Karetką wyprzedzał na skrzyżowaniu

Kierowca karetki transportowej jadąc na sygnałach świetlnych i dźwiękowych jechał od strony Ostrowa Wielkopolskiego w kierunku Pleszewa. W miejscowości Krzywosądów spowodował wypadek.

Na drodze krajowej nr 11 w Krzywosądowie kierowca ambulansu postanowił wyprzedzić 3 samochody na skrzyżowaniu i pomimo zakazu wyprzedzania. Pierwszy z kierowców skręcał jednak w lewo. Kia po zderzeniu wpadła do rowu. Nikt nie został ranny.

POLECANE NEWSY

44 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obiektywny
6 miesięcy temu

Winny kierowca karetki ale ten z kii
(czy jak to się tam pisze) debil i idiota. Gdyby miał choć odrobinę oleju w głowie i stosował zasadę ograniczonego zaufania, to spojrzałby w lusterko wsteczne. No ale debil to debil. Podsumowując: winny z karetki ale idiotami obydwoje.

.,.,
6 miesięcy temu

„bohaterowie” covidowi jechali znowu sie pytac o wirusa ,bo innych chorob nie znaja

Mieszkaniec
6 miesięcy temu

Ma szczęście że na tym łuku nie jechał ktoś z naprzeciwka bo przy takiej szybkości na pewno by się tak różowo nie skończyło

Tomek
6 miesięcy temu

Szaleniec mógł poczekać 5/10 sekund i nie miał by teraz problemów

Kierowca ambulansu
6 miesięcy temu

Jestem kierowcą ambulansu i muszę powiedzieć że jest mi wstyd za niektórych moich kolegów którzy jeżdżą ambulansem i myślą że im wszystko wolno na tamtym skrzyżowaniu jest wniesienie i łuk podwójna ciągła można oczywiście wyprzedzać ale po upewnieniu się a nie jeszcze taką prędkością jechać jak widać po uderzeniu i zniszczeniach auta i widać że ta osobówka był już na przeciwnym pasie i dostał w tylne koło jeszcze raz dla moich kolegów jezdzajmy i wyprzedzajmy w granicach rozsądku całe szczęście że nikomu nic się nie stało.

Kierowca ambulansu
6 miesięcy temu

Widząc jak moi koledzy ambulansu niektórzy jeżdżą to naprawdę mi wstyd za nich na wzniesieniu podwójną ciągła i skrzyżowanie i zapierdalać ile wejdzie to szok normalnie na takich niebiezpiecznych miejscach trzeba zachować szczególną ostrożność i to też dotyczy ambulansów a po uderzeniu widać że kierujący autem osobowym praktycznie juz zjechał z drogi a nie zawsze słychać sygnału dźwiękowego z daleka. Całe szczęście że nikomu nic się nie stało. Pozdrawiam

kierowca kat Z
6 miesięcy temu

Coś w główkach kier.ambulansow się po pierd…. Myślą, że ich przepisy nie obowiązują.

Patriota
odpowiada  kierowca kat Z
6 miesięcy temu

Może i tak jak mówisz . Ale życie ludzkie jest ponad wszystko .

kierowca kat Z
odpowiada  Patriota
6 miesięcy temu

Życie ludzkie jest nie tylko na noszach w karetkach ale i również na drodze.

Kierowca
odpowiada  kierowca kat Z
6 miesięcy temu

Bo gówniorzy ratowników powpuszczali

M43
6 miesięcy temu

Troszkę za bardzo się spieszyło kierowcy ambulansu. 🙁
„Jeździć” w ten sposób to „mogą” tylko auta rządowe. 🙂

Last edited 6 miesięcy temu by M43
oooo
6 miesięcy temu

czytam- i znowu odnosze wrazenie ze sami experci ruchu drogowego a co roku ginie lekko z 5000 w rucho drogowym . samie znawcy.

SPRAWIEDLIWY
6 miesięcy temu

Na skrzyżowanich o niekierownym ruchu drogowym jest zakaz wyprzedzania. Pojazd uprzywilowanym musi zachować szczególną ostrożności podczas takiego manewru. Winni tej kolizj są obaj kierowcy. Kierowca z karetki za spowodowanie kolizji drogowej, a kierowca pojazdu Kia za nieustąpienie pierwszeństwa pojazdów uprzywilejowanemu.

Ksiądz Antoni
odpowiada  SPRAWIEDLIWY
6 miesięcy temu

Akurat się mylisz bo kierowca kia nie jest winny

SPRAWIEDLIWY
odpowiada  Ksiądz Antoni
6 miesięcy temu

Proponuję postudiować prawo o RD, obaj są winni. Tylko kierowca KIA za nueustapienie przejazdu pojazdów uprzywilowanemu. A kierowca karetki za spowodowanie kolizji drogowej.

44
0
Napisz co o tym sądziszx