Zderzenie rowerzystów na Piaskach. Gdyby pan miał kask…

Gdyby pan rowerzysta jechał w kasku najpewniej zakończyłoby się tylko na otarciu dłoni. W tym przypadku dwóch znajomych objeżdżało rowerami kompleks Piaski-Szczygliczka. Robiąc ostatnie okrążenie, przy Parku Olbrzymich Owadów, sprawca wjechał przednim kołem w tylne koło drugiego cyklisty. Jeden z rowerzystów (wiek około 75 lat) przewracając się, zahaczył jeszcze o trzeciego rowerzystę jadącego z przeciwka, po czym upadł na asfalt uderzając o niego głową.

Na czole mężczyzny urósł krwiak. Poszkodowany nie stracił przytomności, ale cierpliwie poczekał na przyjazd karetki i policji. Po przeprowadzeniu wstępnej diagnostyki w karetce, pacjent zdecydował że nie chce jechać do szpitala, choćby na diagnostyczne prześwietlenie głowy za pomocą tomografu. Po wypełnieniu dokumentacji został wypuszczony z karetki i po krótkiej chwili wsiadł ponownie na rower.

Znajomy postanowił mu towarzyszyć w drodze powrotnej do domu. Niewątpliwie gdyby miał kask to by nie nabawił się takiego urazu.

CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
niezgodny
11 miesięcy temu

Pierwsza sprawa! To czy rowerzysta ma kask czy nie to jest jego sprawa! Jego życie i zdrowie ! Po drugie do tych wszystkich ujadaczy poniżej ! Czepiacie się rowerzystów .. zacznijcie świat zbawiać od siebie ! Ludzie nie potrafią poruszać się po chodnikach pieszo a co dopiero jeździć na rowerze czy autem ! Dała natura mózg, więc go ludzie używajcie

Weronika
11 miesięcy temu

Obowiązkowe kaski na rowery rolki i hulajnogi elektryczne oprócz tego ochraniacze na rolki brak przepisow odnosnie jazdy na rolkach w miejcach publicznych ludzie i rodzice są bez wyobraźni a urazy głowy oprócz smierci mogą dawać skutki do końca życia

JbcNWO
odpowiada  Weronika
11 miesięcy temu

No i koniecznie pasy bezpieczeństwa 3 punktowe, klatka bezpieczeństwa oraz maseczka lub certyfikat

On
odpowiada  Weronika
11 miesięcy temu

I piesi też niech chodzą w kaskach, bo nigdy nie wiadomo, czy jakiś rowerzysta w nich przywali

G. M.
11 miesięcy temu

Seniorzy po 70 -tce powinni jeździć na rowerze o trzech kółkach z tyłu.

McJ
11 miesięcy temu

Kask? „Przeca nie czyba”, a zamiast można nakupić „wincyj” wódki…

Elektor
11 miesięcy temu

Jeszcze rozumiem rodziców trzęsących się nad swoimi dziećmi na rowerach ale dorosła osoba z kaskiem na łbie to musi mieć nieźle w tym deklu naj***ne! Szacun dla dziadka żyje pełną piersią a nie jak trzęsidupa. Na wyścigi to owszem prędkości spore ryzyko duże kask zasadny ale rekreacyjna przejażdżka? Jak chcesz pełnego bezpieczeństwa to idź do więzienia tam cię przypilnują żeby nic się złego nie stało. Pełen szacun dla dziadka! Nawet fo szpitala się nie dał wywieźć, Stara dobra gwardia! A nie sraczka popierdułka jak coraz więcej takich niestety.

Gumi
odpowiada  Elektor
11 miesięcy temu

Kazdy rowerzysta powinien miec kask

Elektor
odpowiada  Gumi
11 miesięcy temu

Niewolniku trzęsidupo, możesz i pampersy nosić dla zabezpieczenia skutków strachu przed kraksą rowerową, ale wolnych ludzi nie zmuszaj, bo kijem grzbiet przeciągniemy.

§ Prawnik
11 miesięcy temu

Czy Panowie byli przebadani Alkomatem? Raczej nie !

Bzdura.
11 miesięcy temu

No właśnie tak jeżdżą cykliści po mieście. Czyli tylko do przodu i szybko. Przepisy o ruchu drogowym, piesi czy auta są nieistotne. Idę sobie chodnikiem a ten dzwonkiem na mnie dynda, totalne hamstwo. Karta rowerowa obowiązkowa, take bym miał życzenie. I takie same uprawienia jak na samochód. Wkoncu użytkownik drogi.

bc
odpowiada  Bzdura.
11 miesięcy temu

Takie same uprawnienia jak na samochód to nie. ale karta rowerowa jak najbardziej i koniecznie ze zdaniem znajomości poruszania się po drogach i znaków drogowych. I wsi też to powinno dotyczyć, bo tam najwięcej rowerami jeżdżą.

krzysztoftig
11 miesięcy temu

rowerzysta ma prawo jechać po ulicy i to nawet bez kaka kaskuuu. ale auto po chodniku i po drodze dla rowerów oj nie może jeżdzić nawet w kaka kasku

nick
11 miesięcy temu

W kaskach i pampersie

bartek
11 miesięcy temu

Ludzie o czym wy tu mowicie,kto przestrzega przepisow – odcinek limanowskiego do cmentarza i dalej tez -jada pod prad sciezka dla rowerow to jest standart,kto przez pasy przeprowadza rower? tylko stanac z boku i popatrzec skrzyzowanie limanowskiego slowackiego w niedziele przy ladnej pogodzie trzeba miec oczy do okola glowy grozi potraceniem, p…nie o kaskach to piesi co maja zakladac?jeden sciezka a drugi rownolegle chodnikiem,szesciu szczeniakow cala szerokoscia,skret z kr jadwigi przy swiatlach w kierunku przedszkola ze jeszcze nikt nie stracil zdrowia to cud na zakrecie z duza szybkoscia za tego pochlonego drzewa wyskakuje za rogu w godzinach aktywnosci szkolnej i pracowniczej cymbal-kaski tu tylko nabija kieszen producentom a chamstwu,cholocie nalezy przemowic do kieszeni na ktora pracujacy musza zarabiac.

26
0
Napisz co o tym sądziszx