BMW i dziecko na hulajnodze. Kto spowodował wypadek? (ZDJĘCIA)

Na ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim znajduje się przejście, które przysparza wielu negatywnych emocji pobliskim mieszkańcom. Dziś doszło na nim do kolejnego wypadku.

Około godziny 16 kobieta w średnim wieku kierując BMW potrąciła 14-latka, który wjechał na hulajnodze na przejście dla pieszych. Bezpośrednio po zdarzeniu chłopiec w obecności świadków przepraszał, że wjechał na przejście.

Chłopiec z impetem wpadł na maskę i przednią szybę. Uskarżał się na ból lewej ręki, ale miał otarcia w wielu miejscach ciała. Został przetransportowany do szpitala w celu wykonania dokładnej diagnostyki.

Mieszkańcy podkreślali, że to przejście jest niebezpieczne. Chociaż auta stoją zaparkowane w odległości większej niż 10 metrów, to i tak widoczność jest ograniczona z powodu sposobu parkowania prostopadle do chodnika.

POLECANE NEWSY
44 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkan
1 miesiąc temu

Chodnik przy blokach ” wojskowych” jest za głęboko, jak pieszy wejdzie na zebrę to myśli że już jest Ok, a kierowcy nie zawsze zauważa, Dołożyć trochę chodnika i będzie lepiej

Ostrowianin
1 miesiąc temu

Nie róbmy z 14-letniego nastolatka, ograniczonego w rozumowaniu i działaniu 5 letniego dziecka… Chłopak chyba wiedział, co robi i rozumiał wjeżdżając na przejście, że może nie zdążyć… Kolejna sprawa, to brak znajomości przepisów! Brak wyobraźni i brawura mogła zniszczyć komuś życie czyt. kierowcy.

Last edited 1 miesiąc temu by Ostrowianin
Ostrowianin
1 miesiąc temu

Tak to jest dzieciaki dostają hulajnogi i dupy wożą a rodzice dumni że ich pociecha ma fajny bajer

Ktoś
odpowiada  Ostrowianin
1 miesiąc temu

Zanim się wypowiesz to może zapoznaj się ze zdarzeniem bo się odnosisz jak by nie wiem co a nie znasz sytuacji żenada.

Gajor
odpowiada  Ktoś
21 dni temu

Jeżdżę tam codziennie po kilka razy , na tych pasach naprawdę jest niebezpiecznie i byłem świadkiem tego wypadku , przyznaje rację że dzieciaki dostają hulajnogi i myślą że wszystko mogą bo niestety przejście dla pieszych a przejazd dla rowerów (hulajnóg) to dwie różne rzeczy a większość to nie dość że nie zwolni przed przejazdem dla rowerów chód w przepisach jest napisane że może wjechać po upewnieniu się że nie nadjeżdża pojazd , to do tego wjeżdżają na przejścia dla PIESZYCH bez patrzenia czy coś jedzie albo z myślą „zdążę”

Maja
1 miesiąc temu

No i widać że to przejście a ie ścieżka rowerowa. A skoro ktoś wjechał hulajnoga czy rowerem to czyją to wina bo nie kierowcy. Jestem zdania ze za przejazd przez przejście do pieszych mandat i to słony dla jednośladów. Co za tym idzie jadą sluchawki w uszach lub komórka i zapatrzeni… smiech

Równi i równiejsi
odpowiada  Maja
1 miesiąc temu

W ostrowie chyba jeszcze żaden rowerzysta mandatu nie otrzymał ani za przejazd po przejściu dla pieszych ani za jazdę po chodniku. Wniosek: rowerzystów i użytkowników hulajnóg przepisy nie obowiązują

kit
1 miesiąc temu

Wystarczy przy przejściach ustawić tzw zwalniacze ( poręcze-_- ) i czy to pieszy, rowerzysta czy na hulajnodze zwolni przed wjazdem na ulice jak slalom będzie musiał wykonać. Nie bezmyślnie pikować się pod koła

Mieszkanka.
1 miesiąc temu

Poturbował się chłopaczek troszkę ale dobrze ,że przyznał się , że to jego wina. Nie miał szczęście ,że tak to się skończyło. Te hulajnogi to rzeczywiście plaga i niebezpieczeństwo zarówno dla użytkowników jak i dla kierowców.

Nati
odpowiada  Mieszkanka.
1 miesiąc temu

Przyznał się bo nie zna przepisów a o winie zadecyduje sąd. Prawko zabrać z automatu

Alis
odpowiada  Nati
1 miesiąc temu

Przejście w tamtym miejscu to porażka. A o odebraniu prawka zdecydują upoważnione do tego osoby! I pewnie nie jesteś nawet kierowcą!!!

Kier
1 miesiąc temu

Ci wariaci i debile na hulajnogsch elekt nie mają żadnego ubezpieczenia oc a powinni kto tej kobiecie zapłaci za naprawę auta skoro gowniarz nieletni nie pracuje będzie musiała iść isc do sądu aby uzyskać pieniądze na naprawę od jego rodziców kolejna wtopa naszych władz ze nie potrzeba oc na taki pojazd

Będziesz powiedział..... pióro 😁😁😁
odpowiada  Kier
1 miesiąc temu

Wystarczy przy ubezpieczeniu mieszkania dołożyć OC dla członków rodziny i po sprawie, 😁😁😁

Kierowca busa
1 miesiąc temu

Prosta sprawa osoby na hulajnogach elektrycznych ze względu na prędkość powinny mieć uprawnienia tak jak motorower czyli ukończone 14 lat i prawo jazdy AM1 jak się nie mylę bo wiele osób nawet ani znaków ani przepisów ruchu drogowego nie zna tylko pędzi na złamanie karku robiąc problemy pieszym rowerzysta i kierowa tylko nas rząd nie widzi problemu niby jakieś zakazy wprowadził tylko że nikt tego nie przestrzega i kto to kontroluje

emil
1 miesiąc temu

jakoś we wtprek po 18 widziałem jak jakiś mlodzieniec wpadł by pod autobus na Lotniczej przy wyjezdzie na Poznańską,oczywiście na hulajnodze nawet się nie zatrzymał tak jak by on był królem świata.

Matka z wózkiem dziecięcym
1 miesiąc temu

Oba przejścia przez ul. Paderewskiego (to i bliżej ul. Strzeleckiej) są niebezpieczne. Przez parkujące auta widoczność z chodnika jest bardzo słaba. Chodzę już z drugim dzieckiem wózkiem w tej okolicy i już nie jeden raz się zdarzyło, że nawet gdy zatrzymuje się auto z jednej strony to z drugiej jedzie i nawet nie zwalnia. Choć trudno uwierzyć, że kobieta z wózkiem dziecięcym jest słabo widoczna, więc nie wiem czemu kierowcy w tym miejscu tak często nie zatrzymują się. Zawsze wolę tam poczekać aż oba auta staną.

44
0
Napisz co o tym sądziszx