Zderzenie rowerzystów na Piaskach. Gdyby pan miał kask…

Udostępnij
Tweet

Gdyby pan rowerzysta jechał w kasku najpewniej zakończyłoby się tylko na otarciu dłoni. W tym przypadku dwóch znajomych objeżdżało rowerami kompleks Piaski-Szczygliczka. Robiąc ostatnie okrążenie, przy Parku Olbrzymich Owadów, sprawca wjechał przednim kołem w tylne koło drugiego cyklisty. Jeden z rowerzystów (wiek około 75 lat) przewracając się, zahaczył jeszcze o trzeciego rowerzystę jadącego z przeciwka, po czym upadł na asfalt uderzając o niego głową.

Na czole mężczyzny urósł krwiak. Poszkodowany nie stracił przytomności, ale cierpliwie poczekał na przyjazd karetki i policji. Po przeprowadzeniu wstępnej diagnostyki w karetce, pacjent zdecydował że nie chce jechać do szpitala, choćby na diagnostyczne prześwietlenie głowy za pomocą tomografu. Po wypełnieniu dokumentacji został wypuszczony z karetki i po krótkiej chwili wsiadł ponownie na rower.

Znajomy postanowił mu towarzyszyć w drodze powrotnej do domu. Niewątpliwie gdyby miał kask to by nie nabawił się takiego urazu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
niezgodny
1 rok temu

Pierwsza sprawa! To czy rowerzysta ma kask czy nie to jest jego sprawa! Jego życie i zdrowie ! Po drugie do tych wszystkich ujadaczy poniżej ! Czepiacie się rowerzystów .. zacznijcie świat zbawiać od siebie ! Ludzie nie potrafią poruszać się po chodnikach pieszo a co dopiero jeździć na rowerze czy autem ! Dała natura mózg, więc go ludzie używajcie

Weronika
1 rok temu

Obowiązkowe kaski na rowery rolki i hulajnogi elektryczne oprócz tego ochraniacze na rolki brak przepisow odnosnie jazdy na rolkach w miejcach publicznych ludzie i rodzice są bez wyobraźni a urazy głowy oprócz smierci mogą dawać skutki do końca życia

JbcNWO
odpowiada  Weronika
1 rok temu

No i koniecznie pasy bezpieczeństwa 3 punktowe, klatka bezpieczeństwa oraz maseczka lub certyfikat

On
odpowiada  Weronika
1 rok temu

I piesi też niech chodzą w kaskach, bo nigdy nie wiadomo, czy jakiś rowerzysta w nich przywali

G. M.
1 rok temu

Seniorzy po 70 -tce powinni jeździć na rowerze o trzech kółkach z tyłu.

McJ
1 rok temu

Kask? „Przeca nie czyba”, a zamiast można nakupić „wincyj” wódki…

Elektor
1 rok temu

Jeszcze rozumiem rodziców trzęsących się nad swoimi dziećmi na rowerach ale dorosła osoba z kaskiem na łbie to musi mieć nieźle w tym deklu naj***ne! Szacun dla dziadka żyje pełną piersią a nie jak trzęsidupa. Na wyścigi to owszem prędkości spore ryzyko duże kask zasadny ale rekreacyjna przejażdżka? Jak chcesz pełnego bezpieczeństwa to idź do więzienia tam cię przypilnują żeby nic się złego nie stało. Pełen szacun dla dziadka! Nawet fo szpitala się nie dał wywieźć, Stara dobra gwardia! A nie sraczka popierdułka jak coraz więcej takich niestety.

Gumi
odpowiada  Elektor
1 rok temu

Kazdy rowerzysta powinien miec kask

Elektor
odpowiada  Gumi
1 rok temu

Niewolniku trzęsidupo, możesz i pampersy nosić dla zabezpieczenia skutków strachu przed kraksą rowerową, ale wolnych ludzi nie zmuszaj, bo kijem grzbiet przeciągniemy.

§ Prawnik
1 rok temu

Czy Panowie byli przebadani Alkomatem? Raczej nie !

26
0
Napisz co o tym sądziszx