Będą atrakcje dla rodzin z dziećmi na Piaskach i w Parku

Ruszają rodzinne niedziele. Od teraz, każda wakacyjna niedziela, będzie dniem dla rodzin. Spotykamy się już za chwilę, bo 26 czerwca na ostrowskich Piaskach o godzinie 11 (na plaży przy “Tawernie”). Rodzinne niedziele to zadanie realizowane w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Papierowe statki, wyścigi żółwi morskich, starcie z ośmiornicą i wiele innych zabaw i przygód może Was spotkać tego dnia. Inaugurujemy nasze spotkania w żeglarskim klimacie na ostrowskim Piaskach już w najbliższą niedzielę i będziemy kontynuować w każdą kolejną niedzielę wakacji na polanie Parku Miejskiego. Będą animacje, konkursy z nagrodami i zabawy dla całych rodzin.

Motywem przewodnim inauguracji rodzinnych niedziel będzie żegluga. Wszystko dlatego, że jednocześnie, na ostrowskich Piaskach Szczygliczce rozpoczyna się inne zadanie – Ostrów pod żaglami, a jednocześnie bezpłatne rejsy żaglówką.

– Rodzinne niedziele startują już w niedziele. Mile widziane są stroje marynarskie czy pirackie – liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność – mówi Karolina Krawczyk, dyrektor Wydziału Partycypacji Społecznej. – Jeśli macie w domu elementy takiego stroju albo całe stroje, to możecie je śmiało włożyć tego dnia.

Rodzinne niedziele to jedno ze zwycięskich zadań VII edycji OBO. Zagłosowało na nie 665 ostrowian. Zapraszamy licznie na ostrowskie spotkania i to całymi rodzinkami!

W każdą kolejną niedzielę lipca i sierpnia spotkania będą już nie na Piaskach, a na polanie w Parku Miejskim w godzinach od 15 do 18.

Jednocześnie przypominamy, że trwa nabór do VIII edycji OBO. Zapraszamy wszystkich ostrowian do zgłaszania autorskich pomysłów na rzecz najbliższego otoczenia. Kwota przeznaczona w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2023 to 1 000 000 złotych. Termin składania wniosków mija 30 czerwca.

CZYTAJ  Tężnia po modernizacji

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sebek 1
11 miesięcy temu

Ciekawe kiedy władze miasta zmądrzeją i oczyszczą zbiornik wody do kąpania bo jak na razie to jeden wielki syf….

Ozzy
11 miesięcy temu

A dla rodzin bezdzietnych wstęp zabroniony ?

Zszokowany ostrowiak
11 miesięcy temu

A co ci ostrowianie tacy niekształtni? Nie że przesadnie otyli czy np schorowani: ot brak wuefu i ogólnie sportu oraz polska dieta robią powoli swoje, nasze DNA się znienia pod wpływem kiełbas i majonezów, kebabów i słodkich napojów… no mistrzów olimpijskich z tego nie będzie. Ale jak przychodzi co do zamknięcia centrum na jakiś bieg, albo rowery, to od razu z jadaką na forum, że oni nie mogą szybko autkiem do Maca dojechać po kościele…

Ostatnio edytowany 11 miesięcy temu by Zszokowany ostrowiak
Przedstaw się
odpowiada  Zszokowany ostrowiak
11 miesięcy temu

Coś w tym jest. Kebsy, maki, wiadra coli powoli ale systematycznie tuczą społeczeństwo jak tuczniki na skup.

Zszokowany ostrowiak
odpowiada  Przedstaw się
11 miesięcy temu

Polacy są albo bardzo wysportowani i pro (albo chociażby, żeby zapozować na Insta) albo tuczniki. Nie ma zbyt wielu osó/, które może nie są super wysportowane, ale nie są obleśne. Ta grupa jest bardzo mała. Polak nie ma wstydu przed sobą samym.

ostrow
11 miesięcy temu

a dlaczego nie ma na piaskach rowerków wodnych ???

Pinokio
odpowiada  ostrow
11 miesięcy temu

Bo te łostrowskie ulungi by się zaraz potopiły a tak Jaruś z kocikiem ma przynajmniej kogo tresować z kagańcami i innymi szprycami.

Buli
odpowiada  Pinokio
11 miesięcy temu

Hahaha ale głupek, szkoda czasu na ciebie szmaciarzu😂

babcia
odpowiada  Pinokio
11 miesięcy temu

ty już lepiej przestań pić .

Przedstaw się
odpowiada  ostrow
11 miesięcy temu

Miasto pracuje nad dotacjami czyli żebraniną i po wsparciu kredytem na przyszły sezon będą elektryczne rowerki ehhehehe

Lokalny pręt
11 miesięcy temu

Ta czarnulka z prawej na kocyku , fajna jest.

Lubię atrakcyjne młódki brunetki
odpowiada  Lokalny pręt
11 miesięcy temu

Ta z tym tęczowym stanikiem? Faktycznie fajna z niej brunetka jest.

Piotr Kuźma
11 miesięcy temu

Fajna inicjatywa i zupełnie nowa w Ostrowie Wielkopolskim. Zachęcam do korzystania z proponowanych atrakcji oferowanych przez miasto!

Piotr Kuźma
11 miesięcy temu

Fajna inicjatywa i zupełnie nowa w Ostrowie Wielkopolskim. Zachęcam do korzystania z atrakcji oferowanych przez miasto!

14
0
Napisz co o tym sądziszx