12-latek potrącony na hulajnodze

W miniony wtorek na ul. Piastowskiej w Ostrzeszowie miało miejsce potrącenie 12-letniego chłopca, który przejeżdżał hulajnogą przez przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń trafił on do ostrowskiego szpitala.

17 maja br. o godzinie 19:05 Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona o zdarzeniu drogowym z udziałem 12-letniego mieszkańca Ostrzeszowa.

Z ustaleń skierowanych na miejsce funkcjonariuszy wynika, że 54-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, kierując samochodem marki Mitsubishi, na ul. Piastowskiej w Ostrzeszowie, jadąc w kierunku drogi krajowej K-11, nienależycie obserwował przedpole jazdy, w wyniku czego nie udzielił pierwszeństwa znajdującemu się na przejściu dla pieszych 12-letniemu chłopcu, który poruszał się na hulajnodze, doprowadzając do jego potrącenia.

W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowanego przewieziono do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Jak ustalono doznał on obrażeń w postaci wstrząśnienia mózgu oraz stłuczenia lewej ręki.

Postępowanie w kierunku wypadku drogowego prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

zdjęcie poglądowe

POLECANE NEWSY

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Szerszeń 33
4 miesięcy temu

A czy to przejście dla pieszych jest z czerwonym pasem do przejazdu jednośladów ?
Jakoś nie widać żadnego zdjęcia potwierdzającego !

Przemo
4 miesięcy temu

Dobrze że to nie było BMW jak w Jarocinie.

WW
4 miesięcy temu

To może teraz lekka wspominka o hulajnogach pewnego dnia jadąc ul gimnazjalną w stronę Wysockiej miałem „fart i akurat podjeżdżając światło zmieniło mi się na zielone więc zbytnio nie zwalniałem (40-50 km miałem) wszystko cacy czysta droga nikogo przede mną a tu z lewej strony (od parku nie pamiętam nazwy) przez przejście przejeżdża hulajnoga elektryczna z debilem za sterami(choć jego wgl nie widziałem wcześniej) ja oczywiście po hamulcach a on jak gdyby nic pojechał na drugą stronę… choć normalnie byłbym nie winny to niestety dowodów by brakowało… od tamtej pory zakupiłem dość dobrą kamerkę na przednią szybę i jeśli kiedyś to się powtórzy to nie zahamuje a jeśli jesteś ojcem albo matką to pamiętaj nie miej pretensji do mnie a z dowodami szykuj się na dodatkowe koszty(oprócz leczenia dziecka) tzn. na naprawę auta bo jak hodujesz debila to musisz mieć gruby portfel…

to taka mała historia życia bo o przypadkach gdy hulajnoga jedzie równolegle ze mną (chodnikiem przy ul Piłsudskiego) a potem ostro skręca na przejazd przy rondzie (rondo przy stadionie) to już nawet nie wspomnę bo niby prawnie racja jest po jego stronie…

na zakończenie życzę wszystkim debilom z hulajnogami połamania nóg (i tu nie chodzi mi o życzenia powodzenia) oraz co najmniej tygodniowej wizyty na urazówce…. bo może wtedy nauczą się zasad ruchu drogowego albo przynajmniej zasady przed przejściem najpierw się zatrzymaj i rozejrzyj a nie jak debil wbijaj bo masz pierwszeństwo… Pierwszeństwo nie ochroni od wypadku/ kalectwa/ śmierci co najwyżej twoja debilna śmierć pociągnie kogoś do odsiadki… czy warto??

Zosia
odpowiada  WW
4 miesięcy temu

Idź do psychiatry. Serio

Dominik
odpowiada  WW
4 miesięcy temu

Zgadzam się z tobą w 100 procentach

Danek
4 miesięcy temu

Kogoś to dziwi? Hulajka fajna zabawka ale te szczyle zapieprzają po jezdni zygzakiem choć teraz niby nie mogą jeśli jest powyżej 30km/h ograniczenie. Starzy mają wyjebane, dzieciaki jeszcze bardziej. W dupę kopany kierowca, któremu się taki kmiotek wpakuje na maskę. Trzeba być niewidomym lub nie wychodzić z 4 ścian, żeby nie dostrzec jak dzieciaki korzystają z tych zabawek. Tego będzie więcej, sezon komunii w pełni. Selekcja naturalna. Przykro patrzeć.

BMW
4 miesięcy temu

Dobrze że to nie BMW

BHO
odpowiada  BMW
4 miesięcy temu

Dokładnie. Kierowcy bawarek tak zapieprzają że dzieciak już by nie żył. Najgłupszy sort kierowców. Oj lałbym takich po ryjach

Polscy kierowcy to dno
4 miesięcy temu

Najwięcej drą japę ci kierowcy, którzy rzadko schodzą poniżej 80 w terenie zabudowanym, nie mają kultury jazdy, są agresywni, choć sami jeżdżą jak ci..py.

Nick
odpowiada  Polscy kierowcy to dno
4 miesięcy temu

O czym ty piszesz 80kmh w tym zakorkowanym wiecznie miescie gdzie co 50m jest przejscie dla pieszych.

Polscy kierowcy to dno
odpowiada  Nick
4 miesięcy temu

nie pier…l

Zap…lacie ile wasze zdezelowane szroty wycisną.

A prawdziwych korków, to ty na oczy, dziecko, nie widziałeś.

kier
4 miesięcy temu

Oczywiście ! Od kiedy to na przejściu przez jezdnię wolno jechać hulajnogą czy rowerem. Na nic zda się „należyta obserwacja przedpola przez kierowcę”, jak taki baran nagle wjedzie z chodnika na jezdnię !

zwykły obywatel
odpowiada  kier
4 miesięcy temu

pierwszeństwo, pierwszeństwem a zdrowie, zdrowiem. Co z tego, że miałem pierwszeństwo leżąc na OIOM z połamanymi kończynami. Odrobina rozsądku, zasady ograniczonego zaufania i dbania o siebie. Mamy jedno życie, jedno zdrowie uważajmy na siebie

Martes
4 miesięcy temu

Wychodzi na to, że można JECHAĆ przez PRZEJŚCIE dla PIESZYCH. Miały wejść w życie przepisy dotyczące jazdy na hulajnodze! Rowerzysta JADĄC też się może czuć bezpiecznie na PRZEJSCIU DLA PIESZYCH

sasquad
odpowiada  Martes
4 miesięcy temu

Rowerzysta NIE MA PRAWA WJECHAĆ na przejście dla pieszych. Jego zasr…nym obowiązkiem jest zsiąść i PRZEPROWADZIĆ rower.

Zła
4 miesięcy temu

Jak jest przejście to się przechodzi a nie jazda na oślep

Tadek
4 miesięcy temu

Jeżdżą tymi hulajnogami jak im się podoba, a takie wjeżdżanie nagle na pasy to jest coraz częstsze, gówniarzom pozabierać te zabawki i na gierach niech zapie***lają!

Hulajnoga
odpowiada  Tadek
4 miesięcy temu

57 sprytnych inaczej. Przeczytaj to jeszcze raz ; gówniarzom pozabierać zabawki?? dorosłym pozabierac samochody i niech na gierach zapier….. kierowca ma mieć oczy dookoła głowy A pasy to miejsce święte dla pieszych i dzieci na hulajnogach. Ogarnijcie się w tych zlomach na 4 kółkach….

25
0
Napisz co o tym sądziszx