Jeden z groźniejszych przestępców w Europie ukrywał się niedaleko Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców Europy ukrywał się w Kępnie! Mieszkał w bloku przy ulicy Młyńskiej. Mieszkańcy Kępna nie wiedzieli, że ich sąsiadem jest Zoltan P. 55-letni Węgier poszukiwany za zlecenie zabójstwa i rabunek ponad 1,3 mln euro. Odnaleźli go najlepsi polscy policjanci. – poinformowało radiosud.pl

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu przy współpracy sieci ENFAST w Biurze Kryminalnym KGP zatrzymali poszukiwanego Zoltana P., obywatela Węgier. Do wytypowanego w Kępnie mieszkania weszła grupa bojowa Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Poznaniu. To jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców z tego kraju. Ukrywał się od 8 lat. Jest podejrzany o zlecenie zabójstwa swojego wspólnika. Brał udział w napadzie na grupę obywateli Chin, podczas którego doszło do strzelaniny z użyciem karabinów Kałasznikow. 55-letni mężczyzna odpowiada także za kradzież 1,5 mln Euro w gotówce.

Policjanci z Poznania współpracując z przedstawicielami policyjnej sieci współpracy międzynarodowej ENFAST zbierali informacje o poszukiwanym mężczyźnie. Z chwilą potwierdzenia jego prawdziwej tożsamości przygotowali akcję zatrzymania. W najbardziej dogodnym momencie do działań wkroczyli policyjni kontrterroryści.

Uciekinier będzie teraz przebywał w polskim areszcie, oczekując na ekstradycję do Węgier.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożegnanie Komendanta policji. Wiemy kto przejął jego obowiązki
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hirek
1 rok temu

Najgroźniejsi przestępcy to są w budżetówce! Skurczybyki pasożytują na ludziach ciężko pracujących.

Login
1 rok temu

Zlecił zabójstwo, a nie zabił. Kasa to pikuś. Nie taki groźny typ. Księgowa w com40 pijąc kawkę też zajumała niezły hajs. Jak by palce ucinał, głowy, zastrzelił z 15 osób w formie egzekucji długu… To byłby groźny typ.

19
0
Napisz co o tym sądziszx