Głosowali wotum zaufania dla prezydent Klimek

Na środowej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego odbyły się głosowania wobec wotum zaufania oraz absolutorium. Oba zakończyły się sporym sukcesem dla prezydent Klimek. Nie wszyscy jednak byli na „TAK”.

Wotum zaufania nie wyrazili prezydent Klimek radni: Damian Grzeszczyk, Marian Herwich, Andrzej Kornaszewski, Piotr Lepka, Jakub Paduch. Od głosu wstrzymali się: Milena Kowalska, Mariusz Leki, Mateusz Nycek, Kasper Smektała. Pozostałych 14 radnych było ZA zaufaniem dla Beaty Klimek.

Przy absolutorium, czyli ocenie wykonania budżetu w 2021 roku, nikt nie był przeciwny, ale ośmioro radnych wstrzymało się od zdecydowanej oceny.

– 2021 rok nie był rokiem łatwym – żyliśmy nadal w cieniu pandemii, rosnącej inflacji, niestabilnego rynku…, ale razem daliśmy radę – za nami liczne inwestycje w mieście, kilometry nowych i starych, ale zmodernizowanych dróg i ścieżek dla pieszych oraz rowerzystów, realizacja wielu miejskich programów, ale to także pozyskane miliony złotych z funduszy zewnętrznych na realizację tych zadań. To duże wyróżnienie dla naszego miasta, bo doceniono nasz program Ostrów 2050 i na realizowane zadania otrzymaliśmy niemal 16 mln złotych z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. – powiedziała prezydent Beata Klimek.

POLECANE NEWSY

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
1 miesiąc temu

i znów Zygmunt.B, na pierwszym planie,wszedzie się wciśnie

Antyklimek
1 miesiąc temu

To babsko już dawno powinni odsunąć. Tyle co ona robi długów i idiotycznych inwestycji byleby swoim napchać kieszenie. 95% inwestycji po nic. Wieczne podnoszenie opłat mieszkańcom i żerowanie na nich bo trzeba sobie np 50tyś dodatkowo do wypłaty wyrównać.

Jacek
1 miesiąc temu

Pamiętacie „jednorękich bandytów”? Na foci można rozpoznać szefa tego „biznesu” Co tacy ludzie tam robią?

Pener z Padera
odpowiada  Jacek
1 miesiąc temu

Przyjazna Soda większości w radzie doda

Rudy
1 miesiąc temu

Co to za cyrk jest w tym Ostrówku wotum zaufania jakiś kabaret same przydupasy jeden klan

Wlkp
1 miesiąc temu

Pani Klimek nie jest prezydentem radnych tylko mieszksńców miasta więc wypadało by zapytać mieszkańców miesta czy mają zaufanie do pani prezydent przed głosowaniem.

pełko
odpowiada  Wlkp
1 miesiąc temu

Zdziwiłaby się mocno.

Józwa Butrym
odpowiada  Wlkp
1 miesiąc temu

A radni są przedstawicielami mieszkańców, którzy ich wybrali. I to radnym mogą zgłaszać uwagi i wątpliwości, a ponadto mogą napisać lub wystąpić na sesji.

Piotr Kuźma
1 miesiąc temu

Gratuluję Pani Prezydent raz jeszcze uzyskania absolutorium!

pietruś kuzmek
odpowiada  Piotr Kuźma
1 miesiąc temu

kto na tow komunisty….. glosuje ten miasto psu… .

leonek
1 miesiąc temu

Brawo Herwich, mam nadzieję, że w końcu sam zostaniesz burmistrzem. Powodzenia w dalszej pracy. takich ludzi nam trzeba w Ostrowie a nie gospodyń domowych. 🙂

szeregowy
odpowiada  leonek
1 miesiąc temu

Już raz ten żołnierz lwp startował i przyczynił się do zwycięstwa obecnej tow.

Ben
1 miesiąc temu

Lisiecki nie ma wyjścia. Nikt inny go nie pochwała. Ratuje się chłop Beatką

Gemini
1 miesiąc temu

Jest nadzieja na zmianę na fotelu prezydenta miasta bo podobno szykuje się mocny kontrkandydat ! To mnie trzyma przy życiu.

J23
1 miesiąc temu

Ale ta baba to zero chwali się funduszami a mistrzyni zaciągania kredytów jyz dawno powinno się ją zawiązać w kaftan

24
0
Napisz co o tym sądziszx