Obrzucono farbą mural dot. Ukrainy

Udostępnij
Tweet

Cztery miesiące temu powstał mural na jednej z opuszczonych kamienic. Jego treść i forma nawiązywała do wojny na Ukrainie, a konkretniej do pokoju. Mural został obrzucony czerwoną farbą, a nieznany sprawca dopisał „Wołyń 43”

O tym fakcie poinformowaliśmy na naszym fan page: https://www.facebook.com/ostrow24 co wywołało sporą dyskusję.

Post do godziny 8 rano zdobył prawie 500 reakcji. 297 to były „lajki”, 120 serduszka, 16 osób wyraziło gniew, 13 płacz, 8 zszokowanie i 3 „haha”.

Wśród prawie 300 komentarzy najwięcej pozytywnych reakcji otrzymały następujące wpisy:

„Ludzie żyjący historią sprzed prawie 100 lat oraz ludzie którzy oczerniają Ukraińców za czyny ich przodków, którzy już pewnie dawno nie żyją, to taki poziom żenady co tylko Polak potrafi sprzedać. Wielcy katolicy, którzy co niedziele do kościółka idą i słyszą o nastawieniu drugiego policzka nie potrafią wybaczyć narodowi czegoś co były dziesiątki lat temu i wszyztkich wrzucają do jednego wora. Z drugiej strony nie spodziewałem się nic innego po osobach, które prawdopodobnie głosują na PIS i konfederacje XD” – Oskar Lewandowski. (96 lajków, 33 „haha”)

Na ten wpis odpisał m.in. Marek Sowa „A ty na kogo głosujesz? 😃 na tęczowe jednorożce? Załóż jeszcze maseczke wyżej na morde 🙂 nie chodzi o wybaczanie, chociaż takiego czegoś sie nie wybacza, chodzi o PAMIĘĆ”

Przyjdzie czas, że wielu ze wstydem spuści głowy, zdając sobie sprawę z tego jakiego zła bronili. – Radosław Kellner (134 lajki)

Nie tylko Wołyń, nikt tak nie kolaborował z niemcami podczas drugiej wojny jak ukraińcy, nawet wśród francuzów było mniej aktywnych nazistów lub donosicieli. Kto likwidował getto warszawskie? Głównie ukraińcy którzy wstąpili na ochotnika do wermachtu. Jeżeli chodzi o najnowszą historię to dość niedawno ukraińcy zamazali właśnie czerwoną farbą nazwiska polskich obrońców Lwowa. Kniaź Jarema na pewno wiedział by co zrobić w takiej sytuacji… – Maciej Hetmanowski (48 lajków)
7
Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?x

Autor zdjęcia: Edward Konieczny.

CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

211 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Robert Kowalski
1 rok temu

Wiele słów ciśnie się na usta. Historia historią. Ten młodzieniec, który twierdzi, że było to sto lat temu i nie ma do czego wracać raczej nie wie czym pisze. Widać jest doskonałym wręcz wzorowym,, produktem” mainstreamowych mediów. Rok 2022 jest rokiem UPAwe Lwowie. W rocznicę śmierci Bandery urządzane są huczne pochody. Ulice noszą nazwę banderowskich oprawców. Do jakich wartości odwołuje się pułk Azov? To już nie historia lecz współczesne czasy. Pomijam już reakcję polskojęzycznych władz, które od dekad z hipokryzji i politycznego wyrachowania sprawę ostatecznego wyjasnienia sprawy odkładają na dalszy plan.

Brazil
1 rok temu

Widzę, że prawdziwy polak litery „Ł” nawet nie umie poprawnie napisać haha. Skąd się biorą ci ludzie, wychodzą z jakiegoś rezerwatu?
Niech ćwierćinteligenci się lepiej nie biorą za historię.

Audi a1
1 rok temu

Ale syf w tej ukraińskiej restauracji na gimnazjalnej koło.kwiaciarni. brudas gotuje a blondi jakie auto. Bogacą sie

Polonez caro
odpowiada  Audi a1
1 rok temu

A ty siedzisz i piszesz komentarze.

Krótko i na temat
1 rok temu

Jedni działają, pomagają, wspierają, są aktywni, coś sobą reprezentują❤️…
…a ci drudzy tylko niszczą i szczują zaślepieni własną wrodzoną nienawiścią, brakiem charakteru i niską inteligencją 💩

Sami wybieramy z kim jesteśmy.

Ukry srukry
1 rok temu

A na ulicach coraz więcej szlaufów ukraińskich z petem w ryju i dzieciarami z iphonami… No to macie teraz obraz wielkich uciekających przed wojną! Spier.olili ci bogaci i żerują na nas a ci biedni zostali.

Apostata
odpowiada  Ukry srukry
1 rok temu

Kiedy facebook libków wjedzie trochę za mocno…

toudi
1 rok temu

mogli to zrobić w lepszym stylu a tak wyszło słabo
tak czy siak zamalować te murale bo niepotrzebnie rozpraszają

Libki to p!pk!
odpowiada  toudi
1 rok temu

Rozproszone to ty masz szare komórki

211
0
Napisz co o tym sądziszx