Wypuszczą norki z ferm? Właściciel alarmuje

Szczepan Wójcik, właściciel ferm norek amerykańskich, ostrzegł że aktywiści działający na terenie Polski zamierzają wypuścić tysiące zwierząt. Podobny incydent miał miejsce w przeszłości.

Przedsiębiorca z branży futrzarskiej powiedział na antenie Radia Maryja, że lewicowi aktywiści działający, w ramach jednego ze znanych stowarzyszeń, zamierzają wypuścić norki amerykańskie do środowiska. Tam jednak zdaniem Wójcika czeka je śmierć z powodu braku zdolności do zdobywania pożywienia na wolności. W przeszłości dochodziło już do podobnych incydentów.

Przedstawiciele stowarzyszenia działali w przeszłości również na terenie powiatu ostrowskiego. Informacja o planowanej akcji miała dotrzeć do Szczepana Wójcika ze środowiska dziennikarskiego. Zaniepokojony biznesmen powiadomił odpowiednie służby oraz złożył wniosek o delegalizację jednego ze stowarzyszeń.

Na terenie powiatu ostrowskiego jest prowadzona przez brata Szczepana Wójcika ferma norek w Granowcu. Natomiast największa w Polsce znajduje się w miejscowości Góreczki k. Koźmina Wielkopolskiego.

Lider w branży urodził się w Radomiu. Swoją wiedzę o branży zdobył zatrudniając się na fermie w Holandii. Powrócił do Polski by wziąć kilkumilionowy kredyt i otworzyć własną hodowlę w 2009 roku.

Do wypuszczenia norek doszło w 2014 roku na terenie powiatu ostrowskiego. Wówczas zatrzymano niemieckich aktywistów, którym towarzyszyli dziennikarze z Die Welt.

Włamywacze zniszczyli ogrodzenie i klatki, z których wypuścili około 200 zwierząt. Według właściciela fermy straty są poważne i wylicza je na kilkaset tysięcy złotych.

Polska w 2014 roku zajmowała drugie miejsce na świecie w produkcji i hodowli zwierząt futerkowych. Hodowcy uzyskiwali rocznie 400 mln euro przychodu. Cała polska branża producentów i hodowców zwierząt futerkowych zatrudniała 50 tys. osób.

CZYTAJ  Pan nie widział, a pani nie była pewna

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karolo
8 miesięcy temu

Pies krwawym dorobkiewiczom mordę lizał.

leonek
8 miesięcy temu

W Sycowie była taka sama sytuacja z chlewnią. Chlewnia stała od 40 lat poza obszarem zabudowanym ale później ludzie zakupili działki po atrakcyjnej cenie , wybudowali się w sąsiedztwie a później płakali, że im śmierdzi. Więc, kto jest winien, rolnik czy debile budujący domy w pobliżu istniejącej chlewni?

Ronald
8 miesięcy temu

Panie fermiarzu. Sprzedaj pan norki i przestaw się na inną produkcję a nie hodowle . Wtedy bedziesz pan spal spokojnie.
Albo postaw ochroniarzy.
Narzekanie w mediach Panu nie pomoże.
Ludzie nie lubią fermiarzy z logicznych przyczyn. Robicie smrod nie patrząc na sąsiadów. Nikt wam tego nie powie ale fakty są takie. Smrodzisz to zbierasz żniwo.
W tym przypadku chodzi o aktywistów. Z nimi będzie Panu ciężko bo to nie sąsiedzi którzy pana nienawidzą a wyższa ranga .

Pan
odpowiada  Ronald
8 miesięcy temu

Kto wam dał pozwolenia na budowę przy fermach no kto? To teraz pretensje do niego a nie do fermy.a z drugiej strony jak ktoś robi to co lubi to dlaczego ma to zmienić.a aktywiści to niech siedzą na dupie u siebie w kraju.

Kazimierz
8 miesięcy temu

W takich fermach zamkniętych powinni trzymać nie zaszczepionych na kowid. I za pół roku było by po zarazie. A tak przez te bydło mamy cały czas epidemię.

mały M
odpowiada  Kazimierz
8 miesięcy temu

Kaziu wali cię na dekiel. Zapisz się na czwartą dawkę i wyluzuj. O 6 fali sanepidy wiedziały już w maju (dostały wytyczne). Tylko takie dzbany jak ty i tobie podobni myślą, że to epidemia. To jest plandemia i jeszcze potrwa długo długo wiec włącz mózg do myślenia bo TVPIS i ich propaganda uszkodziła ci szare komórki .

Chłopek
odpowiada  Kazimierz
8 miesięcy temu

Jak chodzi ci o bydło to nikt go nie szczepi niesprawdzoną szczepionką badania i wynalezienie nowej szczepionki trwa od min 5 do 10 lat Ale to mowa o krowach

bc
8 miesięcy temu

zamierzają wypuścić norki amerykańskie do środowiska. Tam jednak zdaniem Wójcika czeka je śmierć z powodu braku zdolności do zdobywania pożywienia na wolności.”
Wypuszczanie obcych zwierząt do ekosystemu jest kretyńskie. I to nie z powodu braku zdolności do zdobywania pożywienia na wolności, ale właśnie dlatego, że przynajmniej część tych zwierząt przeżyje i zagrozi rodzimym gatunkom. Tak już wielokrotnie było.
Ale jak ktoś już pisał – u Pana też czeka je tylko śmierć.
No panie Wójcik, a może Pan pomieszka z miesiąc na podłodze z drucianej kratki wbijającej się w gołe stopy i dopiero potem będzie się Pan wypowiadał?

Thor
8 miesięcy temu

Gość żyjący z tragedii i skór biednych zwierząt udziela się w radio Maryja, powinni go wynieść na ołtarze i zrobić świętym.

Chłopek
odpowiada  Thor
8 miesięcy temu

Rozumiem że odżywiasz się energią słoneczną

Ostrowiak
8 miesięcy temu

A kto każe sie ludziom budować tak blisko ferm i itp.to tak jakby sie odbudować przy samej rzece i mieć później pretensję ze woda zalała posesję

Andrzej
odpowiada  Ostrowiak
8 miesięcy temu

A kto wydaje zgodę na budowę ferm kolo domów, które już stoją lata

Muchu
odpowiada  Andrzej
8 miesięcy temu

Hajs

aa
8 miesięcy temu

Ekoterroryści. Coś co nie jest zakazane prawem to jest dozwolone, czy oni tego nie rozumieją. Druga sprawa, jakim prawem wchodzą na prywatną posesję i tym powinni zająć się dziennikarze Die Welt, a nie współdziałać w przestępstwie.

Jacek
8 miesięcy temu

Jakieś 2..3 lata temu Kaczyński chciał to zlikwidować, to te same lewackie bojówki wyły jak dzikie psy. Pozdrawiam.

Przedstaw się
odpowiada  Jacek
8 miesięcy temu

Ty chyba oczadziałeś. Piątka dla zwierząt to był jedyny pozytywny pomysł tej złodziejskiej bandy. Ale wystarczyło, że ktoś tupnął nogą i pisowskie tchórze bojące się utraty władzy, się szybciutko wycofały. I to nie żadne lewactwo tupnęlo, masz jakieś urojenia starcze.

Ewa
odpowiada  Przedstaw się
8 miesięcy temu

Tupnął nogą „Ojciec Chrzestny” w Toruniu, którego sponsoruje Pan Wójcik

***** *** i konfederację
8 miesięcy temu

Musi istnieć praca, która nie wymaga zabijania zwierząt. Także Szczepanku, do uczciwej roboty.

Ala
odpowiada  ***** *** i konfederację
8 miesięcy temu

Jesteś wegetarianinem (ką).???!!! Ludzie zawsze hodowali zwierzęta, swinkit, konie, kury, krowy, kaczki itd.Mueso z tych futerkowych jest przeznaczane na karmę dla innych zwierząt, o co więc chodzi. Dzikie zwierzęta też zabijają się nawzajem żeby przetrwać . Taki jest nasz świat. Przestańcie wariować z tymi futrzakami.

bc
odpowiada  Ala
8 miesięcy temu

Tak Ala, Ludzie zawsze hodowali zwierzęta”, ale w mniejszych chlewikach, oborach, kurnikach. Te zwierzęta wychodziły na zewnątrz się popaść. Najgorzej miały króliki, ale nawet one miały drewniane dno klatek.
A widziałaś kiedyś klatkę dla norek? Malutka i za podłogę robi druciana kratka, która wbija się w delikatne poduszki, a to dlatego, żeby od gówna futerko się nie poplamiło. Rany na nogach już fermiarzy nie interesują, bo to nie ich ból.
A o ile bez mięsa jak zauważyłaś nie wszyscy mogą się obejść, to akurat bez futer w
XXI wieku jak najbardziej.

41
0
Napisz co o tym sądziszx