„zabij go synu” – co się stało po wypadku?

Czy to ojciec z synem napadli na policjantów czy byli ofiarami policyjnej napaści? Wczoraj w programie Interwencja dziennikarze Polsatu pokazali historię, która zaczęła się od wypadku pod Mikstatem, a kończy zarzutami napaści na policjantów i groźbą 3 lat więzienia dla tych, którzy przy tym wypadku chcieli pomóc.

Znajomy pana Łukasza zimą miał wypadek pod Mikstatem. Jadąc w karetce do szpitala zadzwonił do niego z prośbą o pomoc, o zabezpieczenie jego rzeczy osobistych przy rozbitym aucie. Na miejsce wypadku pan Łukasz pojechał z synem Fryderykiem. Obaj mieszkają w Grabowie nad Prosną.

Pan Łukasz twierdzi, że zapytał policjantów czy może obejrzeć miejsce wypadku, podszedł do auta, które dachowało, podniósł z ziemi część tapicerki wyrwanej z drzwi wraku i oparł ją o samochód. Policjant miał kazać mu to odłożyć i rzucił się na niego.

Interwencję policjantów filmował syn pana Łukasza. Na nagraniu widać powalonego na ziemię mężczyznę, któremu policjanci próbują założyć kajdanki. Stresogenna sytuacja wzbudziła gniew pana Łukasza, krzyczał do syna „zabij go”, prosząc o pomoc w starciu z policjantami.

„Zabij go, zabij go synu” – słychać na nagraniu.

Fryderyk wyjaśnia reporterowi Polsatu, że złapał policjanta za ramię, bo chciał z nim porozmawiać. Policjant potraktował to jak atak i zaraz obaj panowie byli już obezwładnieni.

Łukasz i Fryderyk twierdzą, że bezpodstawnie zostali zaatakowani przez policjantów. Policja uważa, że było zupełnie inaczej. Funkcjonariusze zareagowali siłą, bo mimo słownych próśb o nienaruszanie miejsca wypadku, obaj panowie to zignorowali.

– Nie wolno niczego podnosić, przenosić, zabierać, bo później przyjedzie technik i odtworzenie przebiegu takiego zdarzenia będzie bardzo utrudnione – podkreśla Maciej Święcichowski z KWP w Poznaniu.

Łukasz Florczak i jego syn otrzymali zarzut napaści na policjantów. Grozi im do trzech lat więzienia. Oni również złożyli jednak zawiadomienie do prokuratury. Twierdzą, że zostali napadnięci i pobici przez funkcjonariuszy. Prokurator odmówił jednak wszczęcia śledztwa w tej sprawie. – informuje reporter Interwencji.

CZYTAJ  Zasłabła w trakcie jazdy (FOTO)

Cały reportaż emitowany był wczoraj na antenie Polsatu, można go obejrzeć również na stronie internetowej tej telewizji pod tym linkiem., a o sprawie lokalnie jako pierwszy napisał portal faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

47 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jessica
1 rok temu

Tatuś za mądry to nie jest skoro daje takie wzorce synowi i każe mu zabić policjanta. Syn za morderstwo by poszedł siedzieć do paki na długie lata a tatuś pewnie został by pouczony lub ukarany minimalną karą finansową i ewentualnie jakaś kara w zawieszeniu. Pijany on był czy głupi , że takie teksty puszcza do syna? Dobrze że synek go nie posłuchał , bo by sobie życie zmarnował.

kit
1 rok temu

Gdzie nietykalność cielesna obywatela? za nieuzasadnione dotkniecie czy pchniecie obywatela tez powinni odpowiadać bo im się w du…ach przewraca.

Ccc
odpowiada  kit
1 rok temu

Ostatnie lata pokazały że policjanci przekraczają swoje uprawnienia i brak znajomości prawa sądach było to widac

Myk
1 rok temu

Jak policjant mówi, że nie wolno czegoś robić to jest proste ze nie wolno. jak ten ktoś się do tego nie stosuje to powinien być zatrzymany i to w skuteczny
sposób a kara za takie zachowanie powi na być co najmniej 10000zł

Iga
1 rok temu

Moim zdaniem prawda lezy gdzieś pośrodku- z jednej strony panowie nie stosowali się do poleceń, a z drugiej strony policjanci przekroczyli swoje uprawnienia. policjanci od tego są, ale powinni być szkoleni jak profesjonalnie reagować w takich sytuacjach i nie ulegać emocjom. Wiele było takich sytuacji jak kogoś leżącego dusili, czy tego z Wrocławia doprowadzili do śmierci przesłuchując na komisariacie. Nie jestem po niczyjej stronie, ale nie wiadomo, jakby się to skończyło, gdyby nie było nagrane. .. dlatego wzorem Zachodu każdy policjant powinien tez mieć kamerę i nagrywać interwencję, żeby nie było wątpliwości…

ok
odpowiada  Iga
1 rok temu

nie jestec po niczyjej stronie? to po co sie wypowiadasz , bylas tam ? a kim ty jestes ze piszez ze policjanci przekroczyli uprawnienia , odjebac starego powini za to zabij go !

Kom
odpowiada  Iga
1 rok temu

„prawda” leżała porozrzucana a oni przyjechali tę „prawdę” pozbierać. Niestety policjanci byli wcześniej

Zosia
1 rok temu

Pozbierał rzeczy bo napewno jakieś dragi gdzieś mogły leżeć i dlatego chodził i szukał, druga sprawa nie tyka się policji na służbie od razu gleba i tyle później zapytać o co chodzi sorry ale w dzisiejszych czasach lepiej kogoś położyć i zakuć niż później walczyć o życie ..

Bog
1 rok temu

Skoro syn nagrywał wszystko to dlaczego widać dopiero jak leży ojciec i próbują go zakuć w kajdanki, jak zwykle połowa filmu i biedne Polaczki są poszkodowane… Naciągane wszystko i tyle …
Drugie skoro jest tam policja i ma jakąś interwencje to nie należy łapać za ramię, on nie wie co kto chce zrobić ale raczej po nagraniu widać że zamiary były nie za bardzo normalne

Czytelnik
1 rok temu

-„Zabij go ” i tyle w temacie.Słowa mowią same za siebie.Czy ktoś niewinnie zaatakowany przez policję używa takich słów?W takiej sytuacji bardziej na miejscu są słowa -synu pomóż ,pomocy a nie zabij go.Nie znam tych panów ale jak dla mnie to dziwna jest ta cała sprawa.Chyba raczej bez winy nie są.

Mirek
1 rok temu

Szkoda iż nie było to w innym kraju zachodnim lub USA – BO BY OD RAZU SIEDZIELI a nie mieszali …..

Kat
odpowiada  Mirek
1 rok temu

W Stanach to by mieli kólke I nie byłoby zmiłuj się. Policji się nie rusza i tyle w temacie.

Florek
1 rok temu

Znajdę was hejterzy.

Do Florek
odpowiada  Florek
1 rok temu

Taaa… Kozak w necie – pi… w świecie. A jak znajdziesz, to co będzie? Berek – teraz Ty gonisz? Skończ waść, wstydu oszczędź.

ok
odpowiada  Florek
1 rok temu

napisz do mnie wiadomosc a dam ci adres i zrobie to czego nie zrobila policja !

Grabovia
1 rok temu

Nie no oczywiście Florczaki pokrzywdzone. Jeden i drugi za uszami mają ale pokrzywdzonych z siebie robią. Pomysl na życie żeby lecieć do mediów i płakać. Syn to już xhyba w ogóle oderwany od rzeczywistości. O jakimś nożu, poderżnięcie gardła mówi… ciekaw jestem czy oglądał raz jeszcze swój występ przed tv. Przyjechali na miejsce, gdzie był oznakowany radiowóz, umundurowani policjanci, nie stosowali się do poleceń i zdziwieni, że tak się skończyło czy może uważają się za ważne persony w Grabowie i jak to ktoś może im zwrócić jakakolwiek uwagę ? Komedia 🤣

47
0
Napisz co o tym sądziszx