Pierwszy bocian przyleciał do najsłynniejszego gniazda

Udostępnij
Tweet

Bocianie gniazdo w Przygodzicach jest jednym z najsłynniejszych w Polsce. Wszystko za sprawą uruchomienia w 2006 roku projektu monitorowania go za pomocą kamery. Rok wcześniej uruchomiono przekaz w Chybach k. Poznania, ale z powodu różnych interwencji internautów, właściciel zrezygnował z publicznego przekazu.

Dzięki kamerze potwierdziły się wcześniejsze ustalenia naukowców nt. życia bocianiej rodziny. Dzięki stałemu nadzorowi internauci i miłośnicy przyrody mogli pogłębić swoją wiedzę, zwłaszcza o ptasie zwyczaje. Podczas sezonu lęgowego nie brakuje również dramatycznych chwil, gdy rodzic postanawia wyrzucić z gniazda najmniejsze pisklę.

W tym roku bocian przyleciał 31 marca. Trwa wyczekiwanie na partnera/kę. Od tego momentu zaczną się gody, ale może się okazać, że inny bocian będzie chciał przejąć to gniazdo. Mogą toczyć się walki. Ostatecznie w końcu samica złoży jaja i na zmianę z partnerem będą je wysiadywać przez ponad miesiąc. Kolejnym etapem będzie klucie się i karmienie.

Bociany można oglądać tutaj http://www.bociany.przygodzice.pl/

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tir z whisky i kawą w rowie
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iza
1 rok temu

Nareszcie! Witamy!

Newtek
1 rok temu

Dlaczego zawsze bociany czekają na partnerkę ?? Tyle lat, tyle milionów bocianów, a jeszcze nie słyszałem aby pan bociek czekał na pana bociana i były z tego dzieci ?? Dlaczego tak jest ? Dlaczego nikt tutaj nie broni gender i całego tego lgbtp ?

Sfg
1 rok temu

Pierwszy bociek przyleciał do Jankowa 👍

Lisek
1 rok temu

Żabole czujcie się zagrożone , przyleciał wasz największy nocny koszmar.

4
0
Napisz co o tym sądziszx