa także wymiana lamp. Kuchnia zostanie wyposażona w nowe blaty, szafki, zmywarkę, patelnię elektryczną i inne urządzenia oraz drobny sprzęt. Dodatkowo w stołówce „Piątki” wymieniamy stare krzesła i stoły na nowe.

To kolejna placówka szkolna, która skorzystała z dofinansowania z programu “Posiłek w szkole i w domu”. W 2020 roku efekt takiego wsparcia podziwialiśmy w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. W 2021 roku, w ramach programu, remont przeszła stołówka szkolna Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. W obu przypadkach wsparcie również wyniosło niemal 80 tys. złotych, a koszt całego zadania 100 tys. złotych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aa
1 rok temu

A tak w 13 na Pruślinie nie łaska zrobić stołówki tam dzieci na korytarzu obiad jedzą toalety też pod krytyką że dzieci chodzić nie chcą się załatwiać.

1
0
Napisz co o tym sądziszx