Kombinował z bydłem, bo miał długi

Mężczyzna postanowił wykazać się kreatywnością z powodu długów, z których zamierzał wyjść. Nie przewidział, że pozbywając się jednych zobowiązań, wpada w drugie i kłopoty z wymiarem sprawiedliwości.

Kaliski sąd uznał winę Marcina W. i wymierzył karę 13 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Marcin W. przyjął 102 sztuki bydła od jednego z producentów bydła w powiecie jarocińskim i miał je oddać po utuczeniu. Finalizacji nie było, bo mężczyzna postanowił sprzedać zwierzęta.

Oskarżony działał od października 2019 roku do czerwca 2020 roku. Wtedy też zaczął je sprzedawać. Przedstawiciele spółki z Goliny mieli zaufanie do 39-latka z powodu wywiązania się z poprzednich umów. Tym razem jednak jej nie podpisali. Ponadto złożył niezgodne z prawdą oświadczenia kupującym, deklarując że jest właścicielem bydła i może je sprzedawać.

Straty oszacowano na ponad ćwierć miliona złotych. Ponieważ sąd w postępowaniu karnym nie nakazał oddania 260 tysięcy złotych, dlatego spółka wystąpi z pozwem w postępowaniu cywilnym.

CZYTAJ  Pan nie widział, a pani nie była pewna

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stop mafii sądowniczej
7 miesięcy temu

Polskie wolne sądy… Masz kasę lub znajomości jesteś wolny. Sąd skazał oskarżonego tylko aby odzyskać pieniądze trzeba założyć nową sprawę i ponownie karmić mafię….. Przez następne kilka lat.

Rafal Stachowczyk
7 miesięcy temu

Kuchnia polska. Kizo

Olek
7 miesięcy temu

nio wytłumaczenie jest naj lepsze A KTO DZIŚAJ NIE MA DŁUGÓW DZISIAJ KAZDY MA KREDYT W BANKU DUZY MAŁY

Nie każdy
odpowiada  Olek
7 miesięcy temu

Że ty żyjesz na kredyt całe życie , to nie znaczy, że wszyscy tak żyją.

dr
7 miesięcy temu

te kmioty zawsze maja mało. babrza sie w tym gnoju , zarabiają b.duzo. Kolosalne doplaty z UE czy od podatnika RP, i od dziecka gonią za kasą .Co to za gatunek ludzi. Mało i Mało . Dzieci bez wakacji, teatru , kultury- gnane do roboty, bo kasa i kasa. dziadowski wiejski gatunek .

tej
odpowiada  dr
7 miesięcy temu

lepiej gnać dzieci do roboty niż do mopsu po zasiłek

wer
odpowiada  tej
7 miesięcy temu

dzieci maja miec szkołe, kino, wykształcenie, kulture itp ., a nie od Sw. Komuni roboty, obornika a posrednio po kasę . Wykształci sie dostanie ogłady w mlodym zyciu to mniej chamskich kmiotów na wsi . a roboty we własnej rodzinie , juz w dorosłym zyciu dosyc sie na chapie . Bo to jest zycie, dziecinstwo .

Weteryniorz
odpowiada  wer
7 miesięcy temu

O patrzaj, a tobie to nie pomogło.

Józwa Butrym
odpowiada  wer
7 miesięcy temu

Wszyscy po studiach, a ziemia uprawi się sama. A jeść co będziesz buraku? (przepraszam buraka jako pożyteczne warzywo).
A potem „wykształceni gruntownie” myślą, że mleko, ziemniaki i mięso jest ze sklepu.

Ostatnio edytowany 7 miesięcy temu by Józwa Butrym
9
0
Napisz co o tym sądziszx