Jak oceniacie ulicę Kaliską po remoncie?

Udostępnij
Tweet

Prawie zakończył się remont ulicy Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Postawiono tam sygnalizację na skrzyżowaniu z ulicą Grabowską, położono nowe chodniki, nawierzchnię na jezdni. Utworzono ścieżki dla rowerów, nasadzono zieleń. Nie wszystkim jednak spodobało się zwężenie tej ulicy.

900 m odcinek drogi przeszedł duże zmiany. Do tej pory jezdnia w tym miejscu miała zmienną szerokość i zły stan techniczny. Lata temu powstał tu niewielki odcinek pasa dla rowerzystów, który jednak w dalszej części już nie występował, co nie ułatwiało poruszania się rowerem zgodnie z przepisami. Chodniki miały różną nawierzchnię i także wymagały remontu. Z tego powodu zostały przebudowane, a na wybranych częściach powstała ścieżka rowerowa lub ciąg pieszo–rowerowy. Starą nawierzchnie zastąpiła już nowa, a skrzyżowania zostały tak przebudowane, by upłynnić ruch.

Prace zakończą się w połowie maja.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Festiwal rockowy w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec Ostrow
2 lat temu

Kaliską projektował chyba ten sam GENIUSZ co ścieżki rowerowe pod prąd ,wjazd na rynek-slupki,przystanek przy taxi na zielonym rynku miało być bezpieczniej a same utrudnienia służby ratownicze będą miały problem oby nie było zagrożeń i wypadków.

Dominik
2 lat temu

Autor projektu 20 lat więzienia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ul. Kościuszki to samo 20 lat więzienia !!!!!!!!!

Asia
2 lat temu

Za wąska ulica, jest problem z przejazdem koło banku śląskiego, po co tak szerokie chodniki, szczególnie na odcinku od szkoły numer 5 do Piłsudskiego?asfalt nierówny, myślałam że prace są w toku bo ewidentnie nie można uznać że inwestycja wygląda na zakończoną

Mieszczuch
2 lat temu

Dawno powiedziałem że temu panu od dróg w Ostrowie należy podziekowac-wystarczy już tych Zlotoustych !!!!

derektor
2 lat temu

Rzeźbili to 100lat i jeszcze asfalt wylali z takimi garbami ze dziwie się, że to ktoś w ogole odebrał, a przy studzienkach jest jeszcze gorzej.

bartek
2 lat temu

Zamiast ulice robic szersza to posadzili krzaczki i obsypali kamyczkami to k nie cmentarz -za asfalt byloby drozej -ekonomia mysli.

64
0
Napisz co o tym sądziszx