Oficjalny koniec epidemii. Co się stało?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu stanu epidemii w Polsce. Jednym z głównym powodów jest spadek liczby pozytywnych testów wynosi około 600 osób dziennie.

Minister poinformował również o spadku liczby hospitalizacji spowodowanych zakażeniami oraz stan pacjentów jest lepszy. Ministerstwo wciąż monitoruje czy pojawiają się nowe mutacje i jak wygląda sytuacja na świecie.

Epidemia to gwałtowny „wybuch zachorowań i przyrost infekcji” i oddziałuje na populację, która nie jest uodporniona. Stan endemii to sytuacja, w której wirus nadal funkcjonuje ale za sprawą szczepień, przechorowań czy mutacje wirusa.

Minister zmienia światło czerwone na pomarańczowe czyli na stan zagrożenia epidemicznego z dniem 16 maja 2022 r. – Sytuacja zmierza w dobrym kierunku i ocena sytuacji jest lepsza – powiedział Niedzielski.

– Nadal może zmienić się tendencja. We wrześniu w wyniku powrotu do szkół, pracy i pewnej sezonowości może nastąpić wzrost zakażeń i do tego czasu będziemy utrzymywać stan zagrożenia epidemicznego.

W praktyce koniec stanu epidemii oznacza:

  • regulacje obowiązujące do tej pory i warunkowane stanem epidemii już nie będą obowiązywać, to mogą być sesje rady miejskiej, posiedzenia komisji, wizyty w sądach w trybie stacjonarnym.

Nadal pozostanie rozporządzenie nakazujące zakładać maseczki przy wejściu do szpitala, apteki czy przychodni.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Beata Klimek ripostuje konkurencję polityczną w sprawie cen za ciepło
Subskrybuj
Powiadom o

69 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
1 rok temu

W koncu zaczniecie znowu lazic do kosciola i dawac kase. Nie moge sie doczekac premii od misia

Konfederata
1 rok temu

Dopuki przestępcy są u władzy, zawsze znajdzie się jakaś pandemia czy putynizacia w celu okradania dla potrzeb parti i własnych naszych pieniędzy.

pytek2
1 rok temu

Minister „pokonał” pandemię likwidując darmowe testy. Jakie te Niemcy głupie, wczoraj mieli 85 tys. nowych przypadków a gdyby zlikwidowali darmowe testy, to też mieliby jak u nas tylko 600 zakażonych. Przez zaniechanie finansowania badań możemy również „pozbyć” się nowotworów, chorób układu krążenia, cukrzycy i czego sobie tylko minister zażyczy.

michał
odpowiada  pytek2
1 rok temu

Przecież nie od dziś wiadomo, że te testy nie są wyznacznikiem czegokolwiek. Ich twórca (umarło mu się niedawno) sam głośno mówił, że nie tędy droga i że nie mogą służyć do diagnostyki. Ale Bill podłapał i robi hajs na produkcji, no a ciemniaków nie brakuje.

Tadek
1 rok temu

Ale że co?że tak nagle? Bez powodu? Z dnia na dzień ? Ale jak tak mozna? Przecież straszyli już 6mi i kolejnymi falami o co teraz? Będziemy normalnie żyć?😥 No kurwa cud nad cudy!! Jakiś czarodziej na całym świecie zrobił cyk! I pandemii nie ma🤷 magia

69
0
Napisz co o tym sądziszx