160 lat kółka rolniczego w Sobótce

Kółko rolnicze w Sobótce świętowało 160. rocznicę utworzenia. Z tej okazji zorganizowano liczną biesiadę oraz konferencję pn. „Współpraca rolników na wielkopolskiej wsi – rola i znaczenie spółdzielczości”. Uroczystość odbyła się w sobotę w Szkole Podstawowej im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w miejscowym kościele. Godzinę później wygłoszono referat okolicznościowy, wręczono odznaczenia i podziękowania. Zgromadzeni podziwiali występy artystyczne. Przeprowadzono wyżej opisaną konferencję, a na końcu biesiadowano.

Kółko rolnicze dało szansę rozwoju gospodarstw należących do swoich członków. Przez te lata wspierało inicjatywy społeczne i gospodarcze. Od pierwszych spotkań członkowie dzielili się wiedzą i doświadczeniem między sobą. Pierwszym prezesem był Jan Szymoniak.

Przerwy w funkcjonowaniu kółka spowodowane była wybuchem I i II wojny światowej. Dopiero w 1957 roku reaktywowano działalność kółek rolniczych.

Organizatorem konferencji jest Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Kaliszu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

Poniższe zdjęcia autorstwa Piotra Cupcycha

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Członek ZSL(PSL)
2 lat temu

co tam robi ten ,,chwast jednoliścienny” z Topoli to on jeszcze z kolegami nie siedzi za próbę wyłudzenia pieniędzy za lewe narodziny prosiąt z ARiMR

Elek
2 lat temu

Tyle zdjęć i na żadnym Wandzi nie ma ? Szok, zawsze gdzieś tam się wbiła na foteczkę a tu kicha…

2
0
Napisz co o tym sądziszx