Kombinował z bydłem, bo miał długi

Mężczyzna postanowił wykazać się kreatywnością z powodu długów, z których zamierzał wyjść. Nie przewidział, że pozbywając się jednych zobowiązań, wpada w drugie i kłopoty z wymiarem sprawiedliwości.

Kaliski sąd uznał winę Marcina W. i wymierzył karę 13 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Marcin W. przyjął 102 sztuki bydła od jednego z producentów bydła w powiecie jarocińskim i miał je oddać po utuczeniu. Finalizacji nie było, bo mężczyzna postanowił sprzedać zwierzęta.

Oskarżony działał od października 2019 roku do czerwca 2020 roku. Wtedy też zaczął je sprzedawać. Przedstawiciele spółki z Goliny mieli zaufanie do 39-latka z powodu wywiązania się z poprzednich umów. Tym razem jednak jej nie podpisali. Ponadto złożył niezgodne z prawdą oświadczenia kupującym, deklarując że jest właścicielem bydła i może je sprzedawać.

Straty oszacowano na ponad ćwierć miliona złotych. Ponieważ sąd w postępowaniu karnym nie nakazał oddania 260 tysięcy złotych, dlatego spółka wystąpi z pozwem w postępowaniu cywilnym.

POLECANE NEWSY

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stop mafii sądowniczej
23 dni temu

Polskie wolne sądy… Masz kasę lub znajomości jesteś wolny. Sąd skazał oskarżonego tylko aby odzyskać pieniądze trzeba założyć nową sprawę i ponownie karmić mafię….. Przez następne kilka lat.

Rafal Stachowczyk
24 dni temu

Kuchnia polska. Kizo

Olek
24 dni temu

nio wytłumaczenie jest naj lepsze A KTO DZIŚAJ NIE MA DŁUGÓW DZISIAJ KAZDY MA KREDYT W BANKU DUZY MAŁY

Nie każdy
odpowiada  Olek
23 dni temu

Że ty żyjesz na kredyt całe życie , to nie znaczy, że wszyscy tak żyją.

dr
24 dni temu

te kmioty zawsze maja mało. babrza sie w tym gnoju , zarabiają b.duzo. Kolosalne doplaty z UE czy od podatnika RP, i od dziecka gonią za kasą .Co to za gatunek ludzi. Mało i Mało . Dzieci bez wakacji, teatru , kultury- gnane do roboty, bo kasa i kasa. dziadowski wiejski gatunek .

tej
odpowiada  dr
24 dni temu

lepiej gnać dzieci do roboty niż do mopsu po zasiłek

wer
odpowiada  tej
24 dni temu

dzieci maja miec szkołe, kino, wykształcenie, kulture itp ., a nie od Sw. Komuni roboty, obornika a posrednio po kasę . Wykształci sie dostanie ogłady w mlodym zyciu to mniej chamskich kmiotów na wsi . a roboty we własnej rodzinie , juz w dorosłym zyciu dosyc sie na chapie . Bo to jest zycie, dziecinstwo .

Weteryniorz
odpowiada  wer
23 dni temu

O patrzaj, a tobie to nie pomogło.

Józwa Butrym
odpowiada  wer
22 dni temu

Wszyscy po studiach, a ziemia uprawi się sama. A jeść co będziesz buraku? (przepraszam buraka jako pożyteczne warzywo).
A potem „wykształceni gruntownie” myślą, że mleko, ziemniaki i mięso jest ze sklepu.

Last edited 22 dni temu by Józwa Butrym
9
0
Napisz co o tym sądziszx