Bardzo chory Franek pokonuje kolejne bariery. Wzruszająca historia

Na ostrowskie lodowisko wjechał 12-letni Franek z Kalisza, który choruje na bardzo poważną chorobę (SMARD1 – zanik mięśni gładkich). Chłopiec słynie z olbrzymiej pogody ducha. W swoim życiu wyprowadzał na boisko Roberta Lewandowskiego przed meczem reprezentacji Polski z Macedonią. Leciał balonem, odwiedził stadiony w Barcelonie i Madrycie.

Niedawno wpadł na pomysł by pojeździć na lodowisku. Wybrano to w Ostrowie Wielkopolskim. Frankowi oraz jego mamie towarzyszyła ekipa z programu Dzień Dobry TVN.

SMARD1 – co to jest
Franek cierpi na poważną, nieuleczalną chorobę genetyczną SMARD1, która objawia się zanikiem mięśni gładkich, zaczynając od tych odpowiedzialnych za oddychanie. 12-latek żyje tylko dzięki respiratorowi, do którego jest podłączony całą dobę. Chłopiec nie poddaje się jednak i każdego dnia chce spełniać marzenia – nie tylko swoje, ale także młodszego brata. Ostatnio obaj namówili najbliższych na lodowisko.

– Leoś bardzo chciał jeździć na łyżwach, a że moi chłopcy wszystko robią razem, no to musieliśmy znaleźć jakiś sposób, żeby Franek mógł też na te łyżwy pójść razem z bratem. Mój tata w zasadzie wpadł na taki pomysł, kiedy on był dzieckiem, to nie miał łyżew, tylko do butów przyczepiał takie płozy. Stwierdziliśmy, że skoro udało się do butów taty w dzieciństwie, to uda się też do kół Frania w wózku. Przyczepiliśmy płozy, no i Franek z bratem poszedł na łyżwy w ten sposób – powiedziała mama Franka, Anna Trzęsowska.

Pani Ania spełnia marzenia syna dzięki własnej determinacji oraz ogromnemu wsparciu zupełnie obcych osób. – Franek wychodził w eskorcie dziecięcej z Robertem Lewandowskim, latał balonem, był na Camp Nou, na Santiago Bernabeu, chodzi z tatą na basen – wyliczała mama 12-latka. – Franka marzenia są zawsze bardzo, bardzo wielkie, a potem okazuje się, że można je tak po prostu spełnić i to zazwyczaj dzięki obcym ludziom, którym jestem ogromnie wdzięczna. Uważam, że mamy szczęście wielkie, pomijając chorobę Franka, która nie jest dobrem u nikogo w życiu, to my mamy wielkie szczęście do ludzi – podkreśla mama Franka.

CZYTAJ  Po pijaku rozbiła auto teścia

Losy Franka można śledzić na blogu jego mamy.

https://mojsynfranek.pl/

Reportaż do obejrzenia tutaj:
https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/franek-trzesowski-choruje-na-smard1-co-to-jest-jak-pomoc-chlopcu-5617021

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Beata
1 rok temu

Takie dziecko to przekleństwo , chorowite to i zależne od rodziców na resztę życia. Ogromna tragedia dla rodziców i rodziny. Współczuję.

Ktoś
odpowiada  Beata
1 rok temu

Zastanów się co piszesz !Na pewno nie masz dzieci, więc to raczej tobie należy współczuć.

Monika
1 rok temu

Super chłopak. Siła walki jego i jego rodziny jest niesamowita. Wszystkiego najlepszego dla was wszystkich 🤓

3
0
Napisz co o tym sądziszx