Krytykowali, że wycinają na potęgę lasy. Taka jest prawda

Udostępnij
Tweet

Lasy Państwowe często są krytykowane za „nadmierną wycinkę drzew”. I faktycznie patrząc na niektóre obszary leśne można odnieść takie wrażenie. Ale czy w miejscu wyciętych drzew powstaje pustynia? Nie. Na wiosnę Nadleśnictwo Antonin posadzi łącznie 457,36 tys. sztuk sadzonek. Wysiane zostanie 22,97 kg nasion sosny zwyczajnej. Odnowienia obejmą łącznie 96,45 ha. –

Mimo kapryśnej pogody uprawy naszego Nadleśnictwa zasilą liczne gatunki:
dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy, buk pospolity, olsza czarna, brzoza brodawkowata, grab zwyczajny, klon jawor, jesion wyniosły, modrzew europejski, sosna zwyczajna, świerk pospolity, daglezja zielona.

Nie zabraknie gatunków biocenotycznych, pojawią się m.in. jarząb pospolity, lipa drobnolistna, śliwa tarnina, bez czarny, bez koralowy, czeremcha pospolita i trzmielina.
Wiosenne odnowienia lasu w Nadleśnictwie Antonin w pełni.

Cieszymy się z odnowień naturalnych, które w tym roku pojawiły się i zostaną uznane na 24,88 ha. – mówią przedstawiciele Nadleśnictwa Antonin.

*Gatunki biocenotyczne – Zwiększają różnorodność biologiczną występując naturalnie bądź zasadzone poprawiają warunki bytowania dzikich zwierząt i pozytywnie wpływają na zdrowotność, odporność lasu oraz krajobraz.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Premier Morawiecki przyjeżdża do nas
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MAX
1 rok temu

Oczywiście przedstawiciele lasów państwowych kłamią ,bo o to nie mówią prawdy ,z tych nasadzeń po kilku latach prześwietli się ( wytnie) co drugie drzewko , także zostanie połowa o czym skrupulatnie milczą.Nasadzic 1milion sadzonek to ładnie brzmi, ale gdyby od razu dodać że po paru latach zostanie wyciętych 500,000 i zostanie juz nie milion no to propagandy sukcesu by nie było

Borys
1 rok temu

W tym tempie za 10 lat będziemy mieli tylko młody lasek. A to nie to samo co stary dojrzały Las. A gdzie jest polityka klimatyczna?? Absordcja CO2 lasu a młodnika kilku centymetrowego??

41
0
Napisz co o tym sądziszx