Pijany i poszukiwani w rękach policji

25 maja br. funkcjonariusze ostrowskiej komendy zatrzymali kierowcę, którego zachowanie za kierownicą mogło wskazywać, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 39-latek nie miał uprawnień, ponieważ miesiąc temu zostały mu zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Drugi kierujący, zatrzymany do kontroli drogowej w tym samym dniu w godzinach wieczornych, 22 – letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym a dodatkowo był poszukiwany.

Rankiem 25 maja policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., w centrum miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 39-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż miesiąc wcześniej zostały mu zatrzymane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości, mieszkańca powiatu ostrowskiego, wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał badań technicznych. Mężczyzna został zatrzymany i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wieczorem tego samego dnia policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 22- letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Przy administracyjnie ograniczonej prędkości do 50km/h kierujący poruszał się pojazdem z prędkością 70km/h. Jak okazało się w trakcie kontroli to nie jedyna rzecz jaką popełnił 22-latek. Mężczyzna był poszukiwany i najbliższe 6 miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy, nieodpowiedzialny kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że nietrzeźwy kierujący musi być świadomy konsekwencji prawnych:

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

CZYTAJ  Będzie moc atrakcji na festynie kolejowym

Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prostytutka
1 rok temu

Bravo Policja walczyć z patologią. Karać nie nagradzać.

mariano
1 rok temu

Polska to nie jest kraj dla normalnych ludzi , dlaczego nigdy nikt ze świecznika jak celebryta , sędzia … za jazdę pod wpływem nie zostaje zamknięty na 3 czy 6 miesięcy jak ci nieszczęśnicy !!!

ton
odpowiada  mariano
1 rok temu

To nie są nieszczęśnicy, poza tym zgoda.

3
0
Napisz co o tym sądziszx