Specjalna strefa dla ukraińskich dzieci

Udostępnij
Tweet

Nieco uśmiechu i zabawy pojawiło się w Domu Polsko – Ukraińskim. Od poniedziałku uruchomiono tu świetlicę dla najmłodszych dzieci, gdzie choć na moment mogą oddać się beztrosce i zapomnieć o tragicznych losach ich Ojczyzny. Tu malują, tańczą i rzucają piłką. Pieczę nad naszymi małymi przyjaciółmi sprawuje pedagodzy wraz z dyrektorem Przedszkola nr 16.

Urzędnicy pracują wciąż nad stworzeniem miejsca dla ukraińskiej grupy przedszkolnej (trwa remont sali i toalet) oraz miejsc dla ukraińskich dzieci i młodzieży w naszych szkołach.

Od wczoraj, w głównym budynku Domu przy ulicy Królowej Jadwigi, najmłodszych wita Kubuś Puchatek wraz z Prosiaczkiem – postaci z bajki znanej na całym świecie. To natomiast inicjatywa i dzieło nauczycielek – artystek z ostrowskiej „Calineczki” przedszkola nr 11.

To wszystko udowadnia nam, że ludzie są z natury dobrzy. Dom Polsko – Ukraiński pełen wolontariuszy i darów, wszechobecna i codzienna życzliwość, solidarność i miłość do bliźniego – to piękne odruchy serca… wielkiego, głośno bijącego, dobrego serca ostrowian.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Miłośnicy motoryzacji z prezentem
Subskrybuj
Powiadom o

32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Natematyk
1 rok temu

Jeden debil pisze te bzdury poniżej, myśląc, że putin wciąż płaci teollom. Putin jest kaput, ciamajdo.

Konfederata
1 rok temu

Za rok każdy myślący i dbający o dobro ojczyzny, rodziny powinien przy urnach wyborczach oddać głos na każde ugrupowanie za wyjątkiem Pizdowców. Oni muszą zostać postawień przed niezależnymi Sądami i skazani. Dotyczy to na wszystkich szczeblach urzędowych okupowanych przez Pizdowców. Potem jak oni w więzieniach pójdą w zapomnienie naprawić stan prawny i finanse państwa. Następnie zająć się uciekinierami oferując im pomoc w powrocie do kraju. Oczywiście po zakończeniu wojny. I nie ważne czy będą chcieli czy nie. Inaczej okaże się że mamy 5milionow Ukraincow. A wtedy zacznie się u nas problem jak Francuzi mają u siebie.

ODP
odpowiada  Konfederata
1 rok temu

A nie lepiej jak proponuje Konfederacja: wyjść z Unii, wyjść z NATO, pogonić Amerykanów i samodzielnie rozprawić się z Rosją? To jedyna partia która ma plan. Plan zmierzający do unicestwienia Polski, ale zawsze to plan. Jest jeszcze Duda, który ma omamy, że jest w jednym szeregu z Piłsudskim.

Konfederata
odpowiada  ODP
1 rok temu

Albo paskudny lewicowiec albo jeszcze gorszy pizdowiec. Tylko wy możecie tak myśleć.

Mruk
1 rok temu

Czemu nie jadą dalej np do Niemiec przecież Niemcy mają wielkie tradycje w obozowaniu i opieki socjalnej nad uchodzcami

32
0
Napisz co o tym sądziszx