Ksiądz z poważnymi konsekwencjami kościelnymi

Udostępnij
Tweet

Komentarz rzecznika prasowego diecezji kaliskiej dla KAI do zakończenia procesu kanonicznego ks. Arkadiusza H., czarnego bohatera filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”.

– Historia, która wydarzyła się w diecezji kaliskiej, nigdy nie powinna mieć miejsca. Ta sprawa mnie po ludzku boli i jako księdza zawstydza. Współczuję wszystkim, którzy do dziś noszą konsekwencje przestępczych zachowań Arkadiusza H.

Wykorzystanie seksualne dziecka przez duchownego należy do najcięższych przestępstw w Kościele. Dla osób pokrzywdzonych, których sprawa jest przedawniona w karnym prawie państwowym, kara kościelna nałożona na duchownego jest aktem sprawiedliwości. W prawie kościelnym wydalenie ze stanu duchownego to dla księdza najwyższy wymiar kary.

Rekurs, do którego skazany ma prawo według prawa kanonicznego, jest formą odwołania się od dekretu karnego. Gdyby tak się stało, ostateczna decyzja w sprawie należy do Kongregacji Nauki Wiary.

Każda historia dziecka skrzywdzonego przez księdza osłabia zaufanie do Kościoła. Naszą wiarygodność możemy odbudowywać tylko poprzez jednoznaczne działania, które sprawiedliwie karzą krzywdzicieli i pomagają osobom skrzywdzonym.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Po pijaku z impetem uderzył w drzewo
Subskrybuj
Powiadom o

42 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NO RESPECT
1 rok temu

Czy to oznacza, że przestanie żyć częściowo z naszych podatków?

Der lyjan
odpowiada  NO RESPECT
1 rok temu

Z Twoich podatków akurat żyje Unia Europejska z Brukseli tak ze nie musisz się martwić

Przedstaw się
odpowiada  Der lyjan
1 rok temu

Obaj macie rację. Ostatnio doszły jeszcze ukropy na utrzymanie.

NO RESPECT
odpowiada  Der lyjan
1 rok temu

Kościół też żyje po części z moich podatków, a płacę ich niemało. Tyle, że na tacę nie daję, bo zerwałem z nimi kontakty. A UE to nie tylko Bruksela, to także – zrujnuję pewnie Twoje samopoczucie – Polska. Wszędzie tu jest Unia, także albo bulić, albo z Unii wystąpić, czego gorąco niektórym życzę.

Tadek
1 rok temu

Zaras Zaras przecież Pan Jezus był synem Bożym i nigdy o takiej patalogi nie wspominał A tu jakaś pedofilia do czego to podobne, Przecież Pan Bóg stwożył i kobietę i meżczyznę czyli jeden do drugiego, To ja jusz sam nie wiem kto się pomylił, Ale wątpie aby Pan Bóg się pomylił,

Kris
1 rok temu

Dajcie już spokój temu eks księdzu – bo go molestujecie bardziej niż on tego chłopaka! Ta sprawa jest polityczna na kilometr! Gdyby nie pomógł Patoopozycji KOD, ulica, zagranica to funkcjonariusz TVN ruszył swoje zatłuszczone cztery litery i pojechał do chłopaków z Pleszewa co od kilkunastu lat po całym zajściu nabrali wody w usta i tak późno ich ruszyło sumienie? Na potrzeby wyborów funkcjonariusz TVNu zaczął szukać haków na Kościół, żeby uderzyć w serce wyborców Prawicy, a teraz cisza do następnego roku – do wyborów.

A Ci chłopacy to rozumu nie mieli? Takie rzeczy zgłasza się od razu i robi się grubą aferę bez względu na to – czy to ojciec, matka, wuja, ciocia, brat, ksiądz, nauczyciel, wykładowca, czy pan ocierający się w autobusie, albo chodzący przed szkołą w długim płaszczu z gołymi nogami. Gdyby nie funkcjonariusz TVNu, to by do końca życia siedzieli cicho ze skulonymi głowami?

MÓWCIE CO CHCECIE, ale Prorokiem naszych czasów, okazał się Arcybiskup Marek Jędraszewski nazywając uczestników ruchu LGBT – tęczową zarazą i teraz zaraza przyszła – Małpia ospa rozprzestrzenia się drogą płciową najczęściej wśród homoseksualistów.

Dobrze żyć w czystości i wstrzemięźliwości seksualnej czego wszystkim Wam: redaktorzy, czytelnicy, komentatorzy, młodzi i księża też – z autopsji ŻYCZĘ!!!

Fitzgerald
odpowiada  Kris
1 rok temu

Boże jakiś ty głupi!!!!! Głupszy nawet od Jędraszewskiego – choć jego trudno w głupocie przebić.

Kris
odpowiada  Fitzgerald
1 rok temu

Proszę mi powiedzieć na jakiej podstawie mnie tak oceniasz? Co jest głupiego w mojej wypowiedzi? Bo dla większości ludzi głupie jest używanie niezgodnie z przeznaczeniem np: gaszenie pożaru benzyną, mycie się piaskiem zamiast wodą, wtykanie członka do odbytu, czy branie kału do ust. TO JEST GŁUPOTA!

42
0
Napisz co o tym sądziszx