Była Miss z wyrokiem. Współoskarżeni działali w zorganizowanej grupie przestępczej

Dzisiaj Sąd w Kaliszu wydał wyrok w pierwszej instancji w sprawie tzw. karuzeli VAT i wyłudzeń tego podatku. Na ławie oskarżonych zasiadała Marcelina Z., była Miss Polonia oraz znana również jako prezenterka z TVP.

Kobieta została uznana winną oszustw i musi zapłacić grzywnę wynoszącą 60 tysięcy złotych. Oprócz niej oskarżonych było jeszcze 17 osób. Wystawiali faktury VAT za sprzedaż kawy oraz biżuterii.

Do kasy państwa nie wpłynęło 57,8 miliona złotych. Trzech kierowników grupy o obcobrzmiących nazwiskach usłyszało wyroki sięgające nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator przyznał, że sędzia nie miała wątpliwości co do świadomości działania w procederze. Gdyby było inaczej, sąd by ich uniewinnił. Inne osoby biorące udział w procederze usłyszały wyroki od 15 miesięcy pozbawienia wolności i kary grzywny.

POLECANE NEWSY
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karolona
1 miesiąc temu

to nasi ostrowscy biznesmeni byli wmieszani

Dżon
1 miesiąc temu

Marcelina Z. To jedna z twarzy TVPiS w latach 2015 – 2020 tak samo jak mąż niejakiej Ogórek który ma postawione ciężkie zarzuty za przekręty a żonka nie ma z tym problemu.

Obiektywny
1 miesiąc temu

No proszę. A jeszcze niedawno lansowala się w necie z podróży do ciepłych krajów. Teraz wiemy za co wyjeżdżała. Niestety pazernosc nie popłaca. Szkoda bo ładnie prezentowała się w „Pytaniu na śniadanie”.

PIS
1 miesiąc temu

Fajna kara za wyłudzenie ok 60 mln, grzywna w wysokości 60tys, to się nazywa prawo i sprawiedliwość 😂😂😂 jutro też tak zrobię😂😂😂

peło
odpowiada  PIS
1 miesiąc temu

Problem polega na tym ze właśnie sądy sa jeszcze pod wodzą. POOOOO, i przez to są takie wyroki, śmiech na sali, jeśli sędziowie mogą kraść w sklepie bez zadnych konsekwencji, to inni biorą z nich przyklad. I przez to wlasnie PIS nie chce sie zgodzic na zlikwidowanie izby dyscyplinarnej, bo w tej calej pięknej UNII sędziowie to poprostu pajace, tak jak te nasze.

Last edited 1 miesiąc temu by peło
5
0
Napisz co o tym sądziszx