Obrzucono farbą mural dot. Ukrainy

Cztery miesiące temu powstał mural na jednej z opuszczonych kamienic. Jego treść i forma nawiązywała do wojny na Ukrainie, a konkretniej do pokoju. Mural został obrzucony czerwoną farbą, a nieznany sprawca dopisał „Wołyń 43”

O tym fakcie poinformowaliśmy na naszym fan page: https://www.facebook.com/ostrow24 co wywołało sporą dyskusję.

Post do godziny 8 rano zdobył prawie 500 reakcji. 297 to były „lajki”, 120 serduszka, 16 osób wyraziło gniew, 13 płacz, 8 zszokowanie i 3 „haha”.

Wśród prawie 300 komentarzy najwięcej pozytywnych reakcji otrzymały następujące wpisy:

„Ludzie żyjący historią sprzed prawie 100 lat oraz ludzie którzy oczerniają Ukraińców za czyny ich przodków, którzy już pewnie dawno nie żyją, to taki poziom żenady co tylko Polak potrafi sprzedać. Wielcy katolicy, którzy co niedziele do kościółka idą i słyszą o nastawieniu drugiego policzka nie potrafią wybaczyć narodowi czegoś co były dziesiątki lat temu i wszyztkich wrzucają do jednego wora. Z drugiej strony nie spodziewałem się nic innego po osobach, które prawdopodobnie głosują na PIS i konfederacje XD” – Oskar Lewandowski. (96 lajków, 33 „haha”)

Na ten wpis odpisał m.in. Marek Sowa „A ty na kogo głosujesz? 😃 na tęczowe jednorożce? Załóż jeszcze maseczke wyżej na morde 🙂 nie chodzi o wybaczanie, chociaż takiego czegoś sie nie wybacza, chodzi o PAMIĘĆ”

Przyjdzie czas, że wielu ze wstydem spuści głowy, zdając sobie sprawę z tego jakiego zła bronili. – Radosław Kellner (134 lajki)

Nie tylko Wołyń, nikt tak nie kolaborował z niemcami podczas drugiej wojny jak ukraińcy, nawet wśród francuzów było mniej aktywnych nazistów lub donosicieli. Kto likwidował getto warszawskie? Głównie ukraińcy którzy wstąpili na ochotnika do wermachtu. Jeżeli chodzi o najnowszą historię to dość niedawno ukraińcy zamazali właśnie czerwoną farbą nazwiska polskich obrońców Lwowa. Kniaź Jarema na pewno wiedział by co zrobić w takiej sytuacji… – Maciej Hetmanowski (48 lajków)
7
Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?x
CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

Autor zdjęcia: Edward Konieczny.

211 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Robert Kowalski
6 miesięcy temu

Wiele słów ciśnie się na usta. Historia historią. Ten młodzieniec, który twierdzi, że było to sto lat temu i nie ma do czego wracać raczej nie wie czym pisze. Widać jest doskonałym wręcz wzorowym,, produktem” mainstreamowych mediów. Rok 2022 jest rokiem UPAwe Lwowie. W rocznicę śmierci Bandery urządzane są huczne pochody. Ulice noszą nazwę banderowskich oprawców. Do jakich wartości odwołuje się pułk Azov? To już nie historia lecz współczesne czasy. Pomijam już reakcję polskojęzycznych władz, które od dekad z hipokryzji i politycznego wyrachowania sprawę ostatecznego wyjasnienia sprawy odkładają na dalszy plan.

Brazil
6 miesięcy temu

Widzę, że prawdziwy polak litery „Ł” nawet nie umie poprawnie napisać haha. Skąd się biorą ci ludzie, wychodzą z jakiegoś rezerwatu?
Niech ćwierćinteligenci się lepiej nie biorą za historię.

Audi a1
6 miesięcy temu

Ale syf w tej ukraińskiej restauracji na gimnazjalnej koło.kwiaciarni. brudas gotuje a blondi jakie auto. Bogacą sie

Polonez caro
odpowiada  Audi a1
6 miesięcy temu

A ty siedzisz i piszesz komentarze.

Krótko i na temat
6 miesięcy temu

Jedni działają, pomagają, wspierają, są aktywni, coś sobą reprezentują❤️…
…a ci drudzy tylko niszczą i szczują zaślepieni własną wrodzoną nienawiścią, brakiem charakteru i niską inteligencją 💩

Sami wybieramy z kim jesteśmy.

Ukry srukry
6 miesięcy temu

A na ulicach coraz więcej szlaufów ukraińskich z petem w ryju i dzieciarami z iphonami… No to macie teraz obraz wielkich uciekających przed wojną! Spier.olili ci bogaci i żerują na nas a ci biedni zostali.

Apostata
odpowiada  Ukry srukry
6 miesięcy temu

Kiedy facebook libków wjedzie trochę za mocno…

toudi
6 miesięcy temu

mogli to zrobić w lepszym stylu a tak wyszło słabo
tak czy siak zamalować te murale bo niepotrzebnie rozpraszają

Libki to p!pk!
odpowiada  toudi
6 miesięcy temu

Rozproszone to ty masz szare komórki

Historyk
6 miesięcy temu

Dlaczego nie powstał taki mural o ukraińskich mordach na polskich obywatelach czy pacyfikacji powstania warszawskiego przez ukraińskie jednostki.. Nie ma prawa widnieć żadna gloryfikacja Ukrainy na żadnych murach, pomnikach i innych dziadostwach.

Libki to p!pk!
odpowiada  Historyk
6 miesięcy temu

Bo to mity z internetu

ktoś
odpowiada  Historyk
6 miesięcy temu

jestem w szoku, cała ta pomoc jakby historii nie było, jakby nigdy nic się nie wydarzyło. Pomagać tam na miejsu tak jak Syryjczykom i innym imigrantom. Wojna toczy się na około 20% terytorium tego kraju więc na jego pozostałej części stworzyć pomoc. W Kaliszu co 2 na ulicy to UA niestety nie zachowują się jakby ich rodzinom i ojczyżnie krzwda się działa (chodzą półnago ubrane, głośno się cieszą, młodzież starsznie głosno sie zachowuje, dorosli bardzo głośno krzyczą ma dzieci, zwracają na siebie uwage. Jeszcze pożałujemy tej całej pomocy

PowiliMiJajKaLisz
odpowiada  ktoś
6 miesięcy temu

Bujdy dla ubogich umysłowo. Nikt nie chidzi oółnago i nie zachowuje się źle. Z mojego doświadczenia, Ukrainki i ich dzieci to bardzo godnie zachowujący się ludzie. To, co wy opisujecie w sieci, to ruskie straszydła. Jak ci się polska gościnność nie podoba, to nara spadaj do moskwy.

ORDER
odpowiada  PowiliMiJajKaLisz
6 miesięcy temu

Koleś czyli twoje łopatologiczne myślenie (jak koń z zaślepkami) nie umiesz rozróżnić prawdy od fałszu. I Twoją obroną jak większości Tobie podobnych jest ich porównywanie do „ruskich troli” – nie żal mi takich idiotów. Bo każdy może wyrazić swoje zdanie – ale jak ktoś inaczej twierdzi to zwyzywany jest od właśnie tych troli. To rozumiem, że jak to koleś (Moraw**cki) twierdzi, że inflację mamy przez Putina, to też w tak Ty twierdzisz – tak? (pyt. retoryczne).

PowoliMiJajKaLisz
odpowiada  ORDER
6 miesięcy temu

Łykasz ruskie orzekazy jak młody oelikan. Dla ciebie i tobie podobnych zmanipulowanych w necie libków, którzy bez myślenia uwierzą w cokolwiek Braun i Konfederacja powie, najgorsza opozycja to pis. Pis mirawieckie ziobry kaczyńskie to nieudacznicy. Ja jestem w opozycji do was i do nich.

....
6 miesięcy temu

Czyżby znowu pacyna i jego banda ułomków?

PRAWDA
odpowiada  ....
6 miesięcy temu

Szczęśliwa jestem ,ze Pacynów znam. CHWAŁA IM !!!!!

Ojej
6 miesięcy temu

Ukrainki zaczepiają na ulicy polskich mężczyzn. Znam dwa niezależne przypadki idą jak w ogień. Obrączka nie przeszkadza. Ten ksiadz z Krk co to przewidział miał rację.

Braun Nołs
odpowiada  Ojej
6 miesięcy temu

Ehe. 😂 LOL wyobraźcie sobie ludzie, jakim trzeba być niedorozwojem, żeby takie coś pisać. A teraz jakim zupełnym spierd…leniem trzeba się wykazać, by w to uwierzyć i podawać dalej. Poziom konfederacji. Gleba totalna

ktoś
odpowiada  Braun Nołs
6 miesięcy temu

jeżeli 8 osob potwierdza czyli było świadkiem podobnej sytuacji to raczej Twój poziom opisuje Twój komentarz

Braun Nołs
odpowiada  ktoś
6 miesięcy temu

Aaahahahaha.
Pierwszy raz w internecie?
witaj.

Pomoc Społeczna
odpowiada  ktoś
6 miesięcy temu

😂 Co tu sie odjaniepawliło?

lojalna Jola
odpowiada  Ojej
6 miesięcy temu

Ojej!

ktoś
odpowiada  lojalna Jola
6 miesięcy temu

ciekawe jakby Twojego męża czepiała ukrainka to czy byś była zadowolona jolcio

Braun Nołs
odpowiada  ktoś
6 miesięcy temu

ciekawe. jakbyś miał(a) mózg, to byś nie komentował jak3-latek

Libki to p!pk!
odpowiada  Ojej
6 miesięcy temu

A świstak siedzi i zawija sreberka

ktoś
odpowiada  Libki to p!pk!
6 miesięcy temu

uważaj żeby tobie ktoś czegoś nie zawinął

Namiętny Zbychu
odpowiada  Ojej
6 miesięcy temu

Chociaż jeden pozytyw z tej imigracji. Polscy panowie worki częściej i taniej opróżnią.

Pomoc Społeczna
odpowiada  Namiętny Zbychu
6 miesięcy temu

A co? Ręce mocniejsze i szybsze?

Braun Nołs
6 miesięcy temu

ależ się ta Polska nie podoba rosyjskim kur…szonom.

211
0
Napisz co o tym sądziszx