Zmarł po popchnięciu przez sąsiada przy Paderewskiego. Będzie zmiana wyroku?

Udostępnij
Tweet

Powracamy do tematu śmierci 59-letniego mężczyzny, który w trakcie przepychanek z sąsiadem spadł ze schodów. Mężczyzna był reanimowany, ale akcja nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2020 roku. Po zapadnięciu wyroku w I instancji, postanowiono zlecić dodatkową opinię biegłego.

W pierwszej instancji uznano winnym 62-letniego mężczyznę nieumyślnego spowodowania śmierci sąsiada. Wcześniej pokłócili się o psa. Obrońca oskarżonego zawnioskował o dodatkową opinię biegłego. Ma ona pomóc ustalić czy śmierć poszkodowanego była spowodowana samym upadkiem czy może nieprawidłowo przeprowadzaną reanimacją przez oskarżonego do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia ratunkowego. Oficjalną przyczyną zgonu było uduszenie treścią z żołądka.

Po uzyskaniu opinii Sąd Okręgowy w Kaliszu podejmie decyzję, która może wpłynąć na dotychczasowy wyrok roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i nawiązkę w wysokości 40 tysięcy złotych dla bliskich zmarłego.

Zdjęcia ilustracyjne

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poseł został potrącony
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iiiiii
1 rok temu

Zacznijmy od tego że „ON” tego człowieka nie reanimował tylko dar ryja żeby go zostawić bo i tak nie żyje
Wyrok powinien być co najmniej 10lat

Pietro
1 rok temu

szanowna Pani Nick; Sara
od wydawania opinii jest Sąd a nie Pani.
Tyle razy mijałem te osoby z tymi psami i nigdy w sposób agresywny oraz ujadający się nie zachowywały to po pierwsze !!!! po drugie od tego jest weterynarz który może po dłuższej obserwacji stwierdzic czy pies jest głupkowaty czy agresywny ,ospały i itd , zas kolejną sprawą
jest to że żadne zwierze tzn.pies ,kot i inne zwierze. nie ma prawa do obrony z punktu widzenia prawnego, bo niepotrafi pisac i czytac i odpowiedziec jak człowiek TZN.TAKŻE SZANOWNA PANI !!!
jezeli zas Pani pisze ze na wioskach psy biegają na luzie ,to proponowałbym szanownej Pani objechać parki miejskie w ostrowie wlkp a także ulice ostrowa wlkp ile psów biega bez smyczy albo najgorsze jest usówane z ich z domostw bo są zbyt stare aby przeznaczac na nie czas i pieniądze,lub zbliżają się wakacje i nie ma z kim ich zostawic tzn. psa lub kota itd. bo ważniejsze są wakacje a za wypoczynek psa ,kota i itd.trzeba zapłacic!!!!!, jeżeli zaś chodzi o mieszance to ten mieszaniec jest nieraz bardziej wierny dla swojego opiekuna niż ten z rodowodem ale to już jest inny temat ,a burakiem to może szanowna Pani sama jest,odnosząc się w ten sposób do innych osób ,bo miejscowi także nie są świeci dlatego nie wrzucajmy wszystkich w jeden worek!!!Proponawałbym szanownej Pani aby zastanowic się nadtym co sie piszę a nie wystawiać komuś opinie bez jakichkolwiek dowodów w danej sprawie, która zakonczyła się tragicznie dla dwóch stron tzn.poszkodowanego i jego rodziny a także oskarżonego i jego rodziny!!!!wszystko na dany temat!!!!!

Blokers
odpowiada  Pietro
1 rok temu

Co już cię wódeczką przekupił że go tak bronisz? Żałosny jesteś i tyle. O dupę roztrzaś takich sąsiadów. A kundel jest chory psychicznie i wiecznie ryja drze i na dzieci i dorosłych. Chcemy mieć święty spokój na osiedlu. Koniec kropka!!!

Pietro
odpowiada  Blokers
1 rok temu

Po tej wypowiedzi sądzę że nie pies jest chory psychicznie tylko twoja głową. Widać że pies wyczuł chamski charakter twojej osoby tak jak ty szczekasz to i pies szczeka. Wszystko co piszesz daje dużo do myślenia jaki masz trudny charakter podziwiać tylko te osoby które z szanowną osobą mieszkają!!!!

Ostrowianka
1 rok temu

Kpiną jest pierwszy wyrok ! PO co prawo karne jak i POlitycy w murach zwanych sadami skoro winni są bezkarnymi .

Sara
1 rok temu

Po co prowokował z tym głupkowatym wiecznie ujadającym psem. Nic aby wiecznie szczekał i na weekend nie szło w spokoju odpocząć. Rzucał się na ludzi itp. Teraz się dziwią że komuś nerwy puściły. Ale głupich nie sieją , sami się rodzą. Trza było kundlowi tabletki uspokajające dać żeby tak się nie darł a nie głupie podśmiechujki robić i jeszcze być dumnym z zachowania kundla. A teraz płacz , zgrzytanie zębów i szukanie na siłę winnych. Zastanówcie się co w ogóle wyrabiacie a pretensje to miejcie teraz do siebie , nikogo innego. Zaznaczę że nie jestem mieszkańcem tego bloku i nie znam tych ludzi , ale z obserwacji idzie wyciągnąć pewne wnioski. Tak samo na wioskach puszczają luzem agresywne psy a potem się cieszy taki burak jeden z drugim i wielce dumny jakiego to ma obronnego mieszańca. To aby świadczy o inteligencji tych ludzi , którym wiele brakuje do doskonałości. Tak się zachowuje typowa hołota widocznie brakuje im wrażeń w życiu a ich życie jest nudne jak flaki z olejem.

Ania
odpowiada  Sara
1 rok temu

Tutaj się z panią zgodzę. Niektóre psy sąsiadów żyć nie dają. Mam takiego za płotem, wystarczy , że nos z domu wystawie a ten pies szczeka jak opętany i tak cały dzień. Szczeka na wszystkich bez wyjątku. Latem okna pootwierane bo gorąco a ten szczeka od rana do wieczora, jest to nie do wytrzymania a właściciele nie reagują. Naprawdę to utrudnia życie. Nie dziwię się że ktoś stracił cierpliwość.

Sara
odpowiada  Ania
1 rok temu

Rozumiem Panią bardzo dobrze , przerabiałam to samo. Nawet rozmowa z sąsiadami nie pomogła , siedzieli w domu a pies ujadał od rana do wieczora , hałas niesamowity. Latem trzeba było zamykać okna żeby tego psa nie słyszeć. Na weekend nie szło spokojnie odpocząć , pies atakował zarówno dorosłych jak i dzieci , szczekał na wszystkich a właściciele go na chwilę aby uspokajali wołając go i tak wiele to nie pomagało , za chwilę znowu szczekał. Dobrze że ta banda debili się wyprowadziła razem z tym głupkowatym psem , bo nastała wreszcie upragniona cisza i spokój. Tacy sąsiedzi to dosłownie przekleństwo. W dzisiejszych czasach dobry i mądry sąsiad to skarb. Współczuję Pani bardzo, bo wiem jak to bardzo potrafi zeszarpać człowiekowi nerwy.

8
0
Napisz co o tym sądziszx