Wypadek na ruchomych schodach

O nieszczęściu czasami decyduje przypadek. Schody ruchome z pozoru wydają się nieszkodliwe, bo przede wszystkim poprawiają nam komfort przemieszczania się w galerii. Jednak w środę w Galerii Tęcza doszło do niebezpiecznego wypadku, w którym kobieta jadąca schodami, zachwiała się, straciła równowagę i spadła na 80-letnią kobietę.

Do zdarzenia doszło w środę 13 lipca koło południa. Podczas, gdy kobieta zjeżdżała z 1 piętra na parter nieoczekiwanie spadła ze schodów. Upadek zakończyła na poprzedzającej 80-letniej kobiecie. Widząc to zdarzenie, szybką reakcją popisał się ochroniarz oraz klienci galerii.

Obie kobiety trafiły do szpitala. Pierwsza, ta która się zachwiała i spadła, doznała urazu barku i była potłuczona. Nic groźnego jednak jej się nie stało.

– Gorzej sytuacja wygląda u 80-letniej kobiety, tej na którą spadła lżej ranna pacjenta. Ta z licznymi złamaniami, z licznymi potłuczeniami, ranami i otarciami, ale w stanie stabilnym dobrym przebywa na oddziale chirurgii ogólnej. Jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo – przekazuje portalowi faktykaliskie.info Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

Pamiętajmy rozwaga i skupienie nawet przy błahych rzeczach czasami może uratować zdrowie, a nawet życie.

Kadr z otwarcia galerii tęcza, kiedy jedna z osób korzystała ze schodów w sposób nieprawidłowy.

CZYTAJ  18-latce ponownie uratowano życie

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ruchoma poręcz mnie zaskoczyła
10 miesięcy temu

Te schody to w ogóle jakieś nieporozumienie. Jak tam byłem pierwszy raz wlazłem na to dziadostwo to bym orła do tyłu wywinął bo nie spodziewałem się że poręcz też jest ruchoma i jedzie razem z tymi schodami. Jak mnie wygięło do tyłu to myślałem że polecę na dupę i jeszcze tak mnie skrzywiło że o mało mi coś w krzyżu nie chrupło. A ja młody jestem. A teraz co ma powiedzieć taka starsza osoba co ma kości kruche i już nie takie giętkie ciało jak za młodu? Bardzo mi szkoda tej starszej Pani że jest połamana i pewnie cierpi. Tej młodej kobiety też , aż strach pomyśleć co by było gdyby potylicą uderzyła , przecież to najcieńsza część czaszki , mogła by się nawet zabić. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia obu paniom. A te schody to niech lepiej jakoś ulepszą albo tą poręcz ruchomą odłączą aby było bezpiecznie. Ale podejrzewam że znając polskie realia to prędzej ktoś się tam zabije zanim ktokolwiek zareaguje. Pewnie i tak nic z tym nie zrobią bo za wysokie koszta by były takich ulepszeń. Jestem ciekaw co za kretyn wymyślił tą ruchomą poręcz? Pewnie ogólne zamierzenie było takie aby ta poręcz pomagała we wjeździe i zjeździe tymi schodami , niestety nie pomaga a nawet szkodzi. Już lepiej żeby była nieruchoma. Takie jest moje zdanie. Może to kwestia przyzwyczajenia , nie wiem.

EDEK
odpowiada  Ruchoma poręcz mnie zaskoczyła
10 miesięcy temu

Schody ruchome to urządzenie, które składa się z konstrukcji nośnej, taśmy stopni i PORĘCZY napędzanych przez zespół napędowy z silnikiem elektrycznym i przekładnią.

rer
odpowiada  EDEK
10 miesięcy temu

no wies w miescie czas oswoić się z nowosciami miasta. to nie łąka kmiotki . tam możesz ew. wpakowac sie na mine po krowie.

Janek
odpowiada  rer
10 miesięcy temu

Dokladnie tak!

Bzdura.
odpowiada  Ruchoma poręcz mnie zaskoczyła
10 miesięcy temu

Masz jeszcze schody. Nie pasuje taśma to schody. A nie marudź. Nie ma schodów z balkonikami.

Janek
odpowiada  Ruchoma poręcz mnie zaskoczyła
10 miesięcy temu

Ciebie wiesniaku przerasta chodzenie po zwyklych schodach a co tu dopiero mowic o schodach ruchomych

6
0
Napisz co o tym sądziszx