Oficjalny koniec epidemii. Co się stało?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu stanu epidemii w Polsce. Jednym z głównym powodów jest spadek liczby pozytywnych testów wynosi około 600 osób dziennie.

Minister poinformował również o spadku liczby hospitalizacji spowodowanych zakażeniami oraz stan pacjentów jest lepszy. Ministerstwo wciąż monitoruje czy pojawiają się nowe mutacje i jak wygląda sytuacja na świecie.

Epidemia to gwałtowny „wybuch zachorowań i przyrost infekcji” i oddziałuje na populację, która nie jest uodporniona. Stan endemii to sytuacja, w której wirus nadal funkcjonuje ale za sprawą szczepień, przechorowań czy mutacje wirusa.

Minister zmienia światło czerwone na pomarańczowe czyli na stan zagrożenia epidemicznego z dniem 16 maja 2022 r. – Sytuacja zmierza w dobrym kierunku i ocena sytuacji jest lepsza – powiedział Niedzielski.

– Nadal może zmienić się tendencja. We wrześniu w wyniku powrotu do szkół, pracy i pewnej sezonowości może nastąpić wzrost zakażeń i do tego czasu będziemy utrzymywać stan zagrożenia epidemicznego.

W praktyce koniec stanu epidemii oznacza:

  • regulacje obowiązujące do tej pory i warunkowane stanem epidemii już nie będą obowiązywać, to mogą być sesje rady miejskiej, posiedzenia komisji, wizyty w sądach w trybie stacjonarnym.

Nadal pozostanie rozporządzenie nakazujące zakładać maseczki przy wejściu do szpitala, apteki czy przychodni.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

69 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
10 miesięcy temu

W koncu zaczniecie znowu lazic do kosciola i dawac kase. Nie moge sie doczekac premii od misia

Konfederata
10 miesięcy temu

Dopuki przestępcy są u władzy, zawsze znajdzie się jakaś pandemia czy putynizacia w celu okradania dla potrzeb parti i własnych naszych pieniędzy.

pytek2
10 miesięcy temu

Minister „pokonał” pandemię likwidując darmowe testy. Jakie te Niemcy głupie, wczoraj mieli 85 tys. nowych przypadków a gdyby zlikwidowali darmowe testy, to też mieliby jak u nas tylko 600 zakażonych. Przez zaniechanie finansowania badań możemy również „pozbyć” się nowotworów, chorób układu krążenia, cukrzycy i czego sobie tylko minister zażyczy.

michał
odpowiada  pytek2
10 miesięcy temu

Przecież nie od dziś wiadomo, że te testy nie są wyznacznikiem czegokolwiek. Ich twórca (umarło mu się niedawno) sam głośno mówił, że nie tędy droga i że nie mogą służyć do diagnostyki. Ale Bill podłapał i robi hajs na produkcji, no a ciemniaków nie brakuje.

Tadek
10 miesięcy temu

Ale że co?że tak nagle? Bez powodu? Z dnia na dzień ? Ale jak tak mozna? Przecież straszyli już 6mi i kolejnymi falami o co teraz? Będziemy normalnie żyć?😥 No kurwa cud nad cudy!! Jakiś czarodziej na całym świecie zrobił cyk! I pandemii nie ma🤷 magia

marek
10 miesięcy temu

Gdzie jest ten ” O kolejni” ?? Brakuje nam ciebie ,Takie mądre wywody twoje były 🙂 czemu nic nie piszesz?, pandemia zdemaskowana, to nie ma co pisać. czy rząd ci przestał płacić za twoje wypociny? Ale nie martw się jest szykowana następna, więc będzie robota i pewnie tu wrócisz

Żywy Nienafaszerowany
10 miesięcy temu
anty szczep
10 miesięcy temu

Czemu nie ma tu wywodów zaszczepionych ?
Gdzie ich wyzywanie na nie szczepionych ?
Gdzie ubliżanie i grożenie śmiercią ?
Gdzie obelgi i życzenie śmierci ?
Gdzie wyzwiska od szurów, śmierć, płaskoziemcy, anty szczepy ?
Doskonale wiedzą że dali się zrobić w jajo, TV zrobiła robotę i mr. niedziela.
Tacy byli marzy tak się sadzili na każdym kroku, chceili nas wysyłać do obozów, znaczyć, izolować. Czas zrobił swoje role się odwróciły i Pan po kolei zabiera ich do siebie.
Cytując klasyka „zaszczepieni w ch.j zrobieni” – wsadźcie sobie w d.ę te wasze paszporty.
Pozdrawiam
Anty Szczep wciąż żywy/

Alibaba
10 miesięcy temu

Dobre! a ilu dało się wydymać przez te 2 lata, poszczepili się na coś czego już nie ma.

radzio
odpowiada  Alibaba
10 miesięcy temu

Sporo takich jest ciemniaków którym TV zrobiła z mózgu drobną sieczkę jak na tatara.

Ozzy
10 miesięcy temu

Niech żyje Republika Ostrowska !!

Konfederata
10 miesięcy temu

Przestępca Szumowski, Niedzielski staną przed Trybunałem Norymbergia 2.Za rok wybory, czas zmian nastąpi i już nie jaki Ziobro juz ich nie uchroni. Jego również czeka Sąd niezależny.

Przedstaw się
odpowiada  Konfederata
10 miesięcy temu

Byłoby pięknie, ale nie wierzę. Banda Czworga trzyma się mocno.

69
0
Napisz co o tym sądziszx