Oficjalny koniec epidemii. Co się stało?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu stanu epidemii w Polsce. Jednym z głównym powodów jest spadek liczby pozytywnych testów wynosi około 600 osób dziennie.

Minister poinformował również o spadku liczby hospitalizacji spowodowanych zakażeniami oraz stan pacjentów jest lepszy. Ministerstwo wciąż monitoruje czy pojawiają się nowe mutacje i jak wygląda sytuacja na świecie.

Epidemia to gwałtowny „wybuch zachorowań i przyrost infekcji” i oddziałuje na populację, która nie jest uodporniona. Stan endemii to sytuacja, w której wirus nadal funkcjonuje ale za sprawą szczepień, przechorowań czy mutacje wirusa.

Minister zmienia światło czerwone na pomarańczowe czyli na stan zagrożenia epidemicznego z dniem 16 maja 2022 r. – Sytuacja zmierza w dobrym kierunku i ocena sytuacji jest lepsza – powiedział Niedzielski.

– Nadal może zmienić się tendencja. We wrześniu w wyniku powrotu do szkół, pracy i pewnej sezonowości może nastąpić wzrost zakażeń i do tego czasu będziemy utrzymywać stan zagrożenia epidemicznego.

W praktyce koniec stanu epidemii oznacza:

  • regulacje obowiązujące do tej pory i warunkowane stanem epidemii już nie będą obowiązywać, to mogą być sesje rady miejskiej, posiedzenia komisji, wizyty w sądach w trybie stacjonarnym.

Nadal pozostanie rozporządzenie nakazujące zakładać maseczki przy wejściu do szpitala, apteki czy przychodni.

CZYTAJ  Ostrowianie skomentowali mecz Polski z Francją

69 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
6 miesięcy temu

W koncu zaczniecie znowu lazic do kosciola i dawac kase. Nie moge sie doczekac premii od misia

Konfederata
6 miesięcy temu

Dopuki przestępcy są u władzy, zawsze znajdzie się jakaś pandemia czy putynizacia w celu okradania dla potrzeb parti i własnych naszych pieniędzy.

pytek2
6 miesięcy temu

Minister „pokonał” pandemię likwidując darmowe testy. Jakie te Niemcy głupie, wczoraj mieli 85 tys. nowych przypadków a gdyby zlikwidowali darmowe testy, to też mieliby jak u nas tylko 600 zakażonych. Przez zaniechanie finansowania badań możemy również „pozbyć” się nowotworów, chorób układu krążenia, cukrzycy i czego sobie tylko minister zażyczy.

michał
odpowiada  pytek2
6 miesięcy temu

Przecież nie od dziś wiadomo, że te testy nie są wyznacznikiem czegokolwiek. Ich twórca (umarło mu się niedawno) sam głośno mówił, że nie tędy droga i że nie mogą służyć do diagnostyki. Ale Bill podłapał i robi hajs na produkcji, no a ciemniaków nie brakuje.

Tadek
6 miesięcy temu

Ale że co?że tak nagle? Bez powodu? Z dnia na dzień ? Ale jak tak mozna? Przecież straszyli już 6mi i kolejnymi falami o co teraz? Będziemy normalnie żyć?😥 No kurwa cud nad cudy!! Jakiś czarodziej na całym świecie zrobił cyk! I pandemii nie ma🤷 magia

marek
6 miesięcy temu

Gdzie jest ten ” O kolejni” ?? Brakuje nam ciebie ,Takie mądre wywody twoje były 🙂 czemu nic nie piszesz?, pandemia zdemaskowana, to nie ma co pisać. czy rząd ci przestał płacić za twoje wypociny? Ale nie martw się jest szykowana następna, więc będzie robota i pewnie tu wrócisz

Żywy Nienafaszerowany
6 miesięcy temu
anty szczep
6 miesięcy temu

Czemu nie ma tu wywodów zaszczepionych ?
Gdzie ich wyzywanie na nie szczepionych ?
Gdzie ubliżanie i grożenie śmiercią ?
Gdzie obelgi i życzenie śmierci ?
Gdzie wyzwiska od szurów, śmierć, płaskoziemcy, anty szczepy ?
Doskonale wiedzą że dali się zrobić w jajo, TV zrobiła robotę i mr. niedziela.
Tacy byli marzy tak się sadzili na każdym kroku, chceili nas wysyłać do obozów, znaczyć, izolować. Czas zrobił swoje role się odwróciły i Pan po kolei zabiera ich do siebie.
Cytując klasyka „zaszczepieni w ch.j zrobieni” – wsadźcie sobie w d.ę te wasze paszporty.
Pozdrawiam
Anty Szczep wciąż żywy/

Alibaba
6 miesięcy temu

Dobre! a ilu dało się wydymać przez te 2 lata, poszczepili się na coś czego już nie ma.

radzio
odpowiada  Alibaba
6 miesięcy temu

Sporo takich jest ciemniaków którym TV zrobiła z mózgu drobną sieczkę jak na tatara.

Ozzy
6 miesięcy temu

Niech żyje Republika Ostrowska !!

Konfederata
6 miesięcy temu

Przestępca Szumowski, Niedzielski staną przed Trybunałem Norymbergia 2.Za rok wybory, czas zmian nastąpi i już nie jaki Ziobro juz ich nie uchroni. Jego również czeka Sąd niezależny.

Przedstaw się
odpowiada  Konfederata
6 miesięcy temu

Byłoby pięknie, ale nie wierzę. Banda Czworga trzyma się mocno.

69
0
Napisz co o tym sądziszx