Niedzielski zapowiedział koniec noszenia maseczek

Nadchodzi wiosna i tym samym sezon na infekcje, w tym zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 osiągają dolne wartości. To też okazja do zastanowienia się kiedy władza zamierza zdjąć nakaz ich noszenia. Wczoraj zostało o to zapytany w Polsacie minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy decyzje dotyczące maseczek, izolacji domowej i kwarantanny – powiedział na antenie Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski. – Jestem zwolennikiem tego, żebyśmy na razie tych maseczek do końca marca nie zdejmowali – dodał.

– Widzimy, że te spadki zakażeń – a były bardzo dynamiczne spadki zakażeń przez te ostatnie dwa-trzy tygodnie, gdzie z tygodnia na tydzień te spadki były rzędu 30 proc. – że one wyhamowały – ocenił Adam Niedzielski.

– Mówię przede wszystkim o liczbie infekcji. Teraz już te spadki z tygodnia na tydzień są rzędu 3-5 proc. – wyjaśnił.

– Napływ zakażeń z zagranicy nie jedyną absolutnie jedyną przyczyną (wyhamowania dynamiki spadku liczby zakażeń – przyp. red.), bo przypomnę, że w zasadzie od dwóch tygodni dzieciaki wróciły do szkoły, co też jednak wzmaga ewentualne ryzyko transmisji – powiedział minister zdrowia.

Maseczki na pewno do końca marca
– Myślę, że ta maseczka, te podstawowe zasady, które pozwalają zachować względnie to bezpieczeństwo epidemiczne – powinniśmy stosować – powiedział. – Ja jestem zwolennikiem, żebyśmy na razie tych maseczek do końca marca nie zdejmowali – podkreślił.

Minister zdrowia wyjaśnił, że „zakończenie stanu pandemii może nastąpić w Polsce prędko”. – Ale stan zagrożenia pandemicznego utrzymamy w Polsce jeszcze przez jakiś czas, bo przypomnę, że to jest taka stopniowalność, i zanim jest stan pandemii, to jest stan zagrożenia pandemicznego – wskazał.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

– Te decyzje, które będą dotyczyły maseczek, izolacji domowej, kwarantanny – to pewnie będą decyzje, które będą sumarycznie łączone – mówił. – Rzeczywiście tak o tym myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy te decyzje – wyjaśnił.

62 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
alle
11 miesięcy temu

Maseczka to symbol nieuctwa. Nawet atestowana półmaska ochronna FFP3 nie powstrzyma cząstki o wielkości 0,1 mikrona (100nm)

Onet
11 miesięcy temu

Pomóżcie mi jestem z Rosji mieszkam w Niemcach chce działać w dezinformacji

Żegnaj Polsko?
11 miesięcy temu

W Warszawie chcą ulice też w ukraińskim języku. Hejnał w Krakowie, ukraiński. GDZIE my żyjemy?!!! Wariactwo z samozagładą.

Ja
11 miesięcy temu

Widzę w Ostrowie ludzi zamaskowanych po oczy. Czy oni mózgów nie mają??!!!! Wystarczy zobaczyć na granicy z Ukrainą, jak ludzi wypuszczają. BEZ testów, masek. TAKA to groźna srandemia. Bez mózgi.

Rafi
11 miesięcy temu

Brak słów na tego pejsatego barana.

Maniek
11 miesięcy temu

Odpowiesz za ludobójstwo

Ostrów
11 miesięcy temu

Przestańcie w końcu z tą Ukrainą bo to już nudne się robi. Niech Polakom zabiorą wszystko i dadzą Ukraincom. Niech kolejny blok pomalują, może całe miasto przemalować na żółto i niebiesko i będzie spoko. Ludzie opamiętajcie się. Chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko……

Emma m
11 miesięcy temu

To covid jeszcze istnieje? Przecież ci wszyscy uchodźcy którzy przyjeżdżają do nas nie noszą żadnych masek. A nas będziecie gonić po sklepach za brak maseczki. To są jakieś żarty.

Elektor
odpowiada  Emma m
11 miesięcy temu

No cóż…Polaków gonić, okładać podatkami, utrudniać życie…chyba można było przywyknąć już? Dotąd były 2 główne sorty obywateli RP. Po wydarzeniach na Ukrainie klarują się 3. Pierwszy, creme de la creme – żymianie. Górale ze Wzgórz Golan. Tu wszystkie „poważne siły polityczne”, czyli te wszystkie PiS PO SLD PSL zapewne się zgadzają. Nawet jeśli werbalnie nie to i tak działają ku tej idei. Prez. PAD nawet rzekł onegdaj że tu już jest Polin. Zatem pierwyj sort mamy ustalony. Drugi to nasi kochani niebiesko-żółci przybysze, gościna naprawdę serdeczna i przychylność ze strony państwa większa niż dla lokalsów – Polaków. No i sort trzeci – lokalsi, bo ktoś w końcu musi na to wszystko robić. Chyba członkowie i sympatycy Bandy Czworga w pełni zgodzą się z taką drabinka społeczną w Polsce? Albo jak chcą inni, w Polin? Wiele wskazuje na to, że taki scenariusz właśnie się sam z siebie realizuje.

Wania okupin
odpowiada  Elektor
11 miesięcy temu

No i sort czwarty , piąty i szósty agenci ruscy i rosyjscy trolewicze

Juz
11 miesięcy temu

Minister zdrowia jest oszołomiony tylko na punkcie covida i jeszcze manipuluje maseczkami które wogole nie chronią.

krzysztoftig
11 miesięcy temu

ufffff ja też przeżyłem bez ani jednej szczepionki.Gdzie można odebrać kase za szczepionki za 6 dawek których sie nie przyjeło

62
0
Napisz co o tym sądziszx