Podano termin wypłaty 14. emerytury

Dziś na konferencji prasowej podano termin wypłaty „czternastej emerytury”. Co ważne, seniorzy nie będą musieli składać żadnych wniosków. Do wypłaty kwalifikuje się aż 9 milionów osób. Pieniądze będą wpływać na konta emerytów już w sierniu.

Minister Marlena Maląg powiedziała, że w przypadku czternastych emerytów wprowadzony będzie mechanizm złotówka za złotówkę. Oznacza to, że świadczenie w wysokości najniższej emerytury otrzymają osoby, których wysokość świadczeń nie przekracza 2,9 tys. zł.

W przypadku osób, których wysokość emerytury lub renty przekracza 2,9 tys. zł, dodatkowe świadczenie będzie wypłacone w kwocie najniższej emerytury, ale pomniejszonej o różnicę między wysokością emerytury lub renty a kwotą 2,9 tys. zł.

Minister Maląg dodała, że na tegoroczne trzynastą i czternastą emeryturę jest ponad 25 mld zł.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Z maczetą napadli na dom
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Emeryt
1 rok temu

Dość pisu i rozdawnictwa ja osobiście nie chcę aby moje wnuki płaciły za mnie Osobiście nie dałbym nikomu grosza za darmo to to deprawuje ludzi

Do emeryta
odpowiada  Emeryt
1 rok temu

Taki mądry to napisz ile masz tej emerytury? że nie chcesz tych pieniędzy

Robert Pasik
odpowiada  Do emeryta
1 rok temu

Tak bo złodziejskie pisowskie świnie rozdawają nasze pieniążki ciężko zarobione . A nieroby i obiboki przyjmują . Owszem można pomóc ale nie tak jak te świnie robią . A pusta Maląg próbuje zabłysnąć a jest niczym . zwykłym śmieciem na posyłki kaczora i Pinokia . Wiele rodzin potrzebuje pomocy , wiele instytucji potrzebuje pomocy bo dachy przeciekają . Biedne dziecko w szpitalu umiera bo lek nie jest refundowany a Te świnie za darmo rozdają . Wstyd dla Polski przynoszą . Dobrze że UE żadnej kasy nie da więc za chwilę ziobro pajac zostanie do fedrowania w kopalni . Ludzie zobaczcie co ten Rząd zrobił z naszym Krajem ? Jedna nienawiść i dalej tak chcecie . Ludzie na potęgę drzewo z lasu kradną żeby było czym ogrzać wodę . A to dopiero początek . Pozdrawiam i dalej dajcie się nabijać w butelkę .A dodam jeszcze że jak patrzę na władzę powiatu i ostrowa to szkoda mi was . Pan Starosta dla publiczki to daje sobie nawet na głowę napluć . Żenada .

bayraktar
odpowiada  Robert Pasik
1 rok temu

gestapowcu tuskirajh POLSKA ci siem niepodoba to won do rajhu gebbels trollu platfusonów robolu

Emeryt
1 rok temu

Mam dość tego jak ten pisowski niby rząd manipuluje ludźmi 14 emerytura wypłaca w sierpniu pytanie dlaczego otóż dlatego że już wiedzą iż niedługo będzie armagedon cenowy i chcą pokazać że coś robią ale nie tędy droga dokładaniem pieniędzy nie obniży się inflacji ale to ich nie interesuje najważniejsze aby wygrać wybory ponieważ w przeciwnym razie PIS wie że będzie część z nich siedziała na ławie oskarżonych a tak akropos to tegoroczna waloryzacja i13 ,14 emerytura chociaż ni dla wszystkich nie pokryła i nie pokryje szalejącej inflacji. Na koniec rząd nam nic nie daje on pierw zabiera a potem rozdaje ochłapy

bayraktar
odpowiada  Emeryt
1 rok temu

ZA TEGO PISOWSKIEGO RZĄDU MI EMERYTOWI ŻYJE SIEM JAK WE RAJU EMERYTURY MAM 3000 TYSI
TYLKO PIS I POLSKA
szarańcza tuskirajh targowica tuskewizna lewactwo zboki won

55
0
Napisz co o tym sądziszx