Podano termin wypłaty 14. emerytury

Dziś na konferencji prasowej podano termin wypłaty „czternastej emerytury”. Co ważne, seniorzy nie będą musieli składać żadnych wniosków. Do wypłaty kwalifikuje się aż 9 milionów osób. Pieniądze będą wpływać na konta emerytów już w sierniu.

Minister Marlena Maląg powiedziała, że w przypadku czternastych emerytów wprowadzony będzie mechanizm złotówka za złotówkę. Oznacza to, że świadczenie w wysokości najniższej emerytury otrzymają osoby, których wysokość świadczeń nie przekracza 2,9 tys. zł.

W przypadku osób, których wysokość emerytury lub renty przekracza 2,9 tys. zł, dodatkowe świadczenie będzie wypłacone w kwocie najniższej emerytury, ale pomniejszonej o różnicę między wysokością emerytury lub renty a kwotą 2,9 tys. zł.

Minister Maląg dodała, że na tegoroczne trzynastą i czternastą emeryturę jest ponad 25 mld zł.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

55 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Emeryt
8 miesięcy temu

Dość pisu i rozdawnictwa ja osobiście nie chcę aby moje wnuki płaciły za mnie Osobiście nie dałbym nikomu grosza za darmo to to deprawuje ludzi

Do emeryta
odpowiada  Emeryt
8 miesięcy temu

Taki mądry to napisz ile masz tej emerytury? że nie chcesz tych pieniędzy

Robert Pasik
odpowiada  Do emeryta
8 miesięcy temu

Tak bo złodziejskie pisowskie świnie rozdawają nasze pieniążki ciężko zarobione . A nieroby i obiboki przyjmują . Owszem można pomóc ale nie tak jak te świnie robią . A pusta Maląg próbuje zabłysnąć a jest niczym . zwykłym śmieciem na posyłki kaczora i Pinokia . Wiele rodzin potrzebuje pomocy , wiele instytucji potrzebuje pomocy bo dachy przeciekają . Biedne dziecko w szpitalu umiera bo lek nie jest refundowany a Te świnie za darmo rozdają . Wstyd dla Polski przynoszą . Dobrze że UE żadnej kasy nie da więc za chwilę ziobro pajac zostanie do fedrowania w kopalni . Ludzie zobaczcie co ten Rząd zrobił z naszym Krajem ? Jedna nienawiść i dalej tak chcecie . Ludzie na potęgę drzewo z lasu kradną żeby było czym ogrzać wodę . A to dopiero początek . Pozdrawiam i dalej dajcie się nabijać w butelkę .A dodam jeszcze że jak patrzę na władzę powiatu i ostrowa to szkoda mi was . Pan Starosta dla publiczki to daje sobie nawet na głowę napluć . Żenada .

bayraktar
odpowiada  Robert Pasik
8 miesięcy temu

gestapowcu tuskirajh POLSKA ci siem niepodoba to won do rajhu gebbels trollu platfusonów robolu

Emeryt
8 miesięcy temu

Mam dość tego jak ten pisowski niby rząd manipuluje ludźmi 14 emerytura wypłaca w sierpniu pytanie dlaczego otóż dlatego że już wiedzą iż niedługo będzie armagedon cenowy i chcą pokazać że coś robią ale nie tędy droga dokładaniem pieniędzy nie obniży się inflacji ale to ich nie interesuje najważniejsze aby wygrać wybory ponieważ w przeciwnym razie PIS wie że będzie część z nich siedziała na ławie oskarżonych a tak akropos to tegoroczna waloryzacja i13 ,14 emerytura chociaż ni dla wszystkich nie pokryła i nie pokryje szalejącej inflacji. Na koniec rząd nam nic nie daje on pierw zabiera a potem rozdaje ochłapy

bayraktar
odpowiada  Emeryt
8 miesięcy temu

ZA TEGO PISOWSKIEGO RZĄDU MI EMERYTOWI ŻYJE SIEM JAK WE RAJU EMERYTURY MAM 3000 TYSI
TYLKO PIS I POLSKA
szarańcza tuskirajh targowica tuskewizna lewactwo zboki won

Anndrus
8 miesięcy temu

Zabawa trwa

Nick
8 miesięcy temu

W sam raz na 200kg węgla

rrr
8 miesięcy temu

pewnie! wiecej rozdawnictwa pisu! napewno to pomoze ! kto na nich jeszcze glosuje sie pytam

Przedstaw się
odpowiada  rrr
8 miesięcy temu

Zawodowi i hobbystycznie bezrobotni, alkoholicy, panie gościnne w kroku, menele, pewna liczba osób wprawdzie szlachetnego serca, ale łatwych do oszukania, wykształconych w stopniu kiepskim, ot z trudnością przeczytać kilka słów do kupy bez zbytniego zrozumienia i się podpisać. Poza tym członkinie i członkowie moherowych batalionów i ich dowódcy, księża. W skali kraju uzbiera się dość liczna grupa ciemnoty i sterujących nimi cwaniaczków. Złodzieje nie, oni na PO.

Kierowca busa
8 miesięcy temu

Sklerotykom dadzą a młodzi potem będą spłacać latami. Z roku na rok , coraz bardziej zadłużają nasz kraj.

Kama
odpowiada  Kierowca busa
8 miesięcy temu

…rosles w Polsce na krzywy ryj!Od opieki nad mamusia z tobą w ciąży,darmowy poród,potem opieka medyczna nad tobą wzrastającym,darmowa podstawówka,liceum czy co tam masz skończone,może i studia-wszystko miałeś za darmo!JAK MYŚLISZ,KTO SWOJĄ PRACĄ CI TO FUNDOWAŁ?Z czyich podatków niebiańsko bezpłatnie się hodowałeś w swoim państwie?Co do określenia starszych mianem „sklerotycy”-…niewyszukane wychowanie odebrałeś od swoich rodziców!Uwierz;to mignie jak chwila-i sam do grona „sklerotyków” dołączysz i będziesz zbierał takie chamskie kopy jakie sam dziś rozdzielasz!

Elżbieta
odpowiada  Kierowca busa
8 miesięcy temu

Młodzi też kiedyś będą starzy ijak się poczuje kiedy dziecko powie mu – stary sklerotyku jak się w tedy poczuje?

Zreimizak
8 miesięcy temu

Wszystko drożeje w galopującym tępie. Nie 14 tylko waloryzacja.Jeśli tak debacie o ludzi to oddajcie emerytury czerwcowe za 2009-2019 to są nasze pieniądze. Mówicie że jesteście prawi i sprawiedliwi.

Dominik
8 miesięcy temu

Nie powinno być nawet 13 a, gdzie tu 14 masakra jakaś w tym naszym kraju rozdawnictwo… A my za to zapłacimy

Asi
odpowiada  Dominik
8 miesięcy temu

Renciści pracowali na 14 sobie całe życie .nawet na leki. Nie stać nie który nawet

Przedstaw się
odpowiada  Asi
8 miesięcy temu

Owszem, i powinni mieć wystarczające świadczenia. Nie mają bo od dziesięcioleci rządzi komuna. Jak nie bezbożna z PO to rozmodlone bolszewiki z krzyżami w zębach z PiS. Bandyci.

Gdzie...
8 miesięcy temu

Gdzie dwóch się bije,tam trzeci korzysta ! Nawet wolne media TVN,Monika Olejnik w swoim programie,doszła do wniosku z gośćmi – że rywalizacja Tuska z Trzaskowskim,jest zagrożeniem.
Też tak myślę !

Obywatel
8 miesięcy temu

13, 14 i co cieszycie się??? Popatrzcie tutaj i przeczytajcie uważnie https://www.ostrow24.tv/news/72665-ostrowskie-bizancjum.html To będziemy pokazywać do skutku jak się dzielili kasą, bo widać, że wielu jest bez wiedzy. Za 2012, 2013, 2014 = SUMA: 124 610 zł. Za co Malągowa dostała wtedy dodatkową kasę?
A jakie są dodatki ekstra za obecną pracę???Już Wam Szydło powiedziała im się
należało. Cieszycie się drobnymi a oni się śmieją. „Czy Wy też otrzymujecie dodatkową pensję za to, że właściwie wykonujecie swoją pracę?”

Ostatnio edytowany 8 miesięcy temu by Obywatel
Nauczyciel
odpowiada  Obywatel
8 miesięcy temu

Maląg zawsze miała parcie na władzę. Nigdy wcześniej nie liczyli się dla niej ludzie – współpracownicy. Mobbing, łamanie przepisów Kodeksu Pracy … tak wyglądała rzeczywistość pod jej władaniem

55
0
Napisz co o tym sądziszx