Stawiają słupy na stadionie oraz montują ważne wyposażenie (ZDJĘCIA) aktualizacja

Udostępnij
Tweet

Przy ulicy Piłsudskiego 64 prace się nie zwalniają tempa. Do pierwszego meczu TŻ Ostrovia w PGE ekstralidze na Stadionie Miejski w Ostrowie Wielkopolskim pozostało jedyne 12 dni.

– Modernizacja i dostosowanie ostrowskiego Stadionu Miejskiego do wymagań PGE ekstraligi idą zgodnie z harmonogramem i są już na ukończeniu. Nadal jednak oczekujemy na oprawy oświetleniowe, które w związku z konfliktem zbrojnym, z opóźnieniem jadą z Chin. Obecnie trwa instalacja nowego nagłośnienia i montowane są kolejne słupy oświetleniowe – 10 już stoi, a kolejne 4 staną jeszcze w tym tygodniu. Końca dobiega także montaż nowych siedzisk na pierwszym łuku – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Łączny koszt obecnych prac, w tym przygotowania Stadionu Miejskiego do wymagań PGE Ekstraligi, to niemal 16 mln złotych. Modernizacja Stadionu Miejskiego i jego przygotowania do wymagań PGE ekstraligi obejmują:

modernizację przejazdu polewaczek,

modernizację pozostałej części trybun: na pierwszym łuku montowanych jest 2246 nowych siedzisk, ten element zadania to również budowa schodów, montaż balustrad, roboty modernizacyjne korony polegające na utwardzeniu korony, roboty ogrodzeniowe oraz wykonanie odwodnienia modernizowanej trybuny. W sumie zostanie wymienionych 8 tysięcy miejsc siedzących;

dostawa i montaż 999 nowych siedzisk na trybunę główną;

nowe zasilanie obiektu, oświetlenie toru żużlowego oraz płyty boiska, oświetlenie parku maszyn;

nowe nagłośnienie;

wykonanie odwodnienia liniowe toru żużlowego, parku maszyn;

roboty związane z modernizacją parku maszyn (montaż nowych wiat, montaż zaplecza parku maszyn – kontenery), wymiana ogrodzenia, roboty związane

z wykonaniem nawierzchni (pas bezpieczeństwa, park maszyn, przejazd polewaczek, wjazd na stadion);

nowy monitoring.

Przygotowania do wymagań PGE ekstraligi i modernizacja Stadionu Miejskiego trwa

Zgodnie z planem 10 kwietnia na ostrowskim stadionie ma rozegrać się pierwszy mecz TŻ Ostrovia w ekstralidze. Zawodnicy treningi rozpoczęli w połowie marca.

CZYTAJ  Osobówka wbiła się w ciężarówkę. Mężczyzna nie żyje (ZDJĘCIA)

– Nasi żużlowcy ostro trenują, by 10 kwietnia zaprezentować się godnie na torze ostrowskiej twierdzy, a my walczymy, by ukończyć inwestycję na czas. To zadanie na które patrzą nie tylko ostrowianie, ale i tysiące kibiców żużla. Robimy wszystko, byśmy mogli świętować start naszej drużyny w ekstralidze w ostrowskiej twierdzy – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Modernizacja stadionu finansowana jest w całości z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Od 2017 roku Miasto Ostrów Wielkopolski przeznaczyło na ostrowski Stadion Miejski 26 mln złotych. Przebudowa trybun, schodów i ścian oporowych, odwodnienie trybuny głównej, montaż windy dla osób z niepełnosprawnością, warsztat żużlowy dla młodzieżowców z modernizacją pomieszczeń i wyposażeniem – to efekt wieloletniego wsparcia i inwestowania w stadion przy ulicy Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Przygotowania do wymagań PGE ekstraligi i modernizacja Stadionu Miejskiego trwa

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Asd
2 lat temu

A światełko będzie zdalnie gaszone

75thecrow
2 lat temu

Plac budowy zero kasków na głowach nawet wizytującą Premia na placu budowy powinna mieć kask na łbie gdzie pip i nadzór budowlany

Gigi
2 lat temu

Ciekawe czy każdą prywatną firmę pani prezydent tak chętnie wspiera z miejskiej kasy?
Firmie organizujacej zawody żużlowe funduje stadion. Ja mam stolarnię i przydałaby się nowa hala 400m2.

Przedstaw się
odpowiada  Gigi
2 lat temu

Oj nie każdą. Prywatne firmy sportowe mają o wiele łatwiej o pieniądze podatnika niż stolarnie. Chyba jesteś na przegranej pozycji. Zbierz grupę Murzynów rzucających do kosza albo ekipę jeżdżących dookoła motorami i pewnie coś dostaniesz. Radziłbym jednak tych Murzynów, w motorach koszty większe.

20
0
Napisz co o tym sądziszx