Żołnierze z Ukrainy cudem przeżyli. Dziś uzyskują pomoc w Ostrowie

Udostępnij
Tweet

Ostrowski szpital od kilku tygodni udziela specjalistycznej pomocy dla 5 osób poszkodowanych w działaniach wojennych w Ukrainie. Wśród nich jest lekarz, który pomagał poszkodowanym w wyniku bombardowania i w wyniku ciągłych ataków sam stracił przedramię.

Pozostali mężczyźni są również poszkodowani w wyniku bombardowań, ostrzeliwań czy wybuchu miny. W tej chwili przechodzą proces leczenia i ostrowski szpital nie potrafi jeszcze wskazać daty zakończenia procesu powrotu do zdrowia. Poszkodowani przebywają na oddziale izolacyjnym, co zdaniem dyrekcji ma być zapewnieniem, że nie zabrali miejsca innym pacjentom.

Obywatele z Ukrainy mają od 29 do 48 lat.

Szpital poinformował również, że w ich obiekcie 16 obywateli Ukrainy rozpoczęło pracę. W tym gronie 12 pielęgniarek, położna i troje lekarzy. Na chwilę obecną nie wykonują zadań medycznych, gdyż muszą uzyskać Polskie uprawnienia. Są zatrudnieni na stanowiskach pozwalających poznać organizację pracy i obowiązujące w Polsce standardy i procedury.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tir z whisky i kawą w rowie
Subskrybuj
Powiadom o

76 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Endrju
1 rok temu

Putin w Buczy itd. urządza Ukraińcom kolejny Katyń. To już ruska tradycja – parcie na zachód i mordowanie inteligencji. W Polsce może być to samo – ale ruskich onuc pewnie nie wymordują (niska forma inteligentnego zycia).
Ściągnijcie te folie aluminiowe z głowy, przestańcie słuchać Brauna i gadzinówek… pomodlę się za was…

osa
1 rok temu

zdrowia życzę

Ostrowianka
1 rok temu

Będą tłumaczami i najlepszymi specjalistami od obrażeń odniesionych w wojennych i nasi lekarze zasięgną wiedzy w tych obrażeniach u nas wojny nie ma ale jedzą w różne miejscach gdzie toczą się wojny i wracają ludzie z różni tego typu obrażeniami nie tylko ale i psychicznymi które pozostają na zawsze a to leczenie na stałe i tacy ludzie jak oni którzy odnieśli takie rany są najlepszymi doświadczeniami od których można się uczyć ,powodzenia ,spokoju i powrotu do zdrowia .

Grzegorz
1 rok temu

Niech szybko wracają do zdrowia

Stary Znajomy z najgorszych koszmarów kuca
1 rok temu

Tych samych 2, może 3 meneli, którzy jeszcze niedawno, pod wieloma zmieniającymi nickami ujadali na szczepienia, teraz ujadają na Ukraińców. To ci sami ludzie. Oni są jak te kremlowskie konta na tiktokach, facebookach i instagramach, które 2 miesiące temu zmieniły nazwy z „stop plandemii”, albo „stop segregacji”, na „ukropolonia”, albo „kocham oczy Wladimira” i dopisują sobie Zetki na profilowym. Dziwne jak szybko szczepionki przestały być dla nich groźne, a zaczeli Ukraińcy. 🤡🤔

Maestro

A tyz maseczki zrobiłeś flagę Ukrainy i czym się chwalisz ciemniaku?

Polak Patriota
1 rok temu

No no i znowu te mściwe i zawzięte ukry – proponują zmiany nazw stacji metra w Kijowie między innymi na bandytę i zbrodniarza – swojego idola Stefcia B….., doczekamy się, oj doczekamy – już niebawem i nas będą odsłaniane jego pomniki, ulice instytucje a może i ironio -szpitale…!!!

win
odpowiada  Polak Patriota
1 rok temu

W każdym kraju jest jakiś skrajny odłam wychwalający morderców jedni mają Banderowców inni Żołnierzy Wyklętych ale 99,99% społeczeństwa wie, że obie opcje były złe, tak po jednej jak i po drugiej stronie. Każdy naród ma swoich „bąkiewiczów” i tak zwanych patriotów.

Zasmuceni
odpowiada  win
1 rok temu

W Polsce mamy Martę lempart i strajk kobiet – morderczynie gorsze od tych żołnierzy, bo idą do gabinetów ginekologów mordować bezbronne nienarodzone dzieci, zwłaszcza te chore i niepełnosprawne 🙁

Janek
odpowiada  Zasmuceni
1 rok temu

Za to katolicy z PiS ciągną swoje psy na lince za samochodem.

Zasmuceni
odpowiada  Janek
1 rok temu

Pokaż mi, który Katolik ciągnie psa za samochodem? Za to w Ociążu trzech bandytów ciągnęło człowieka za samochodem, aż zmarł w męczarniach

Czacha mu dymi
odpowiada  Polak Patriota
1 rok temu

wsiadaj do czołgu i na Kijów!

76
0
Napisz co o tym sądziszx