Uroczyste obchody 3 maja (ZDJĘCIA)

Dziś 3 maja odbyła się uroczystość w związku ze świętem 3 maja. Atmosferę stworzył Chór nauczycielski oraz orkiestra. Przyszło wielu harcerzy. Całość rozpoczęła się od mszy świętej, na koniec której minister Maląg odczytała list od premiera Morawieckiego. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem kardynała Mieczysława Halki-Ledóchowskiego.

Zarówno ksiądz jak i minister podkreślała szczególny czas dla Polski, gdy na obszarze sąsiedzkiego państwa toczy się wojna.

– Módlmy się o pokój na Ukrainie i nawrócenie się Rosji… – powiedział ksiądz.

– Polskość i bycie Polakiem, to nie tylko te rocznice, to nie tylko te słowa. To przede wszystkim ta codzienna ciężka praca, którą każdy dla dobra wspólnego, dla ojczyzny powinien starać się jak najlepiej potrafi wykonywać. Zarówno w swoim miejscu pracy czy to poprzez wychowanie kolejnego pokolenia czy to poprzez jakże trudną teraz w tym kontekście posługę władzy, która tak naprawdę szczególnie ci którzy piastują tego różnego rodzaju urzędy, na różnych szczeblach dobrze o tym wiedzą, zdają sobie z tego sprawę, że władza to przede wszystkim służba, to trudne decyzje, które trzeba w tym kontekście i pandemii i wojny, która toczy się za wschodnimi granicami.

Odczytała list od premiera Morawieckiego oraz złożyła kwiaty podczas dalszej części uroczystości.

Była to 231. rocznica uchwalenia przez sejm czteroletni Konstytucji 3 maja.

POLECANE NEWSY
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
marek
1 miesiąc temu

po pięknych kwiecistych słowach naszego wodza, nie będziemy miel wschodniej granicy. będziemy razem braćmi. historia nieważna, tak powiedział

AdamTKMK
1 miesiąc temu

Najbardziej mnie cieszy obecność harcerzy.Sam nim bylem w drużynie Zawiszy Czarnego. Szacun ze jesteście.

Janek
1 miesiąc temu

Coś ten bóg katolicki Polaków nie lubi, bo przez całe wieki z lubością patrzy jak inne narody nami poniewierają. A to ruscy, a to Szwedzi, a to Niemcy i Austriacy, nie wspominając już o Turkach i Tatarach. I co z tego, że mieliśmy papieża Polaka, skoro z tego tyle, że mamy konkordat i musimy tą czerń żywić i utrzymywać.

mieszkaniec
1 miesiąc temu

Tłumów nie było, gdyby nie spędzeni harcerze to byłoby mikro. Kościół ostatnio sobie grabi nawet z powodu wypowiedzi swojego szefa.

Gimbo
1 miesiąc temu

Święto 3-go Maja jest dla Polaków a nie dla Lewaków i Tęczowych a tym bardziej dla Zdrajców co jak 231 lat temu jak i dziś są przeciwko Polakom w lewackiej Unii

do gimbo
odpowiada  Gimbo
1 miesiąc temu

Jakoś tak wygląda, że miażdżąca większość Polaków to ci źli i tylko garstka „prawdziwych Polaków”. To może zabierzcie się wszyscy i wyprowadźcie na San Escobar? Będziecie wśród swoich. Tylko tam nikt wam w niczym nie pomoże. Plujecie na UE i wyciągacie do niej łapy po kasę. Unia ma dawać i się odp…ć? A swoja drogą gimbo, zdrajców piszesz z dużej litery? Lewaków i tęczowych też? Aż tak ich poważasz? Szok

PL
1 miesiąc temu

Święto państwowe w kościele.Brak słów. I jeszcze składanie kwiatów pod pomnikiem duchownego który z tym #więtem nie ma nic wspólnego….

Ugo
1 miesiąc temu

p-Rezydent Klimek standarodowo unika świąt patriotycznych i sie na nich nie pojawia. 👎🏼👎🏼

Colo
odpowiada  Ugo
1 miesiąc temu

Woli dewelopera złodzieja z Gdańska oraz pedała Biedronia

Cola
odpowiada  Ugo
1 miesiąc temu

Ani nie organizuje tak ważnego święta Państwowego

robol
1 miesiąc temu

Chyba żaden robotnik dzisiaj nie świętował. Nasze święto było 1 Maja. Dzisiaj święto inteligencji i tych co chcieli obalić konstytucję w Targowicy – kleru.

llllllllllllllllllllllll
1 miesiąc temu

a co tam robia dwaj przebrani w czarne sukienki , mamy 21 wiek ,a nie sredniowiecze

mnich
1 miesiąc temu

A wilku nie na budowie, oj beda opoznienia

24
0
Napisz co o tym sądziszx