„G*wnoburza” z powodu słodyczy dla ukraińskich dzieci

Duża firma z branży informatycznej Techland, której właściciel mieszkał pod Ostrowem, postanowiła podarować z okazji dnia dziecka słodycze dla ukraińskich dzieci, które uciekały z rodzinami przed wojną. O geście dobroci poinformowała prezydent Beata Klimek. To ku zaskoczeniu wielu osób wywołało żywiołową dyskusję.

Informacja prezydent Klimek:

Dzień Dziecka jest jutro, ale firma Techland obdarowała naszych najmłodszych ukraińskich przyjaciół nieco wcześniej, by i w Domu Polsko – Ukraińskim zapanowała radość z okazji tego święta. 💙💛 W imieniu ukraińskich dzieci, dziękuję za pamięć i słodkości podarowane z miłością. 🥰

Ten wpis wywołał m.in. takie reakcje

Wiktoria Zdyb-kurek

A polskie dzieci to co?!!! Czy was już na tych stolkach powaliło do reszty???!!!

Katarzyna Szczurek
A nasze dzieci co dostaną że tak zapytam

Marta Marek Ł. 
Co było można to było można . Teraz to przesada i na Polakach się odbija !

Kamila Żabińska
Oni nie są naszymi przyjaciółmi

Kamila Walas
Ukraińskie dzieci tez maja swoich rodziców.

Izabela Strzelec
A co dla naszych dzieci, też mają swoje święto??

To spotkało się z odpowiedzią ze strony prezydent Beaty Klimek

Drodzy Rodzice, Ciocie, Wujkowie, Drodzy Ostrowianie, oczywiście, że wszystkie dzieci mają jutro wielkie święto, dlatego zapraszam wszystkie dzieci, jutro od godziny 16, na Ogródki Jordanowskie, gdzie czeka na nie wiele atrakcji. Natomiast słodycze, za które dziękowałam wyżej – to dar dobroci prywatnej firmy dla tych dzieci, które musiały porzucić swoje domy, zabawki, a nawet bliskich. To małe pocieszenie w tych trudnych dla nich chwilach. Przykro jest czytać niektóre z komentarzy… Kochani, okażmy nieco serca. Tym, którzy potrzebują pomocy, ale i tym, którzy bezinteresownie chcą pomagać.

Grupa internautów wyraziła swoje zdanie przeciwne do powyższych wypowiedzi mieszkańców

Krystyna Piotrowska
Jak zwykle zawiść i zazdrość na pierwszym miejscu.

Dorota Kryś
Przecież to prywatna firma przekazała słodycze na ukraińskie dzieci a wszyscy mają ból tyłka bo im nie dali 🤦 ktoś niżej pisał że co druga mamę nie stać na slodycze dla dziecka – to na co idzie 500 + ?? Pewnie jak w co drugiej w tym kraju rodzinie na fajeczki i %

Radosław Płóciennik
Wiktoria Zdyb-kurek Na jakich stołkach??? Prywatny gość kupuje i daje komu chce 😁 Pewnie jedna Karyna z drugą nie kupią swojemu bąbelkowi nic bo idzie kasa na solarke albo na paznokcie

Tomasz Gluzman
Słodycze podarowała prywatna firma. To ich pieniądze i mogą robić z nimi to co uważają za słuszne. Jeżeli jakieś dziecko, któreś z Pań tutaj wypisujących komentarze może jutro nie dostać słodyczy z powodu trudnej sytuacji życiowej zapraszam na priv. Z chęcią przygotuję paczkę słodyczy.

Beata Wierzyk
Ja z okazji Dnia Dziecka życzę Państwa dzieciom i swoim dzieciom by zawsze mogły żyć w spokoju tak jak teraz i cieszyć się beztroskim dzieciństwem i by nigdy nie musiały uciekać z własnych domów. A jeżeli niestety jednak z jakiś przyczyn będą musiały wyjechać z Polski to by w obcym kraju czuły się akceptowane i bezpieczne. Życzę im również by otaczały się dorosłymi, którzy pokażą im czym jest empatia i bezinteresowna pomoc słabszym.
Proszę również tych bardziej zainteresowanych o sprawdzenie w jakim celu ok. 70 lat temu ONZ wprowadziło to święto… Niesie za sobą trochę szersze przesłanie niż słodycze i zabawki

Tomasz Gawełek
Kłótnia o słodycze…no słodko

Szerzej do sytuacji i kontekstu odniosła się Karolina Krawczyk, koordynująca pomoc w Domu Polsko-Ukraińskim przy ulicy Kr. Jadwigi w Ostrowie Wlkp.

To może być jedyna reakcja, gdy patrzę na gównoburzę wywołaną tym, że jedna z firm postanowiła zrobić ukraińskim dzieciom trochę radości na Dzień Dziecka i podarowała słodycze.
💗 Dzieciom, które czasami nie rozumieją, dlaczego musiały wyjechać z domu.
💗 Dzieciom, które ciągle pytają, kiedy będą mogły tam wrócić.
💗 Dzieciom, które nie mogły zabrać swoich zabawek i bardzo za nimi tęsknią.
💗 Dzieciom, które na dźwięk huku za oknem wskakują od razu odruchowo pod stół.
💗 Dzieciom, które nie mają już dokąd wrócić, bo ich wioska została zrównana z ziemią.
💗 Dzieciom, które tak bardzo tęsknią za tatą, którego nie widziały już od kilkunastu tygodni.
I dziś, gdy jedna z mam po przeczytaniu tego wszystkiego powiedziała, że ona może oddać polskiemu dziecku słodycze swojego dziecka, bo dla niej najważniejsze jest, że są bezpieczni i nie muszą siedzieć już w piwnicy, w której spędzili trzy tygodnie tęskniąc za słońcem, zrobiło mi się za nas po prostu wstyd.
Zgoda, wiele osób z Ukrainy nadużywa naszej gościnności i dobroci. Są tacy, którzy nie potrzebują pomocy, ale wyciągają po nią rękę, kiedy jest okazja. Ciągle im powtarzam, że tak naprawdę działają na swoją szkodę. Ale czy my nie robilibyśmy tak samo?
Wszystkim dzieciom na świecie, nie tylko z okazji jutrzejszego święta życzę, żeby nie musiały doświadczać wojny, głodu i zła. Bo dzieci na to nie zasługują. Żadne. Polskie i ukraińskie.

POLECANE NEWSY

226 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bezlitosny
3 miesięcy temu

Do litościwy i karolina od kobiet zaczniemy frajerem jest ten co z tobą siedzi raz a dla litościwy nie musi być wcale z dużym przebegiem niedorajdo i sam chyba jesteś brzydki 🙂

Becia
odpowiada  Bezlitosny
3 miesięcy temu

Oj! Oj! Oj! Ależ cię to zabolało. A tak na przyszłość, używaj interpunkcji, bo ciężko się zorientować o co ci chodzi.

Last edited 3 miesięcy temu by Becia
Bezlitosny
odpowiada  Becia
3 miesięcy temu

A ty używaj więcej mózgu pozdrawiam 🙂

Becia
odpowiada  Bezlitosny
3 miesięcy temu

Ja właśnie używam, ale widzę, że tobie sprawia to pewną trudność. Potrenuj. Również pozdrawiam.

Last edited 3 miesięcy temu by Becia
S. S.
3 miesięcy temu

Ja do redakcji. Czy tym pustakom którym nie podoba się piękny gest, nie da się blokować tych durnych komentarzy? Przecież tej żenady nie da się czytać

F 16
odpowiada  S. S.
3 miesięcy temu

eS.S.manie, idź do faszystów do. Pułku Azov, Prawego Sektora, albo Karpackiej Siczy i zrzeknij się obywatelstwa Polskiego – NATYCHMIAST! SŁYSZYSZ?
POTWIERDŹ MI JUŻ!

S. S.
odpowiada  S. S.
3 miesięcy temu

Człowieku – zejdź ze mnie! Nie jestem żadnym eSSmanem! Jestem z Szarych Szeregów! S. S. – Szare Szeregi i stąd ten skrót.

F 16
odpowiada  S. S.
3 miesięcy temu

Jeżeli Szare Szeregi to przepraszam. Zwracam hohor. Czołem bohaterki i bohaterowie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej!

Darek
3 miesięcy temu

Rozdane cukierki mnie nie ziębią, ani nie parzą. Ale byłem wczoraj w Starostwie, i ta flaga ukraińska na maszcie mnie drażni. Jaki to jest urząd?? Polski czy ukraiński??!! Jako obywatel Rzeczpospolitej Polskiej żądam usunięcia tej flagi!! Albo proszę wywiesić jeszcze flagi Serbii, Iraku, Afganistanu, Syrii, Jemenu. ..Wszędzie tam byli mordowani ludzie!

F 16
odpowiada  Darek
3 miesięcy temu

Bardzo mądrze napisane panie Darku. Brawa dla prawdziwego patrioty, bo obca agentura (np: eSSmani – patrz Pan, komentarz powyżej) zaczyna się panoszyć.

Mika
3 miesięcy temu

Do Pani Karoliny. Nie chodzi o te nieszczęsne cukierki. Chodzi o to, że wielu Ukraińców nadużywa naszej gościnności, co zresztą Pani napisała i jest Pani tego świadoma. Majętni Ukraińcy wyciągają rękę po pomoc i ją otrzymują. Powinna być selekcja uchodźców na naprawdę potrzebujących i na tych, którzy mogą sobie sami poradzić. Chyba widać kto jest bogaty, a kto przyjechał do Polski z tą przysłowiową jedną reklamówką. Nie możemy pozwolić na to, żeby Ukraińcy wykorzystywali dobre serca Polaków. Jest to, najzwyczajniej w świecie, nie fair wobec nas. Zwłaszcza, że Polska jest jedynym krajem, oferującym im tak szeroką pomoc.

Eugeniusz
odpowiada  Mika
3 miesięcy temu

A co pani zrobiła? No tak ,puściła pani niezłego bąka.

Mika
odpowiada  Eugeniusz
3 miesięcy temu

Panie Eugeniuszu, czyżby to jakaś forma pańskiej terapii? Na zasadzie, dowalę każdemu, to lepiej się poczuję. Bo nic mądrego Pan nie ma do powiedzenia.

V power
3 miesięcy temu

A niech drożeje wszystko w cholerę , to może w końcu barany się obudzą?

Kasia
3 miesięcy temu

A ile biednych dzieci jest w Ostrowie???Dziecko nie rozumie czemu inne dostało A on nie.Dla mnie to masakra co się dzieję. Rozumiem pomagać ale z głową

zabcia
3 miesięcy temu

u nas nie jest lepiej wszystko drozeje zachcialo wam sie uchodzcow jeszcze bedziecie plakac jak wszystko bedzie coraz wiecej drozec

Eugeniusz
odpowiada  zabcia
3 miesięcy temu

Ukraińskie rodziny zostały obrabowane przez ruskich a pani przez własne wybory.

Prawdziwy polak- patriota
3 miesięcy temu

No brawo pani „wiki zbuk-kurnik” głównej hejtującej akcje Pana z Tech-land. Już nawet poznań smieje się z ostrowa, ze takie cepy jak pani skrytykowały wspaniałą akcję dla dzieci z terenów objętych bombardowaniem. Jeśli pani nie stać na to by swojemu brajankowi kupić tytkę cukierów to proponuję zmianę pracy albo poprosić tak samo sfiksowane jak pani kolezanki z tiktoka o ściepę na cukierki dla swojego brajanka albo dżesiki… Wielki mam wstyd i brzydzę się ludzmi, którzy tylko widzą swój czubek nosa. Qstyd mi za takich „Polaków”…

...
odpowiada  Prawdziwy polak- patriota
3 miesięcy temu

Znasz takie pojęcie jak ,patriota’ to nie używaj słów których nie rozumiesz!!

Mąż Doroty
3 miesięcy temu

Dorota 3 pięćsetki a narzekasz;)

Bezlitosny
3 miesięcy temu

Do karolina osobiście wolę poślubić Ukrainkę niż którąś z was

Becia
odpowiada  Bezlitosny
3 miesięcy temu

A ty myślisz, frajerze, że któraś z nas by cię chciała? Nie bądź śmieszny.

Bezlitosny
odpowiada  Becia
3 miesięcy temu

A kto by chciał takie jak to mówisz wy jak wy to nawet biednym dzieciom cukierków żałujecie mało ci piecsetka? Na ci idzie?

Litościwy
odpowiada  Bezlitosny
3 miesięcy temu

Widocznie jesteś taki brzydki i zdesperowany,że żadna Półka cię nie chce i w akcie desperacji ożeniłbyś się z ukrą,nawet z dużym przebiegiem.

226
0
Napisz co o tym sądziszx