Lekarka winna śmierci ciężarnej

W 2014 roku zmarła 27-letnia kobieta w ciąży. Natalia G. zemdlała w domu. Została zabrana do ostrzeszowskiego szpitala, gdzie po odzyskaniu przytomności uskarżała się na silny ból brzucha. W szpitalu zajęła się nią lekarka Anna M., która nie zleciła badań pozwalających postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Zleciła podanie kroplówki i tabletki przeciwbólowej. Młoda kobieta zmarła po 12 godzinach z powodu rozległego krwotoku wewnętrznego. Powodem była ciąża pozamaciczna.

Rodzina zmarłej powiadomiła prokuraturę, która wszczęła śledztwo. Powołani biegli stwierdzili, że pacjentka powinna zostać zbadana ginekologicznie, mieć wykonane USG i trafić na stół operacyjny. W 2019 roku Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wydał wyrok roku i 9 miesięcy więzienia oraz 10-letni zakaz wykonywania zawodu. Biegli uważali, że była szansa uratować Natalię G.

Ostrzeszowski sąd uznał, że oskarżona rażąco naruszyła podstawowe zasady obowiązujące lekarza przy diagnostyce. Kaliski sąd okręgowy obniżył wymiar kary do roku pozbawienia wolności i zakazu wykonywania zawodu przez 8 lat. Jest to już trzeci wyrok karny Anny M. za narażenie zdrowia i życia pacjentów. Skazana lekarka w przeszłości była dwukrotnie karana, każdorazowo wyrokami Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie.

Wyrok jest prawomocny.

POLECANE NEWSY
37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mika
2 miesięcy temu

Co to za kraj, gdzie facetowi za nieumyślne zabicie psa grozi większa kara niż lekarce recydywie, która przyczyniła się do śmierci ciężarnej kobiety. Wstyd!

Janusz
2 miesięcy temu

Powinna płacić dożywotnim rentę rodzinie zmarłej pierdolony NFZ jak pójdziesz prywatne to wtedy inna gratka a jak na NFZ to mają nas w d*pie

Komar77
odpowiada  Janusz
2 miesięcy temu

Zgadza się przez 2 lata prywatnie nie było nawet kowida. Ale nma NFZ już był i pozamykane specjalistyczne przychodnie bo walczyli za kasiorę z C19.

leonek
2 miesięcy temu

Trzeci wyrok i zakaz wykonywania zawodu na 8 lat – to kpina. Może pijanych kierowców też tak karać. Zakaz dożywotni wykonywania zawodu i ta pani nawet powinna mieć zakaz pracy w służbie zdrowia nawet jako konserwator powierzchni płaskich ( sprzątaczka )

Filip z konopii
2 miesięcy temu

Powinien razem z nią wylecieć ten co taką osobę zatrudnił.

Komar77
odpowiada  Filip z konopii
2 miesięcy temu

jestem za

sedan7
2 miesięcy temu

Karali by jak trzeba to by był porządek a tak to doktory czują się bezkarne.
Pokazały to ostatnie dwa lata.

nasti
2 miesięcy temu

Tyle czasu czekać na wyrok – kpina i żenada.
Czyli tych którzy przez ostanie 2 lata grali w trąbę rozliczą za 20 lat ?
Więzienia czekają na tych oprawców.

taki ja
odpowiada  nasti
2 miesięcy temu

A Wy się dziwicie, że PIS robi próbuje zrobić porządek z tym dziadostwem. Próbuje, bo głupia UE na to nie pozwala.

Janusz
odpowiada  taki ja
2 miesięcy temu

Pis nie walczy tylko je tworzy i wzmacnia. Przypominam, że ostanie dwa lata za hajs kazał grać w ciula lekarzom PIS. Mało tego płacił za to kupę hajsu i odpowiedzialności zero. To PIS tworzy tą patologię.

Borek
odpowiada  taki ja
2 miesięcy temu

Nie tyle Unia co Ż*dzi się trzęsą że Polacy chcą wyczyścić Polskie Sądownictwo z ż*dowskich pociotków. Własciwie Parlament Europejski takze już jest w rękach ich.

Bot
odpowiada  nasti
2 miesięcy temu

Niedługo w sądach zamiast sędziów wyroki będą wydawały SĘDZIOBOTY.Pojdzie to szybciej.A w niektorych przypadkach wyrokiem będzie kulka w łeb

Last edited 2 miesięcy temu by Bot
Tom
2 miesięcy temu

Nie wierzę… W Polsce wreszcie skazano jakiegoś lekarza!!! Przecież oni są ponad prawem.

Maja
2 miesięcy temu

Za mała kara ,juz raz miała problemy z prawem powinna być odsunięta z zawodu

Niedziela
2 miesięcy temu

Przetrzepać wszystkich lekarzy,którzy odmówili przyjmowania ludzi, co chorowali na infekcje nazwaną przez elity światowe KOWIDEM..Ludzie byli wożeni w karetkach od szpitala do szpitala i umierali ,bo jakiś profesor Simon z Wrocka nawciskał ciemnej masie doktorskiej pierdół do głów.

Last edited 2 miesięcy temu by Niedziela
nasti
odpowiada  Niedziela
2 miesięcy temu

Zgadza się. Wszyscy powinni gnić w pierdlu. A nie za granie w ch.a jeszcze im płacili kupę kasy i pozbawili jakiejkolwiek odpowiedzialności.

M43
odpowiada  Niedziela
2 miesięcy temu

Za to Ty nie „wciskasz pierdół do głów” na tym forum, prawda?
Znalazł się wysokiej klasy „ekspert” od medycyny. 🙁

Niedziela
odpowiada  M43
2 miesięcy temu

Ekspertów od tzw medycyny naprodukowały media w dobie tzw pandemii koronawirusa. Wyprodukowano ich na potrzeby lobbowania produktów które nazwano szczepionką na covid.Kto się dał nabrać ten się nabrał o dał sobie wstrzyknąć badziewie.Na.efekty poczekamy.Nie wiem czy zauwazyłeś/zauważyłaś że w dobie pandemii tak naprawdę o tej chorobie wypowiadali się tylko eksperci.Lekarzom wręcz zamknięto usta.Więc nadal.stoje przy swoim zdaniu iż niejako ekspert Simon z Wrocławia wciskał ludziom pierdoły. Zresztą w innych krajach także byli takowi eksperci zwlaszcza w ministerstwach ktorzy nagadali ze niezaszczepieni tej zimy umrą.Jakoś żyjemy i jest nam.dobrze.

dziekujemy
2 miesięcy temu

takich jest 80% – macie racje wrescie sa wyroki skazujace za ta bialą bezkarna, arogancka mafie . gratulacje dla tego SADU . za smierc 9 miesiecy to jednak kpina.

37
0
Napisz co o tym sądziszx