Jak oceniacie ulicę Kaliską po remoncie?

Prawie zakończył się remont ulicy Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Postawiono tam sygnalizację na skrzyżowaniu z ulicą Grabowską, położono nowe chodniki, nawierzchnię na jezdni. Utworzono ścieżki dla rowerów, nasadzono zieleń. Nie wszystkim jednak spodobało się zwężenie tej ulicy.

900 m odcinek drogi przeszedł duże zmiany. Do tej pory jezdnia w tym miejscu miała zmienną szerokość i zły stan techniczny. Lata temu powstał tu niewielki odcinek pasa dla rowerzystów, który jednak w dalszej części już nie występował, co nie ułatwiało poruszania się rowerem zgodnie z przepisami. Chodniki miały różną nawierzchnię i także wymagały remontu. Z tego powodu zostały przebudowane, a na wybranych częściach powstała ścieżka rowerowa lub ciąg pieszo–rowerowy. Starą nawierzchnie zastąpiła już nowa, a skrzyżowania zostały tak przebudowane, by upłynnić ruch.

Prace zakończą się w połowie maja.

CZYTAJ  Pan nie widział, a pani nie była pewna

64 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec Ostrow
10 miesięcy temu

Kaliską projektował chyba ten sam GENIUSZ co ścieżki rowerowe pod prąd ,wjazd na rynek-slupki,przystanek przy taxi na zielonym rynku miało być bezpieczniej a same utrudnienia służby ratownicze będą miały problem oby nie było zagrożeń i wypadków.

Dominik
10 miesięcy temu

Autor projektu 20 lat więzienia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ul. Kościuszki to samo 20 lat więzienia !!!!!!!!!

Asia
10 miesięcy temu

Za wąska ulica, jest problem z przejazdem koło banku śląskiego, po co tak szerokie chodniki, szczególnie na odcinku od szkoły numer 5 do Piłsudskiego?asfalt nierówny, myślałam że prace są w toku bo ewidentnie nie można uznać że inwestycja wygląda na zakończoną

Mieszczuch
10 miesięcy temu

Dawno powiedziałem że temu panu od dróg w Ostrowie należy podziekowac-wystarczy już tych Zlotoustych !!!!

derektor
10 miesięcy temu

Rzeźbili to 100lat i jeszcze asfalt wylali z takimi garbami ze dziwie się, że to ktoś w ogole odebrał, a przy studzienkach jest jeszcze gorzej.

bartek
10 miesięcy temu

Zamiast ulice robic szersza to posadzili krzaczki i obsypali kamyczkami to k nie cmentarz -za asfalt byloby drozej -ekonomia mysli.

ostrowiak
10 miesięcy temu

Jakby jeszcze ktoś pomyślał o lustrach przy Kusocińskiego. Rowerzysta na ścieżce + kierowca nadjeżdżający z Kusocińskiego-tragedia gotowa.

Pan Cerowany
10 miesięcy temu

Chodnik przy figurze między Kaliska a Grabowska szeroki na ok.40 cm, trzeba przechodzić bokiem albo ścieżka rowerową

Alicja
10 miesięcy temu

,,Chcemy oddychać w Ostrowie”. Pamiętacie te śmieszne plakaciki finansowane przez Urząd Miasta Ostrów? To ja się pytam. Co za idiota wymyślił najpiew likwidację zatoki przy Kaliskiej naprzeciw dawnego banku, a teraz jeszcze dodatkowo wysunięte chodniki? Przecież to powoduje, że nie da się ominąć autobusu! Jak stoją dwa autobusy to wszystkie samochody stoją w korku i dymią, a ludzie stojący na przystankach, idący chodnikami czy mieszkający w domach obok wdychają cały ten syf z rur samochodowych. Nie rozumiem takiej polityki. Przecież im płynniejszy ruch tym czystsze powietrze. Taka to ekologia w Ostrowie? Czemu Klimkowa nie zrobi sobie takiego ,,ustrojstwa” pod swoim domem?

Władziu
10 miesięcy temu

Kolejne nieporozumienie inwestycyjne w tym mieście, kto to projektował? chyba ktoś bez wyobraźni!

64
0
Napisz co o tym sądziszx