Absurdy służby zdrowia. 17-latki jeździły pomiędzy szpitalami

Powracamy do tematu przygniecenia przez gruby konar drzewa trzech młodych dziewczyn na terenie Parku Przyjaźni w Kaliszu. Kolejny raz wyszło na jaw, jak (nie)funkcjonuje służba zdrowia.

Kaliski szpital w czerwcu zaplanował i wdrożył procedurę czasowego zawieszenia funkcjonowania Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Placówka wystąpiła w ustawowo przewidzianym czasie do wojewody o to żeby w dniach od 30 lipca do 14 sierpnia zawiesić funkcjonowanie tego oddziału. NFZ się na to zgodził. Wojewoda wydał pozytywną decyzję, która akceptuje czasowe zaprzestanie udzielania świadczeń.

Według procedur powiadamiane o fakcie zamknięcia oddziału są wszystkie jednostki ościenne, dyspozytornia centralną w Poznaniu oraz łącznie z pogotowiem ratunkowym. – W związku z tym dwie karetki z tymi dziewczynkami nie powinny tutaj trafić – informuje Paweł Gawroński, rzecznik kaliskiego szpitala. – Jeżeli system wie, że tu nie ma oddziału to powinien wieźć pacjenta do pierwszego czynnego, dostępnego oddziału. Pacjentki jednak tutaj trafiły. Lekarz zajął się jedną, a drugą odesłał do Ostrowa Wielkopolskiego – dodał.

17-letnia pacjentka, która została w Szpitalu Zespolonym im. L. Perzyny w Kaliszu po godz. 22.00 była w pełni zaopatrzona. Miała otarcia w obrębie głowy oraz szytą wargę. – Diagnostyka oraz zaopatrzenie ran zostało wykonane. Pacjentka według opinii lekarza nadawała się do tego, żeby wypisać ją do domu. Mamie jednak bardzo zależało, aby dziecko pozostało na obserwacji. W związku z tym szpital wysłał ją karetką do Ostrowa Wielkopolskiego ze skierowaniem w związku z tym, że podpisaliśmy z nimi porozumienie, że na ten czas kiedy u nas nie ma Chirurgii Dziecięcej to oni biorą wszystkich naszych pacjentów. Tam została obejrzana, natomiast tamtejsi lekarze również zadecydowali, że nie nadaje się do obserwacji na Oddziale Chirurgii Dziecięcej i odesłali ją do domu – tłumaczy rzecznik kaliskiego szpitala.

Druga 17-latka z poważniejszym urazem od razu pojechała do szpitala do Ostrowa Wielkopolskiego. Została tam zbadana i zdiagnozowana oraz zapatrzona. Przewieziono ją jednak do kaliskiego szpitala ze względu na uraz kręgosłupa i fakt, że niewiele jej brakuje do osiągnięcia pełnoletności. Kaliski szpital leczy urazy neurochirurgiczne wśród dorosłych pacjentów. Nastolatka będzie musiała mieć przeprowadzony zabieg operacyjny.

W całej sytuacji roztrzęsieni byli rodzice najbardziej poszkodowanej dziewczyny. Najpierw odbiła się od drzwi kaliskiego szpitala, a później została przewieziona do ostrowskiego szpitala, który nie leczy urazów kręgosłupa i podjęto decyzję o przewiezieniu jej ponownie do Kalisza.

POLECANE NEWSY

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
amen
11 dni temu

zapisz sie do NFZ na terenie Gm Przygodzice – leczą wszystko od A-Z . sukcesy ? 99%

***** ***
12 dni temu

Sk*****ny pisowskie z ministerstwa zdrowia chyba się wzorują na doktorze Mengele. Choć jest i różnica, on eksperymentował (jakkolwiek przerażająco to zabrzmi) na osobach w sumie skazanych na śmierć, a pisowcy wykończyli 200 tys Polaków w czasie „pandemii”, osób zdrowych, wolnych, które by żyły, gdyby otrzymały pomoc. PiS to tragedia największa jaka spotkała Polskę od czasu Powstania Warszawskiego.

Jąkała
12 dni temu

Dobrze że mamy Owsiaka i jego 200 mln złotych , robi dobrą robotę a te 200 mld zł co daje państwo to takie nic

***** ***
odpowiada  Jąkała
12 dni temu

Państwo nic nie daje. Państwo zabiera! Nie ma większego złodzieja od państwa, a państwo PiS to złodzieje do potęgi. Zrozumiał towarzysz komsomolec?

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
13 dni temu

Historia z początku naszej ery lubi się powtarzać szczególnie w „służbie zdrowia”. Pacjentki jeździły od Annasza do Kajfasza i były ciągle odsyłane w różne miejsca, bezskutecznie próbując uzyskać pomoc, jeżdżąc od jednego szpitala / urzędnika do drugiego – u żadnego nie znajdując rozwiązania swojej sprawy. Ciekawe co z tym zrobi złotousty starosta ?

rrrrr
13 dni temu

kiedy ktos sie wezmie za te szpitale !!! przeciez to jest cyrk

Marszałek
odpowiada  rrrrr
12 dni temu

wróci rudy z ciecią osobą w państwie do władzy, zlikwiduje połowę szpitali i nie będzie problemu wożenia między szpital
ami

Kom
13 dni temu

To co się tu odpi***ala to jest k**wa dramat. Nic sobie z ludzi już nie robią

Covid srowid.
13 dni temu

Dopóty system bedzie kontraktowal pacjentów nic sie nie zmieni, zy nas leczą czy nie kasa za naa płynie.
Powinna byc karta jak w niemcowni gdzie kozystam z uslug lekarza pieniadz idzie za mną, nie korzystamy nima kasy za nic.
Działa to jak wizyta prywatna w Polsce nie ten sam lekarz ba nawet kultura.

////
odpowiada  Covid srowid.
8 dni temu

to przeprowadz sie do niemiec . na co czekasz i szczekasz . juz VON mi z kraju

Bzdura.
13 dni temu

Jeszcze parę dni i wprowadza plandemie to już nikogo nie będą musieli leczyć, cierpliwości.

zezi
odpowiada  Bzdura.
13 dni temu

tak od września ciąg dalszy cyrku
no i dodatki kowidowe przepraszam teraz adaś nazwał to gratyfikacją bo dodatki źle brzmiało

.,.,
13 dni temu

Dziś w Łodzi mecz rozgrywało dy amo kijów, z na trybunach stado młodych ukra, bawią się u nas a u nich wojna, wtf, wypad do siebie walczyć za swój kraj, a nie, zabawa w Polsce, wypad

kamil
13 dni temu

nasza służba zdrowia to dramat a od 2 lat to komedia

21
0
Napisz co o tym sądziszx