Szukają zaginionych. Zmieniają auto

Udostępnij
Tweet

Dotychczasowy bus był już mocno wysłużony z powodu wieku i sporego przebiegu. Grupa Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego, chcąc być nadal w pełnej dyspozycyjności i mobilności, zakupiła busa, który zastąpi „Lalunię”.

Bus służy w akcji jako Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań. To tam nadzorowane są postępy penetracji wyznaczonych sektorów i prowadzona jest korespondencja z osobami zaangażowanymi w poszukiwania. Dotychczas grupa korzystała z volkswagena lt, którego zamienia na craftera.

Nowy nabytek kosztował aż 47 800 zł. Od sympatyków zebrano 1 980 złotych. Sowitą część przekazali jednak pragnący zachować anonimowość sponsorzy. Teraz przed ekipą poszukiwawczą trudne zadanie. Muszą zaadaptować wnętrze i przystosować je do wspomnianego centrum dowodzenia. Plusem nowego wozu jest przedział pasażerski, w którym ratownicy będą mogli posilić się i odpocząć. Prace powinny zakończyć się do 8 maja. Większość czynności zamierzają wykonać rękami członków stowarzyszenia, liczącego 60 osób.

Jednocześnie stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy informuje o zmianie numerów alarmowych:

Do tej pory nasz publiczny numer telefonu służył do wszystkiego – dzwoniły na niego osoby, którym ktoś bliski zaginął, za jego pośrednictwem kontaktowaliśmy się z policjantami prowadzącymi poszukiwania, ale również służył on do rozmów z urzędnikami, koordynowaniem różnego rodzaju akcji i współpracy. Teraz to się zmieni.
🚨 731 112 125 – ten numer służy tylko i wyłącznie jako numer alarmowy. Jeżeli bliska Ci osoba zaginie, jeżeli martwisz się o bezpieczeństwo babci, taty czy dziecka, które wyszło z domu i ślad po nim zaginął – dzwoń. Nasz ratownik dyżurny dostępny jest pod tym numerem przez 24 godziny na dobę.
📞 731 118 136 – ten numer jest do załatwiania wszelkich spraw organizacyjnych. Za jego pośrednictwem skontaktujesz się z członkiem zarządu SiR.
Prosimy, zapiszcie nasze nowe numery telefonów, zwłaszcza numer alarmowy. Choć mamy nadzieję, że nigdy się Wam nie przyda i nie będziecie musieli na niego dzwonić – warto mieć go w swoich kontaktach.
Prosimy również o udostępnienie tej wiadomości, by informacja o zmianie numeru alarmowego dotarła do jak największej liczby osób
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Mieszkańcy walczą o kapliczkę. Zaczęli protestować
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sprzęt musi być konkretny
2 lat temu

To fajnie. Szczęścia życzę.

Frąszczak
2 lat temu

Jak żona zgubi kolczyk to też mogę dzwonić?

Kompleksowo
odpowiada  Frąszczak
2 lat temu

Śmiało, nawet komin wyczyszczą

3
0
Napisz co o tym sądziszx