Na świat przyszły małe żubry

W Pokazowej Zagrodzie Zwierząt w Gołuchowie przyszły na świat dwa żubry. Pierwszy to byczek urodzony 14 maja, a druga to krówka urodzona 3 czerwca. Przebywają pod opieką swoich matek Podusty i Poisencji II. Ojcem jest byk Pogaj. Jak informuje Ośrodek Kultury Leśnej, są w dobrej kondycji.

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie znów się powiększyła! W ostatnich dniach na świat przyszły dwa żubry. Pierwszy to byczek, który urodził się 14 maja. Jego rodzice to Pogaj i Podusta. Drugie zwierzę to krówka urodzona 3 czerwca. Jej rodzicami są Pogaj i Poinsecja II. Młode żubry są w dobrej kondycji, jednak ze względów bezpieczeństwa i wykonywanych napraw oraz rekultywacji łąki na terenie zagrody młode z matkami przebywały w odłowni – oddzielonej części zagrody. Obecnie można je oglądać w zagrodzie dziennej.

Pokazowa Zagroda Zwierząt została założona w kwietniu 1977 roku. Utworzenie zagrody żubrów w Gołuchowie wynikało ze wzrostu populacji żubra i konieczności tworzenia nowych, rozproszonych ośrodków hodowlanych. Pokazowa Zagroda Zwierząt jest zlokalizowana w kompleksie leśnym przylegającym do parku-arboretum. Zajmuje powierzchnię ponad 20 ha ogrodzonego terenu. Żyją w niej żubry, koniki polskie, daniele i dziki. Hodowla dzikich zwierząt w zagrodzie stanowi nawiązanie do dawnej tradycji utrzymywania zwierzyńców w pobliżu rezydencji magnackich.

Pokazowa zagroda czynna jest codziennie od świtu do zmierzchu. Zwierzęta można podziwiać za darmo. – informuje portal faktykaliskie.info

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miiii
8 miesięcy temu

13 czerwca też byłam świadkiem narodzin żubra na mazurach 🙂

pięć gwiazdek i trzy
8 miesięcy temu

Młodziaki powinny mieć imiona na literę „p” bodajże? Jeśli będzie konkurs to dla chłopca proponuję proponuję Polin, a dla dziewczynki Patologia. Ewentualnie drugi zestaw Przekręt i Prywata. Imię może nadać jakiś funkcjonariusz PiS, byłaby okazja dla promocji ryja przed wyborami.

Knorke
odpowiada  pięć gwiazdek i trzy
8 miesięcy temu

Po wypowiedzi widać ze masz cos z głową jak typowy antypisowiec

Brew Dog
odpowiada  Knorke
8 miesięcy temu

Może i przesadził z imionami ale kontekst dobry i nawiązanie do wpier… się pisuaru w każdą dziedzinę i każdy kawałek przestrzeni co nas otacza.

Knorke
8 miesięcy temu

Słodziaki

listonosz
8 miesięcy temu

Przynajmniej na coś pozytywnego idą nasze podatki. Wypiję dziś 2 żubry za zdrowie żuberków 😉

Lividium
odpowiada  listonosz
8 miesięcy temu

Wypije dwa następne

7
0
Napisz co o tym sądziszx