Będą próbować odwołać lokalne władze

Udostępnij
Tweet

22 maja br. odbędzie się referendum gminne w sprawie odwołania wójta Gminy Bralin i Rady Gminy Bralin przed upływem kadencji. – informuje radiosud.pl

Komisarz Wyborczy potwierdził, że wyznaczył termin referendum. – Referendum lokalne będzie dotyczyło zarówno odwołania przed upływem kadencji wójta jak i Rady Gminy Bralin. Zostanie przeprowadzone w niedzielę 22 maja 2022 r – powiedział Radiu SUD komisarz Wyborczy Adam Plichta.

4 marca 2022r. pełnomocnik inicjatora referendum Cezary Grześkowiak przekazał Komisarzowi Wyborczemu w Kaliszu II wniosek o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Bralin oraz Rady Gminy Bralin przed upływem kadencji. Po sprawdzeniu stosownej dokumentacji, komisarz wyborczy wskazał termin referendum.

Tym samym wójt gminy jak i wszyscy radni, zostaną poddani ocenie na kilkanaście miesięcy przed upływem kadencji. – Dla gminy jest to informacja zła pod wieloma względami, ponieważ zaangażowanych będzie wiele osób w przeprowadzenie tego referendum w okresie, gdy naprawdę jest nad czym pracować w urzędzie gminy. Nie można zapomnieć o kwestii finansowej, bo takie referendum będzie kosztować gminę sporo (około 100 tys zł). Nie chcę już nawet mówić o aspekcie czysto społecznym, bo przecież to podzieliło mieszkańców gminy i skonfliktowało ze sobą. Według mnie nie jest to potrzebne, ale muszę się z tym zgodzić i taką procedurę przeprowadzić – przyznał wójt Piotr Hołoś.

Lokale w których przeprowadzone zostanie referendum czynne będą 22 maja w godzinach od 7:00 do 21:00.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Skoczyła z wiaduktu krotoszyńskiego
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olo
1 rok temu

tego rasiaka z przygodzic tez wywalic

Maniek
1 rok temu

Tak powinno się robić za każdym razem, kiedy wyborcze obietnice nie są realizowane oraz gdy w miejscowości robi się słomiane inwestycje, a rozwój zmienia się w zwijanie. Czas rozliczać niekompetentny urzędników utrzymywanych z naszych pieniędzy, a którzy niejednokrotnie robią nam pod górkę.

żurek
1 rok temu

Ostrów , przy tych władzach POwinien nazywać się ostrówek.

rrr
1 rok temu

w calym kraju wladze trzeba by odwolac

profesor
odpowiada  rrr
1 rok temu

a dać ci kundla germańskiego

żurek
odpowiada  rrr
1 rok temu

Pewnie ci chodzi o tych nieudaczników z POKO i innych lewusów.

papap
1 rok temu

niech i 200 tys. wielki czas na zmiane opoja i jego klakierów z Rady

McJ
1 rok temu

Referendum na kilka miesięcy przed wyborami, na którym zagłosuje raptem 10% uprawnionych?
Genialne…

Wioletta
1 rok temu

W Sieroszewicach też powinno się odwołać całą ,,radę,, na czele z przewodniczącym wójtem i jego zastępcą,i wymieć te damy urzędniczki

Majkaaa
1 rok temu

W Ostrowie to samo trzeba i to jak najszybciej.

10
0
Napisz co o tym sądziszx