Premier o służbie zdrowia po wizycie w ostrowskim szpitalu

Dla rządu służba zdrowia jest i będzie jednym z priorytetów. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Placówka, dzięki rządowej dotacji, uruchomiła Pracownię Genetyczną w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej do testowania pod kątem zakażeń koronawirusem. 

– Wiemy doskonale, że służba zdrowia to ta dziedzina naszego życia, która wymaga ogromnych nakładów, wielkiej uwagi i staramy się to robić – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Naszym celem jest osiągniecie średniej wydatków na zdrowie w relacji do PKB w ciągu 6 lat. Dlatego też wprowadziliśmy zmiany w przepisach, które już w 2022 r. zwiększają nakłady na ochronę zdrowia o dodatkowe 4 mld zł. W 2019 r., po raz pierwszy w historii, nakłady na ochronę zdrowia przekroczyły poziom 100 mld zł. To wzrost o 30 mld zł w stosunku do 2014 r. Dodatkowo, już w 2021 r. kwota nakładów przekroczyła 120 mld zł, a w roku 2022 przekroczy 133 mld zł.

– Od kilku lat postawiliśmy też na kształcenie lekarzy. Dziś mogę z dumą powiedzieć, że mamy 20 tys. więcej lekarzy.

 

Liczba studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego systematycznie wzrasta. W stosunku do 2015 r., liczba ta zwiększyła się o 28 proc. Wzrosła także liczba lekarzy i pielęgniarek. W stosunku do 2015 r. liczba lekarzy i lekarzy dentystów zwiększyła się o 11 proc. Na koniec 2015 r. było ponad 221 tysięcy pielęgniarek i niecałe 26 tysięcy położnych, natomiast pod koniec 2021 r. mieliśmy ponad 234 tysiące pielęgniarek i prawie 29 tys. położnych.

Rząd przeznaczy 2 mld zł na modernizację szpitali pediatrycznych z Funduszu Medycznego. Środki mogą być wykorzystane na budowę, modernizację lub doposażenie szpitali.

– Oby jak najwięcej takich nowoczesnych placówek było w Polsce było – powiedział premier. Teraz trwa ocena wniosków złożonych w konkursie. Maksymalna wartość dofinansowania jednego projektu to 300 mln zł.

 

Pacjent zyska:

●    większy dostęp do nowoczesnych form diagnostyki i terapii,

●    krótszy czas oczekiwania na diagnozę i rozpoczęcie leczenia,

●    kompleksową opiekę w jednym ośrodku,

●    większy komfort pobytu w szpitalu.

 

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim 

Jest jedynym obiektem szpitalnym na terenie powiatu ostrowskiego. Świadczy usługi zdrowotne w zakresie m.in. chorób wewnętrznych, kardiologii, chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii dziecięcej leczenia oparzeń, ortopedii, okulistyki, położnictwa i ginekologii czy pediatrii.

Od marca 2016 r. w strukturach ostrowskiego szpitala działa Oddział Intensywnej Terapii dla Dzieci, który – obok dwóch ośrodków akademickich w Poznaniu – jest jedynym tego typu od działem w Wielkopolsce.

 

POLECANE NEWSY
85 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna
1 miesiąc temu

Szkoda że ma ich na codzień jak pacjenta się podaje jeść i pić kiedy nie potrafią sobie poradzić wstyd czym Malag chce się popisać szpitalem który nie leczy już ja głosu nie oddam

Ostrowianka
odpowiada  Anna
1 miesiąc temu

Lewackie wypociny zachowaj dla siebie i swoich . Tęsknisz za czasami rządów zdrajców zwanych opozycja za których szpital trudno było nim nazwać bo zdrajcy likwidowali oddział po oddziale , zwalniając personel medyczny na zielona trawkę . Gdzie smród i brud był wszech obecny tak jak w całym mieście i kraju . Dzieki pani Maląg ostrówek ma kasę ! Może się popiszesz ile kasy dał Urbaniak i jego nastepczyni , która bawi się z Biedroniem a Premiera Polski ma w dup…. ot posłuszna lewactwu od A do Z !

Ostrowianka
odpowiada  Ostrowianka
4 dni temu

A ty co myślisz że to PIS dał ze swoich na nasz szpital puknij się w łeb A od opozycji WARA

Ja
odpowiada  Anna
30 dni temu

Moja mama leżała na chirurgii i opiekę miała cudowna. Chyba Dawno Pani w szpitalu nie leżała. A żyje Pani wspomnieniami poprzedników i PRL-u. Żałosne oceniac jak się nie m pojecia

Inspektor do bezpieczeństwa
1 miesiąc temu

Komentarz po wizycie jest jeden. Błazenada w maseczkach. Przecież oficjalnie już sro-vida nie ma….

Ostrowianka
odpowiada  Inspektor do bezpieczeństwa
1 miesiąc temu

Błazenada to lewackie wypociny jaki robisz . Wiedza pozwala się nie osmieszać , więc ja uzupełnij .

Konfederata
1 miesiąc temu

Od zarania wieków nic gorszego nie mogło spotkać jak to zakłamane przestępcze ugrupowanie zwane PiS. Należy ich zdelegalizowac za dorowadzenie kraju do grzęsawiska i sprzedaż suwerenności. Ponadto cały Rząd po konfiskacie ich majątków do pudła. Ten sam los osłów pisowskich za to, że głosowali za w/w zarzutami. Nie ma litości dla nich

Przedstaw się
odpowiada  Konfederata
1 miesiąc temu

PiS to faktycznie bydlaki bez skrupułów, ale gorszy był potop szwedzki i groźba fizycznej eksterminacji przez Niemców 80 lat temu. Więcej historycznych tragedii niż PiS może pomożecie znaleźć, sam nie zauważam. Ci ludzie to katastrofa jest.

Konfederata
odpowiada  Przedstaw się
1 miesiąc temu

Szwedzi i Hitlerowcy nie zamykali kościołów od wewnątrz. Nie zmuszali Narodu do szczepień, nie zamykali firm pod pretekstem pandemii itd. Fakt, kradli na potęgę jak PiS.

Konrad
1 miesiąc temu

Pacjent zyska:
●  większy dostęp do nowoczesnych form diagnostyki i terapii,
●  krótszy czas oczekiwania na diagnozę i rozpoczęcie leczenia,
●  kompleksową opiekę w jednym ośrodku,
●  większy komfort pobytu w szpitalu.

NAJLEPSZY ŻART JAKI SŁYSZAŁEM OD DAWNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Xyz
1 miesiąc temu

Ciekawe czy serduszka WOŚP policzył

Konfederata
1 miesiąc temu

Pinokio pod ochroną lepszą niż ma Putin zjawił się i szybko jak szczur przebiegał. A te rządowe dopłaty to nic innego jak zwiększona kradzież naszych pieniędzy. Jest tylko różnica między przestępcą a przestępcą rządowym. Jeden kradnie wszystko dla siebie a ten rządowy kradnie nasze niby dla nas. Tylko po drodze z tych skradzionych pieniędzy finansują swoje partyjne konta. I kto lepszy złodzieji?

leonek
1 miesiąc temu

Ciekawe, czy te zwiększone nakłady nadążą za inflacją. Nakłady rosą, bo co rusz ktoś chce podwyżek, jak nie ratownicy medyczni to pielęgniarki, jak nie pielęgniarki to lekarze i tak w kółko. Po co nowoczesne laboratorium genetyczne dla Covida, jak Covida nie ma, co prawda po dwóch latach jak go odwołał premier, ale zawsze.

rychu
odpowiada  leonek
1 miesiąc temu

małe sprostowanie – plandemię odwołał Pan Wladimir Putin.

Kasia
odpowiada  leonek
1 miesiąc temu

Pandemię odwołał Putin. Skończy się wojna wróci pandemia. TV nie bedzie w stanie udzwignać tych 2 tematów na razz.

leonek
odpowiada  Kasia
1 miesiąc temu

Generalnie to PIS ma mnóstwo szczęścia, co rusz jakieś zawirowania :

  • pandemia Covid
  • kryzys na granicy z Białorusią
  • wojna w Ukrainie

Nie każdy rząd miał tyle szczęścia, żeby odwrócić uwagę od swojego nieudolstwa. Nawet do czasu jak wrócił Tusk, to nie było komunikatów ” przez ostatnie 8 lat rządów ” . Tylko dlaczego inne kraje radzą sobie lepiej niż Polska?

przywilej
1 miesiąc temu

Mógł Pinokio udac sie do POZ w Przygodzicach – tam by sie przekonał co do jakości obsługi lekarskiej. Jeden z konowałów bada osłuchowo z odleglości 2 metrów i w takim tempie ,ze słyszy pewnie tylko wiatr wokół swej reki . Zaś flegmy juz na płucach to nie. Podobno w LOTTO łatwiej trafisz VI, niz tam dostaniesz skierowanie do specjalisty. Ale ////??? tak mówią we wsi.

PanKleks
1 miesiąc temu

Z tymi maskami wyglądają jak morświny. HaHa. Beka w uj zostawili srowida w szpitalach i aptekach – ale jest progres w aptekach klienci mają wyYebane na maski. Wieść gminna niesie że na dniach WHO przedyskutuje pewne tematy na Naszą niekorzyść wiec na jesień znowu będą nas gnoić. Problem będzie większy z narodem bo wielu już się obudziło i ma te całą hucpę głęboko w doopie.

Hehh
1 miesiąc temu

Dobrze że wymyślili takie forum… Przed przyjazdem szczekanie, po wyjeździe szczekanie.. Żadnej farby, żadnych jajek.. Nie gryzie się ręki która karmi. Dopłatami ale karmi.

michał
odpowiada  Hehh
1 miesiąc temu

tylko że za farbe albo jajka poszedłbyś do pierdla – no chyba że jesteś Ukrem to Ci wolno
Osadowski i Olszański siedzieli w pierdlu za samo gadanie
to nie jest normalny kraj już bo rządzi nim banda psychopatów
no chyba że by przyszło z 1ooo osób rzucać to wszystkich nie zamkną ?

Konrad
odpowiada  Hehh
1 miesiąc temu

dają ci 500 za zapieprzą 1500 to jest karmienie ?
karmią to nas ale propagandą i głupotą a że głupich nie brakuje i podatnych to jest jak jest i lepiej nie bedzie

85
0
Napisz co o tym sądziszx