Sprzedawali papierosy na sztuki. Dostali maksymalną karę

W dniu 6 czerwca strażnicy miejscy przeprowadzili działania kontrolne w zakresie przestrzegania ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych w wyniku, których w centrum miasta ujawniono punkt sprzedaży papierosów na sztuki.

Powyższy fakt został również udokumentowany za pomocą kamer monitoringu miejskiego. Sprawca wykroczenia ukarany został maksymalną karą grzywny w wysokości 500 zł.

Ku przestrodze przypominamy innym, że stosownie do treści art. 6 tejże ustawy, sprzedaż papierosów w opakowaniu zawierającym mniej niż 20 szt. oraz luzem bez opakowania, jak również sprzedaż osobom, które nie ukończyły 18 lat jest zabroniona. Działania kontrolne i obserwacje poszczególnych punktów handlowy w tym zakresie będą nadal kontynuowane.

CZYTAJ  Nie żyje 16-latek

49 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obiektywny
7 miesięcy temu

Bohaterowie Ostatniej Akcji od siedmiu boleści…. Hu…wego Parkowania na Raszkowskiej nie potrafią ogarnąć , gdzie na ich wniosek stanął znak zakazujący zatrzymanie, ale tu działania operacyjne polegały na 3 tygodniach obserwacji i siedzenia na dupie w wygodnym aucie

Kier.
7 miesięcy temu

Cieszę się, że mogę płacić podatki na tak dzielnych strażników 😉
Dzięki nim będzie bezpieczniej 🙂 🙂

Mieszczuch
7 miesięcy temu

A może strażnicy miejscy(faceci z dużymi osiągnięciami śledczymi) pogoniliby motocyklistów na swych rumakach bez tłumików!!!!!!

syn gromu
7 miesięcy temu

Szumowskiego już zamknęliście, że wzieliście się za drobnice?

AudiRS6
7 miesięcy temu

Gość chciał sobie przerobić kilka złotych i zrobili z niego wielkiego przestępcę ,a tu co niektóre ku.wy kradną miliony i są bezkarne, co za poj..any kraj.

Jola.
odpowiada  AudiRS6
7 miesięcy temu

Dokładnie. Prawdziwi złodzieje są bezkarni ale policja czepia się tych najmniej szkodliwych. Kiedyś sprzedawano papierosy na sztuki i nikt z tego powodu nie ucierpiał.

AudiRS6
odpowiada  Jola.
7 miesięcy temu

Kochana, obecne prawo jest tak skonstruowane żeby jak najbardziej udupić szarego Kowalskiego, i jak najwięcej kasy wydrzeć ci z portfela.

black
odpowiada  AudiRS6
7 miesięcy temu

Jesteś szarym Kowalskim.

Darek
7 miesięcy temu

Bo nie można legalnie człowiekowi zarobić dziękuję PiS paliwo po 10 zł hehe

Bols
7 miesięcy temu

Te fajki to jest niezły biznes. A ludzie płacą żeby się truć. Zaj*****y interes 😀

Koziabródka Wojewoda Łęczycki
7 miesięcy temu

Najlepiej całkowicie zakazać produkcji papierosów i po sprawie … ludzie będą zdrowsi – już pomysłów jak ludziom dopiec urzędasy maja coraz więcej – ośmieszania się wymiaru sprawiedliwości też nie ma końca – przykładowa babcia z demencją przed sądem bo wzięła z półki w sklepie bułkę. Jednakże potencjalne zmiany w sektorze tytoniowym mogą mieć wpływ na całość gospodarki Polski. To tak trochę jak „pijany budżet” Rosji Carskiej. Cóż historia lubi się powtarzać.

Kozak
7 miesięcy temu

To ten kiosk na placu ? Tam chyba z 15 lat tak fajki gosciu sprzedaje 😀

Konfederata
7 miesięcy temu

Socjalizm rozwija się bardziej niż po 1946 r. Zero wolności gospodarczej, kontrola wszystkich i wszystkiego. Tak przestępcy pisowscy kontrolują kraj.

49
0
Napisz co o tym sądziszx