Premier o służbie zdrowia po wizycie w ostrowskim szpitalu

Dla rządu służba zdrowia jest i będzie jednym z priorytetów. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Placówka, dzięki rządowej dotacji, uruchomiła Pracownię Genetyczną w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej do testowania pod kątem zakażeń koronawirusem. 

– Wiemy doskonale, że służba zdrowia to ta dziedzina naszego życia, która wymaga ogromnych nakładów, wielkiej uwagi i staramy się to robić – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Naszym celem jest osiągniecie średniej wydatków na zdrowie w relacji do PKB w ciągu 6 lat. Dlatego też wprowadziliśmy zmiany w przepisach, które już w 2022 r. zwiększają nakłady na ochronę zdrowia o dodatkowe 4 mld zł. W 2019 r., po raz pierwszy w historii, nakłady na ochronę zdrowia przekroczyły poziom 100 mld zł. To wzrost o 30 mld zł w stosunku do 2014 r. Dodatkowo, już w 2021 r. kwota nakładów przekroczyła 120 mld zł, a w roku 2022 przekroczy 133 mld zł.

– Od kilku lat postawiliśmy też na kształcenie lekarzy. Dziś mogę z dumą powiedzieć, że mamy 20 tys. więcej lekarzy.

 

Liczba studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego systematycznie wzrasta. W stosunku do 2015 r., liczba ta zwiększyła się o 28 proc. Wzrosła także liczba lekarzy i pielęgniarek. W stosunku do 2015 r. liczba lekarzy i lekarzy dentystów zwiększyła się o 11 proc. Na koniec 2015 r. było ponad 221 tysięcy pielęgniarek i niecałe 26 tysięcy położnych, natomiast pod koniec 2021 r. mieliśmy ponad 234 tysiące pielęgniarek i prawie 29 tys. położnych.

Rząd przeznaczy 2 mld zł na modernizację szpitali pediatrycznych z Funduszu Medycznego. Środki mogą być wykorzystane na budowę, modernizację lub doposażenie szpitali.

– Oby jak najwięcej takich nowoczesnych placówek było w Polsce było – powiedział premier. Teraz trwa ocena wniosków złożonych w konkursie. Maksymalna wartość dofinansowania jednego projektu to 300 mln zł.

CZYTAJ  Dziupla samochodowa w powiecie ostrowskim

 

Pacjent zyska:

●    większy dostęp do nowoczesnych form diagnostyki i terapii,

●    krótszy czas oczekiwania na diagnozę i rozpoczęcie leczenia,

●    kompleksową opiekę w jednym ośrodku,

●    większy komfort pobytu w szpitalu.

 

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim 

Jest jedynym obiektem szpitalnym na terenie powiatu ostrowskiego. Świadczy usługi zdrowotne w zakresie m.in. chorób wewnętrznych, kardiologii, chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii dziecięcej leczenia oparzeń, ortopedii, okulistyki, położnictwa i ginekologii czy pediatrii.

Od marca 2016 r. w strukturach ostrowskiego szpitala działa Oddział Intensywnej Terapii dla Dzieci, który – obok dwóch ośrodków akademickich w Poznaniu – jest jedynym tego typu od działem w Wielkopolsce.

 

89 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kollll
10 miesięcy temu

SKANDAL…MASECZKI POWODUJĄ NIEDOTLENIENIE SERCA I MÓZGU I GRZYBICĘ PŁUC A NAWET RAKA PŁUC A WIRUS WCHODZI PRZEZ SKÓRĘ MIĘDZY INNYMI I TEGO LEKARZE NIE WIEDZĄ..SZOK…BOŻE BROŃ NAS PRZD TAKIMI NIEUKAMI

obiektywny
10 miesięcy temu

Jeżeli to prawda że serduszka Owsiaka na sprzęcie pozakrywano to starosta i Dyrektor powinni podać się do dymisji

Anna
1 rok temu

Szkoda że ma ich na codzień jak pacjenta się podaje jeść i pić kiedy nie potrafią sobie poradzić wstyd czym Malag chce się popisać szpitalem który nie leczy już ja głosu nie oddam

Ostrowianka
odpowiada  Anna
1 rok temu

Lewackie wypociny zachowaj dla siebie i swoich . Tęsknisz za czasami rządów zdrajców zwanych opozycja za których szpital trudno było nim nazwać bo zdrajcy likwidowali oddział po oddziale , zwalniając personel medyczny na zielona trawkę . Gdzie smród i brud był wszech obecny tak jak w całym mieście i kraju . Dzieki pani Maląg ostrówek ma kasę ! Może się popiszesz ile kasy dał Urbaniak i jego nastepczyni , która bawi się z Biedroniem a Premiera Polski ma w dup…. ot posłuszna lewactwu od A do Z !

Ostrowianka
odpowiada  Ostrowianka
11 miesięcy temu

A ty co myślisz że to PIS dał ze swoich na nasz szpital puknij się w łeb A od opozycji WARA

Jadwiga
odpowiada  Ostrowianka
11 miesięcy temu

Czy w ostatnich latach odczuła Pani poprawę w udzielaniu świadczeń medycznych. Dokładają miliardy a kolejki do lekarzy specjalistów nieustannie się wydłużają. Chcesz się skutecznie leczyć, lecz się prywatnie za ciężkie pieniądze. Jeżeli już doczekam się po pół roku po roku swojej kolejki to jestem zadowolona z lekarzy. Niestety niejednokrotnie czekać nie można i trzeba płacić,płacić jeszcze raz płacić. Wielu ludzi na to nie stać. Nie piszę tego z przekazu TVN tylko z własnego doswiadczenia. Siedzę w poczekalni do okulisty w tej chwili. Na wizytę czekałam od początku lutego,a problem jest pilny. Pani zadowolenie wynika prawdopodobnie z młodego wieku i dobrego zdrowia. Pozdrawiam

Ja
odpowiada  Anna
1 rok temu

Moja mama leżała na chirurgii i opiekę miała cudowna. Chyba Dawno Pani w szpitalu nie leżała. A żyje Pani wspomnieniami poprzedników i PRL-u. Żałosne oceniac jak się nie m pojecia

Inspektor do bezpieczeństwa
1 rok temu

Komentarz po wizycie jest jeden. Błazenada w maseczkach. Przecież oficjalnie już sro-vida nie ma….

Ostrowianka
odpowiada  Inspektor do bezpieczeństwa
1 rok temu

Błazenada to lewackie wypociny jaki robisz . Wiedza pozwala się nie osmieszać , więc ja uzupełnij .

Konfederata
1 rok temu

Od zarania wieków nic gorszego nie mogło spotkać jak to zakłamane przestępcze ugrupowanie zwane PiS. Należy ich zdelegalizowac za dorowadzenie kraju do grzęsawiska i sprzedaż suwerenności. Ponadto cały Rząd po konfiskacie ich majątków do pudła. Ten sam los osłów pisowskich za to, że głosowali za w/w zarzutami. Nie ma litości dla nich

Przedstaw się
odpowiada  Konfederata
1 rok temu

PiS to faktycznie bydlaki bez skrupułów, ale gorszy był potop szwedzki i groźba fizycznej eksterminacji przez Niemców 80 lat temu. Więcej historycznych tragedii niż PiS może pomożecie znaleźć, sam nie zauważam. Ci ludzie to katastrofa jest.

Konfederata
odpowiada  Przedstaw się
1 rok temu

Szwedzi i Hitlerowcy nie zamykali kościołów od wewnątrz. Nie zmuszali Narodu do szczepień, nie zamykali firm pod pretekstem pandemii itd. Fakt, kradli na potęgę jak PiS.

Konrad
1 rok temu

Pacjent zyska:
●  większy dostęp do nowoczesnych form diagnostyki i terapii,
●  krótszy czas oczekiwania na diagnozę i rozpoczęcie leczenia,
●  kompleksową opiekę w jednym ośrodku,
●  większy komfort pobytu w szpitalu.

NAJLEPSZY ŻART JAKI SŁYSZAŁEM OD DAWNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jadwiga
odpowiada  Konrad
11 miesięcy temu

To nie pierwsza taka niespełniona obietnicą.

Xyz
1 rok temu

Ciekawe czy serduszka WOŚP policzył

Konfederata
1 rok temu

Pinokio pod ochroną lepszą niż ma Putin zjawił się i szybko jak szczur przebiegał. A te rządowe dopłaty to nic innego jak zwiększona kradzież naszych pieniędzy. Jest tylko różnica między przestępcą a przestępcą rządowym. Jeden kradnie wszystko dla siebie a ten rządowy kradnie nasze niby dla nas. Tylko po drodze z tych skradzionych pieniędzy finansują swoje partyjne konta. I kto lepszy złodzieji?

leonek
1 rok temu

Ciekawe, czy te zwiększone nakłady nadążą za inflacją. Nakłady rosą, bo co rusz ktoś chce podwyżek, jak nie ratownicy medyczni to pielęgniarki, jak nie pielęgniarki to lekarze i tak w kółko. Po co nowoczesne laboratorium genetyczne dla Covida, jak Covida nie ma, co prawda po dwóch latach jak go odwołał premier, ale zawsze.

rychu
odpowiada  leonek
1 rok temu

małe sprostowanie – plandemię odwołał Pan Wladimir Putin.

Kasia
odpowiada  leonek
1 rok temu

Pandemię odwołał Putin. Skończy się wojna wróci pandemia. TV nie bedzie w stanie udzwignać tych 2 tematów na razz.

leonek
odpowiada  Kasia
1 rok temu

Generalnie to PIS ma mnóstwo szczęścia, co rusz jakieś zawirowania :

  • pandemia Covid
  • kryzys na granicy z Białorusią
  • wojna w Ukrainie

Nie każdy rząd miał tyle szczęścia, żeby odwrócić uwagę od swojego nieudolstwa. Nawet do czasu jak wrócił Tusk, to nie było komunikatów ” przez ostatnie 8 lat rządów ” . Tylko dlaczego inne kraje radzą sobie lepiej niż Polska?

przywilej
1 rok temu

Mógł Pinokio udac sie do POZ w Przygodzicach – tam by sie przekonał co do jakości obsługi lekarskiej. Jeden z konowałów bada osłuchowo z odleglości 2 metrów i w takim tempie ,ze słyszy pewnie tylko wiatr wokół swej reki . Zaś flegmy juz na płucach to nie. Podobno w LOTTO łatwiej trafisz VI, niz tam dostaniesz skierowanie do specjalisty. Ale ////??? tak mówią we wsi.

89
0
Napisz co o tym sądziszx