Rowerem zjechała pod samochód

W rejonie skrzyżowania ulic Profesora Kaliny i Strażackiej w Ostrowie Wielkopolskim doszło do wypadku z udziałem roweru i samochodu osobowego peugeot 107. Z relacji partnera kobiety jadącej samochodem wynika, że rowerzystka w wieku około 50-60 lat zjechała z chodnika na jezdnię wprost pod auto.

Kobieta doznała urazu głowy. Na czole wyszedł jej krwiak. Rowerzystkę odwieziono do szpitala.

POLECANE NEWSY
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
3 miesięcy temu

ROWERZYSTA jako uczestnik ruchu drogowego MUSI POSIADAĆ KARTĘ ROWERZYSTY !!! Znaki drogowe obowiązują wszystkich ale jak widać nie rowerzystów czujących się panami na chodnikach jak i ulicach . Czas na naukę z przepisów o ruchu drogowym .

krzysztoftig
3 miesięcy temu

po raz kolejny mówię wprowadzić 30 km/h w miescie

Roman
odpowiada  krzysztoftig
3 miesięcy temu

A co chcesz wąchać spaliny aut które poruszają się i tak wolno ? Taki z Ciebie znawca przepisów . A może chcesz popatrzeć na fajne pojazdy bo teraz to jest co oglądać ???

bc
odpowiada  krzysztoftig
2 miesięcy temu

Raczej zacząć karać rowerzystów łamiących przepisy i to zwłaszcza tych 60+, a nie bo babcinka do kościoła jedzie. Większość z nich nigdy nie miała karty rowerowej, a o przepisach to może coś słyszała.

kierowca
3 miesięcy temu

to jest ulica osiedlowa a nie tor wyścigowy. Będzie jeszcze gorzej jak oddadzą apartamenty. Postawić na tej ulicy fotoradar lub ograniczenie do 30km/h bo idiotów nie brakuje. Karać parkujących też należy. Przejechać nie można…

Roman
odpowiada  kierowca
3 miesięcy temu

To nie jest ulica osiedlowa . To jest droga po której poruszają się również pojazdy mechaniczne a jeśli rowerzysta porusza się po chodniku a następnie zmienia na drogę No to co to jest . Osobiście miałem wiele takich zdarzeń gdzie rowerem z chodnika na drogę i przez przejście dla pieszych . Sami się wyeliminują , już jest słoneczko a co za tym idzie chęć na rowery . Wiec tylko czekać na takich i mieć oczy otwarte . Rowerzyści zastanówcie się zanim podejmiecie głupia decyzje z pojazdem nie macie szans . A zdrowia i życia szkoda . Pozdrawiam

Szkoda nerwów na debili
odpowiada  Roman
3 miesięcy temu

Babom i tak nie przegadasz a zwłaszcza tym starym pudernicom. Podstawowych znaków drogowych nie zna i nie chce się nauczyć a wsiada i jedzie. Osobiście znam takie osoby. Możesz tłumaczyć a one i tak swoje. Głupków nie sieją , sami się rodzą.

Aneta
odpowiada  kierowca
3 miesięcy temu

Zgadzam się z tym co napisałeś. Jedyne „ale” mam co do parkowania. Wiele lat temu kiedy remontowano ta ulice znajomy wystosował wniosek aby chodniki były trochę węższe. Jest chodnik plus jeszcze ciąg zielony od posesji. Teraz jest jak widać, że parkujące samochody utrudniają przejazd i widoczność.

Ladacznica proboszcza
3 miesięcy temu

Kobieto! Następnym razem to na rondzie bankowym sie rzucaj pod auto. Chociaż filmik zobaczymy, a tak to trudno skomentować

filipzkonopii
3 miesięcy temu

Szkoda stówy na kask, jest krwiak.

Włącz wyobraźnię
3 miesięcy temu

Może rowerzystka po wypadku zmądrzeje

Fallus Anolymus
odpowiada  Włącz wyobraźnię
3 miesięcy temu

Raczej wątpie. Rowerzyści nigdy nie mądrzeją, nawet po wypadku który spowodują.

bc
odpowiada  Fallus Anolymus
2 miesięcy temu

No to Cię pocieszę. Znam też rowerzystkę (oczywiście bez karty rowerowej), która na Strugach wjechała pod ciężarówkę.
I dopiero wtedy kierowcy z jej rodziny (głównie Ci młodsi) uświadomili jej, że to była jej wina. Zmądrzała i teraz uważa na skrzyżowaniach.

13
0
Napisz co o tym sądziszx