Studenci zaczęli tonąć. Jeden nie żyje

Udostępnij
Tweet

Kolejny czarny scenariusz spełnił się na początku wakacji. Tym razem grupa studentów postanowiła wypocząć nad rzeką. Jeden z nich 23-latek nie przeżył obcowania z naturą.

Służby otrzymały zgłoszenie po godzinie 21. Grupa studentów pojechała pociągiem z Poznania do Solca. Stamtąd pieszo szli brzegiem Warty w kierunku tzw. Krzywej Sosny. Podczas spaceru schładzali się w wodach rzeki Warty. W okolicy Nowego Miasta nad Wartą (na granicy powiatów jarocińskiego i średzkiego) zaczęli tonąć. Dwóch z nich udało się uratować z pomocą przepływających w pobliżu łodzi. Trzeci nie wynurzył się.

W akcji poszukiwawczej brały udział służby z Jarocina, Nowego Miasta nad Wartą, Pięczkowa, Środy Wielkopolskiej, a także grupy specjalizujące się w ratownictwie wodnym z Mosiny i Poznania. Dopiero za pomocą sonaru namierzono prawdopodobne miejsce spoczywania ciała. Płetwonurek wyciągnął ciało 23-latka. Z powodu długiego czasu przebywania pod wodą odstąpiono od resuscytacji. Na ciało natrafiono po godzinie 1 w nocy.

Pomocny okazał się sonar. Przed północą sygnał wskazał prawdopodobne położenie ciała. Jak udało się ustalić, zmarły student był mieszkańcem Uniejowa w województwie łódzkim.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z poniższego filmiku o ratownictwie wodnym. To nie jest ofiara z tego artykułu.

Ponieważ mieszkańcy południowej Wielkopolski również będą wypoczywać nad rzekami, dlatego ku przestrodze pokażemy kilka scenariuszy

Wideo również dla tych wypoczywających nad morzem:

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostriwianin
1 rok temu

Rzeki są niebezpieczne z uwagi na nurt i zawirowania. Lepiej się w nich nie kapać.

Kom
1 rok temu

Ale mają ruchy

Doradca Carycy
1 rok temu

Im młodzi tym głupsi. Nie ma opcji żeby nie wiedzieli że po alko się nie wchodzi do wody. I pomyśleć że tacy studenci to przyszłość narodu ehhh

Ladacznica proboszcza
odpowiada  Doradca Carycy
1 rok temu

Zeby tam alko byl to pol biedy. Pixy dixy i inne cukiereczki. To na bank.

Knorke
1 rok temu

Szkoda chlopaka. W towarzystwie kolegow brakuje zdrowego rozsądku. Kondolencje dla rodziny 😭

5
0
Napisz co o tym sądziszx