Miał rozszarpaną rękę. Anioły w mundurach wywalczyły cenne sekundy

Udostępnij
Tweet

Z niecodzienną sytuacją spotkali się wczoraj funkcjonariusze kępińskiej drogówki. Podczas wykonywania codziennych czynności na drodze, nagle zaczepiła ich kobieta jadąca samochodem, prosząc o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Kobieta w pojeździe wiozła, 32 – letniego mężczyznę, który uległ wypadkowi pracując piłą motorową co spowodowało obrażenia ręki.

W dniu 1 czerwca br o godzinie 18:45 w miejscowości Świba, policjanci kępińskiej drogówki sprawując nadzór nad ruchem spotkali się z niecodzienną sytuacją. Podczas wykonywania swoich czynności w pewnym momencie na drodze zatrzymał się samochód marki Citroen, z którego wybiegła roztrzęsiona kobieta prosząc o pomoc naszych mundurowych w szybkim dotarciu do szpitala w Kępnie.

Poinformowała ich, że w samochodzie wiezie swojego, 32 – letniego syna, który uległ poważnemu wypadki z piłą motorową, uszkadzając sobie rękę. Mężczyzna tracił przytomność.

Nasi funkcjonariusze natychmiast przystąpili do pilotażu cywilnego pojazdu do szpitala w Kępnie wiedząc, że liczy się w tej sytuacji każda sekunda. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych udało się szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala, gdzie mężczyźnie została udzielona natychmiastowa pomoc medyczna.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wykazali się profesjonalizmem, zaangażowaniem i empatią. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji naszych mundurowych udało się szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Cap3lla
2 lat temu

Nie twierdzę, że jest to mój ulubiony rodzaj służby, ale nigdy nie twierdziłem też, że policjanci są niepotrzebni. Są potrzebni i ta sytuacja najlepiej o tym świadczy. Sęk w tym, żeby potrafili być jednocześnie policjantami/policjantkami i ludźmi. Jeżeli są ludźmi tylko „po służbie”, a w trakcie jej trwania ślepo słuchają przełożonych lub idiotycznych niekiedy zapisów prawnych to niestety, ale nie powinni wykonywać tej profesji. Z mojej strony szacunek i wdzięczność, ale tylko dla Policjantów i Policjantek, a nie dla policjantów i policjantek.

dj tarantula
2 lat temu

anioły co jesienią po galeriach pacyfikowały ludzi bez szmat na „gebach” i traktowali ich jak największych przestępców i morderców bo z góry dostali takie wytyczne

18
0
Napisz co o tym sądziszx