Ostrowski strażak najlepszy w Europie

Udostępnij
Tweet

Młodszy kapitan Adam Spychała funkcjonariusz ostrowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP rozpoczyna sezon zawodów w formule Firefit w najwyższej formie.

W miesiącu maju reprezentował jednostkę dwukrotnie w Niemczech: 30.04-01.05 – Gardelegen oraz 14.05-15.05 Seesen. Dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w kategorii OPEN w biegu indywidualnym. Szczególnym osiągnięciem był start w Seesen gdzie ustanowił nowy rekord Europy Firefit Championship 1.19.86 poprawiając swój poprzedni wynik 1:20.77.

Fire Fit to strażacka rywalizacja, gdzie podczas organizowanych zawodów wykonywane są zadania, które są codziennością dla strażaków podczas pełnionej służby. Podstawową ideą tej rywalizacji jest współzawodnictwo wymagające wszechstronności i dużej sprawności fizycznej strażaków, podczas startów zawodnicy wykonują zadania w pełnym umundurowaniu bojowym łącznie ze sprzętem ochrony układu oddechowego, takim samym jaki wykorzystują w trakcie prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych.

Zawody mają na celu, nie tylko sprawdzenie się podczas rywalizacji, ale także popularyzowanie zawodu strażaka i szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej.

Adam Spychała ma 28 lat, a służbę w ostrowskiej komendzie rozpoczął w roku 2015. Aktualnie przygotowuje się do kolejnych startów m.in. w Opolu, Toruniu i Hannoverze. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów i rekordów.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Odebrali miejskie becikowe (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Goździk
2 lat temu

Brawo Adam! Gratulacje! 🙂

rol
2 lat temu

Panie Adamie szacunek.

SAS
2 lat temu

BRAWO PANIE ADAMIE 🥇🏆,wielki szacun dla PANA czapki z głów 👏

Beata
2 lat temu

Chciałabym żeby ugasił mój pożar swoją sikawką , jestem taka rozpalona.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Beata
Pal gumy
odpowiada  Beata
2 lat temu

Do piaskownicy i piaskiem zasyp

Janek
odpowiada  Beata
2 lat temu

Podaj namiary

6
0
Napisz co o tym sądziszx