Pierwszy bocian przyleciał do najsłynniejszego gniazda

Bocianie gniazdo w Przygodzicach jest jednym z najsłynniejszych w Polsce. Wszystko za sprawą uruchomienia w 2006 roku projektu monitorowania go za pomocą kamery. Rok wcześniej uruchomiono przekaz w Chybach k. Poznania, ale z powodu różnych interwencji internautów, właściciel zrezygnował z publicznego przekazu.

Dzięki kamerze potwierdziły się wcześniejsze ustalenia naukowców nt. życia bocianiej rodziny. Dzięki stałemu nadzorowi internauci i miłośnicy przyrody mogli pogłębić swoją wiedzę, zwłaszcza o ptasie zwyczaje. Podczas sezonu lęgowego nie brakuje również dramatycznych chwil, gdy rodzic postanawia wyrzucić z gniazda najmniejsze pisklę.

W tym roku bocian przyleciał 31 marca. Trwa wyczekiwanie na partnera/kę. Od tego momentu zaczną się gody, ale może się okazać, że inny bocian będzie chciał przejąć to gniazdo. Mogą toczyć się walki. Ostatecznie w końcu samica złoży jaja i na zmianę z partnerem będą je wysiadywać przez ponad miesiąc. Kolejnym etapem będzie klucie się i karmienie.

Bociany można oglądać tutaj http://www.bociany.przygodzice.pl/

CZYTAJ  Wyroki za ugodzenie nożem młodego mężczyzny

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iza
11 miesięcy temu

Nareszcie! Witamy!

Newtek
11 miesięcy temu

Dlaczego zawsze bociany czekają na partnerkę ?? Tyle lat, tyle milionów bocianów, a jeszcze nie słyszałem aby pan bociek czekał na pana bociana i były z tego dzieci ?? Dlaczego tak jest ? Dlaczego nikt tutaj nie broni gender i całego tego lgbtp ?

Sfg
11 miesięcy temu

Pierwszy bociek przyleciał do Jankowa 👍

Lisek
11 miesięcy temu

Żabole czujcie się zagrożone , przyleciał wasz największy nocny koszmar.

4
0
Napisz co o tym sądziszx