Niedzielski zapowiedział koniec noszenia maseczek

Nadchodzi wiosna i tym samym sezon na infekcje, w tym zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 osiągają dolne wartości. To też okazja do zastanowienia się kiedy władza zamierza zdjąć nakaz ich noszenia. Wczoraj zostało o to zapytany w Polsacie minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy decyzje dotyczące maseczek, izolacji domowej i kwarantanny – powiedział na antenie Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski. – Jestem zwolennikiem tego, żebyśmy na razie tych maseczek do końca marca nie zdejmowali – dodał.

– Widzimy, że te spadki zakażeń – a były bardzo dynamiczne spadki zakażeń przez te ostatnie dwa-trzy tygodnie, gdzie z tygodnia na tydzień te spadki były rzędu 30 proc. – że one wyhamowały – ocenił Adam Niedzielski.

– Mówię przede wszystkim o liczbie infekcji. Teraz już te spadki z tygodnia na tydzień są rzędu 3-5 proc. – wyjaśnił.

– Napływ zakażeń z zagranicy nie jedyną absolutnie jedyną przyczyną (wyhamowania dynamiki spadku liczby zakażeń – przyp. red.), bo przypomnę, że w zasadzie od dwóch tygodni dzieciaki wróciły do szkoły, co też jednak wzmaga ewentualne ryzyko transmisji – powiedział minister zdrowia.

Maseczki na pewno do końca marca
– Myślę, że ta maseczka, te podstawowe zasady, które pozwalają zachować względnie to bezpieczeństwo epidemiczne – powinniśmy stosować – powiedział. – Ja jestem zwolennikiem, żebyśmy na razie tych maseczek do końca marca nie zdejmowali – podkreślił.

Minister zdrowia wyjaśnił, że „zakończenie stanu pandemii może nastąpić w Polsce prędko”. – Ale stan zagrożenia pandemicznego utrzymamy w Polsce jeszcze przez jakiś czas, bo przypomnę, że to jest taka stopniowalność, i zanim jest stan pandemii, to jest stan zagrożenia pandemicznego – wskazał.

CZYTAJ  Niestety czad zaatakował skutecznie

– Te decyzje, które będą dotyczyły maseczek, izolacji domowej, kwarantanny – to pewnie będą decyzje, które będą sumarycznie łączone – mówił. – Rzeczywiście tak o tym myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy te decyzje – wyjaśnił.

62 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
alle
8 miesięcy temu

Maseczka to symbol nieuctwa. Nawet atestowana półmaska ochronna FFP3 nie powstrzyma cząstki o wielkości 0,1 mikrona (100nm)

Onet
8 miesięcy temu

Pomóżcie mi jestem z Rosji mieszkam w Niemcach chce działać w dezinformacji

Żegnaj Polsko?
8 miesięcy temu

W Warszawie chcą ulice też w ukraińskim języku. Hejnał w Krakowie, ukraiński. GDZIE my żyjemy?!!! Wariactwo z samozagładą.

Ja
8 miesięcy temu

Widzę w Ostrowie ludzi zamaskowanych po oczy. Czy oni mózgów nie mają??!!!! Wystarczy zobaczyć na granicy z Ukrainą, jak ludzi wypuszczają. BEZ testów, masek. TAKA to groźna srandemia. Bez mózgi.

Rafi
8 miesięcy temu

Brak słów na tego pejsatego barana.

Maniek
8 miesięcy temu

Odpowiesz za ludobójstwo

Ostrów
8 miesięcy temu

Przestańcie w końcu z tą Ukrainą bo to już nudne się robi. Niech Polakom zabiorą wszystko i dadzą Ukraincom. Niech kolejny blok pomalują, może całe miasto przemalować na żółto i niebiesko i będzie spoko. Ludzie opamiętajcie się. Chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko……

Emma m
8 miesięcy temu

To covid jeszcze istnieje? Przecież ci wszyscy uchodźcy którzy przyjeżdżają do nas nie noszą żadnych masek. A nas będziecie gonić po sklepach za brak maseczki. To są jakieś żarty.

Elektor
odpowiada  Emma m
8 miesięcy temu

No cóż…Polaków gonić, okładać podatkami, utrudniać życie…chyba można było przywyknąć już? Dotąd były 2 główne sorty obywateli RP. Po wydarzeniach na Ukrainie klarują się 3. Pierwszy, creme de la creme – żymianie. Górale ze Wzgórz Golan. Tu wszystkie „poważne siły polityczne”, czyli te wszystkie PiS PO SLD PSL zapewne się zgadzają. Nawet jeśli werbalnie nie to i tak działają ku tej idei. Prez. PAD nawet rzekł onegdaj że tu już jest Polin. Zatem pierwyj sort mamy ustalony. Drugi to nasi kochani niebiesko-żółci przybysze, gościna naprawdę serdeczna i przychylność ze strony państwa większa niż dla lokalsów – Polaków. No i sort trzeci – lokalsi, bo ktoś w końcu musi na to wszystko robić. Chyba członkowie i sympatycy Bandy Czworga w pełni zgodzą się z taką drabinka społeczną w Polsce? Albo jak chcą inni, w Polin? Wiele wskazuje na to, że taki scenariusz właśnie się sam z siebie realizuje.

Wania okupin
odpowiada  Elektor
8 miesięcy temu

No i sort czwarty , piąty i szósty agenci ruscy i rosyjscy trolewicze

Juz
8 miesięcy temu

Minister zdrowia jest oszołomiony tylko na punkcie covida i jeszcze manipuluje maseczkami które wogole nie chronią.

krzysztoftig
8 miesięcy temu

ufffff ja też przeżyłem bez ani jednej szczepionki.Gdzie można odebrać kase za szczepionki za 6 dawek których sie nie przyjeło

62
0
Napisz co o tym sądziszx