Rolnicy posłuchali Was i pojechali blokować Warszawę

Rolnicy, również z Wielkopolski, pojechali dziś do Warszawy. Zgodnie z wolą części naszych mieszkańców, postanowili zablokować centrum Warszawy. Udało im się dotrzeć na odległość 3 kilometrów od obranego za cel Pałacu Kultury i Nauki.

Kolumna ciągników pojawiła się w Warszawie po godzinie 9. Manifestujący zostawili jednak traktory 3 kilometry od celu i pieszo ruszyli pod Pałac Kultury i Nauki, a następnie pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Protest pod hasłem „Godna płaca za ciężką pracę” rozpoczął się o godzinie 7.00. Jak zapowiedziała Agrounia, w stolicy miała pojawić się „setka traktorów”. „Oprócz tego autokary ludzi niemal z całego województwa. Dołączają górnicy, przedsiębiorcy” – napisali w zapowiedzi.

Do Warszawy przyjechało ponad 250 pojazdów. Część z nich została po drodze zatrzymana przez policję.

– Polska wieś to nie są już brudne kalosze i słoma z butów. To drogie traktory na kredyty i normalne rodziny. Mamy wiele do stracenia – mówił Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Jak czytaliśmy w opisie wydarzenia, rolnicy są „zdeterminowani i wściekli”. Z Sochaczewa traktorami wyjechali o 7. „Dojedziemy tam, gdzie się da. Na manifestacji może być kolumna ponad 100 potężnych rolniczych maszyn” – zapowiadali.

Transmisje na żywo można śledzić na profilu Agrounii na Facebooku:
https://www.facebook.com/projektAGROunia

W godzinach wieczornych stwierdzili, że skoro policja zorganizowała objazdy, to oni wracają do domów.

CZYTAJ  Gessler przeprowadziła kuchenną rewolucję. Czy lokal przetrwa?

34 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dyzma
9 miesięcy temu

Rolnicy nie dajcie się manipulować jakiemuś tam szczeniakowi z bródką to zadymiarz…

Tom
9 miesięcy temu

Bardzo dobrze. Tam mają jechać i blokować sejm a nie blokowanie dróg na czym cierpią niewinni ludzie.

Gość bm.
9 miesięcy temu

Tacy rozgrzani niech zablokują Putina znają go chyba ta cała agro srunia…

Ostrowiak
9 miesięcy temu

Spozniliscie się trochę, nikt was nie będzie słuchał. Teraz jest inny temat nr 1

Doucz się a potem dyskutuj !!!
9 miesięcy temu

Robią te we własnym i naszym interesie!!! Inaczej będzie taka drożyzna że ci się żyć odechce ulungu jeden!!!

Last edited 9 miesięcy temu by Doucz się a potem dyskutuj !!!
Miastowy
9 miesięcy temu

Nie rozumie dlaczego tak oczerniacie rolników , przecież wieś żywi miastowych. Gdyby nie praca rolników , to miastowi by nie mieli co do gara wsadzić. A co was obchodzą ich drogie traktory typu John Deere itp. zachciało mu się drogiego traktora na raty , to niech spłaca. Jego sprawa. Z resztą nie wszyscy mają takie traktory , zdarzają się jeszcze na wioskach stare traktory z lat 80tych typu Ursus i inne. Jednak zazdrość Polaków jest wielka!!! Niech każdy zajmie się swoją śmierdzącą dupą a nie życiem innych!!! Inteligentny człowiek ma swoje pasję i hobby , pielęgnuje to i rozwija. Tylko prostaki , chamy i źle wychowani ludzie przez rodziców , interesują się życiem innych , zazdroszczą , krytykują, obrażają, plotkują itd. Nie moja wina że większość tu piszących jest niedowartościowana , niespełniona życiowo, skrzywdzona jakoś przez los. Ciężko pracujcie i bierzcie kredyty na auta typu Mercedes czy Bmw czy co tam chcecie , to też będziecie posiadali wiele dobra. Bez pracy nie ma kołaczy. I przestańcie wylewać swoje żale w internecie i użalać się nad sobą , bo takim sposobem funkcjonowania i myślenia , nic w życiu nie osiągniecie. Chyba że wam się nie chce pracować nygusy jedne?! To klepcie dalej swoją biedę i topcie smutki w alkoholu. Tylko miejcie pretensje potem do samych siebie a nie do reszty świata !!!

zwykły obywatel
odpowiada  Miastowy
9 miesięcy temu

Pewnie są tacy, którzy uważają, że rolnicy nie są potrzebni z uwagi iż mięsko i nie tylko jest przecież z biedronce, stonce itp. itd.

Kris
odpowiada  Miastowy
9 miesięcy temu

Zgadzam się z Tobą absolutnie. Jesteś rozsądnym człowiekiem co zdarza się nieczęsto niestety

Ladacznica proboszcza
odpowiada  Miastowy
9 miesięcy temu

Sam se zryj ten syf. Mieso solone drogowa sola. Zwierzeta trzymane w takich warunkach ze tesciowej bym w takich nie trzymala. Kury i warzywa pasione lekami. Tak to wyglada to rolnictwo dotowane z panstwowego i unijnego budzetu

§§
9 miesięcy temu

Do Osm, no poszpanpwali za unijne pieniądze, a tak to PiS chciał z Uni wychodzic, wtedy putin dopiero by sie cieszył i nie miał by kto Polski bronic.

stary
9 miesięcy temu

putinowskie pachołki pojechali wspomagać atak na ukraine

Osm
9 miesięcy temu

Ale fury maja no poszpanowali. I mówią że bieda. To tak jak kiedys masło w parafiach dawali tez furami z całą brygadą przyjeżdżali i ukręcali, a w domu krowa co mleko daje

§§
odpowiada  Osm
9 miesięcy temu

No fury mają za Unijne pieniądze

winda
9 miesięcy temu

a ja wale polskie mięso, ziemniaki- kupie sobie w Galerii warzywa z Izraela, Majorki. Tanio, świeżo, godnie i nie wali polskim chłopem.

34
0
Napisz co o tym sądziszx