Rolnicy posłuchali Was i pojechali blokować Warszawę

Rolnicy, również z Wielkopolski, pojechali dziś do Warszawy. Zgodnie z wolą części naszych mieszkańców, postanowili zablokować centrum Warszawy. Udało im się dotrzeć na odległość 3 kilometrów od obranego za cel Pałacu Kultury i Nauki.

Kolumna ciągników pojawiła się w Warszawie po godzinie 9. Manifestujący zostawili jednak traktory 3 kilometry od celu i pieszo ruszyli pod Pałac Kultury i Nauki, a następnie pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Protest pod hasłem „Godna płaca za ciężką pracę” rozpoczął się o godzinie 7.00. Jak zapowiedziała Agrounia, w stolicy miała pojawić się „setka traktorów”. „Oprócz tego autokary ludzi niemal z całego województwa. Dołączają górnicy, przedsiębiorcy” – napisali w zapowiedzi.

Do Warszawy przyjechało ponad 250 pojazdów. Część z nich została po drodze zatrzymana przez policję.

– Polska wieś to nie są już brudne kalosze i słoma z butów. To drogie traktory na kredyty i normalne rodziny. Mamy wiele do stracenia – mówił Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Jak czytaliśmy w opisie wydarzenia, rolnicy są „zdeterminowani i wściekli”. Z Sochaczewa traktorami wyjechali o 7. „Dojedziemy tam, gdzie się da. Na manifestacji może być kolumna ponad 100 potężnych rolniczych maszyn” – zapowiadali.

Transmisje na żywo można śledzić na profilu Agrounii na Facebooku:
https://www.facebook.com/projektAGROunia

W godzinach wieczornych stwierdzili, że skoro policja zorganizowała objazdy, to oni wracają do domów.

CZYTAJ  Żużlowcy dostali kasę z miasta. To dużo?

34 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dyzma
1 rok temu

Rolnicy nie dajcie się manipulować jakiemuś tam szczeniakowi z bródką to zadymiarz…

Tom
1 rok temu

Bardzo dobrze. Tam mają jechać i blokować sejm a nie blokowanie dróg na czym cierpią niewinni ludzie.

Gość bm.
1 rok temu

Tacy rozgrzani niech zablokują Putina znają go chyba ta cała agro srunia…

Ostrowiak
1 rok temu

Spozniliscie się trochę, nikt was nie będzie słuchał. Teraz jest inny temat nr 1

Doucz się a potem dyskutuj !!!
1 rok temu

Robią te we własnym i naszym interesie!!! Inaczej będzie taka drożyzna że ci się żyć odechce ulungu jeden!!!

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Doucz się a potem dyskutuj !!!
Miastowy
1 rok temu

Nie rozumie dlaczego tak oczerniacie rolników , przecież wieś żywi miastowych. Gdyby nie praca rolników , to miastowi by nie mieli co do gara wsadzić. A co was obchodzą ich drogie traktory typu John Deere itp. zachciało mu się drogiego traktora na raty , to niech spłaca. Jego sprawa. Z resztą nie wszyscy mają takie traktory , zdarzają się jeszcze na wioskach stare traktory z lat 80tych typu Ursus i inne. Jednak zazdrość Polaków jest wielka!!! Niech każdy zajmie się swoją śmierdzącą dupą a nie życiem innych!!! Inteligentny człowiek ma swoje pasję i hobby , pielęgnuje to i rozwija. Tylko prostaki , chamy i źle wychowani ludzie przez rodziców , interesują się życiem innych , zazdroszczą , krytykują, obrażają, plotkują itd. Nie moja wina że większość tu piszących jest niedowartościowana , niespełniona życiowo, skrzywdzona jakoś przez los. Ciężko pracujcie i bierzcie kredyty na auta typu Mercedes czy Bmw czy co tam chcecie , to też będziecie posiadali wiele dobra. Bez pracy nie ma kołaczy. I przestańcie wylewać swoje żale w internecie i użalać się nad sobą , bo takim sposobem funkcjonowania i myślenia , nic w życiu nie osiągniecie. Chyba że wam się nie chce pracować nygusy jedne?! To klepcie dalej swoją biedę i topcie smutki w alkoholu. Tylko miejcie pretensje potem do samych siebie a nie do reszty świata !!!

zwykły obywatel
odpowiada  Miastowy
1 rok temu

Pewnie są tacy, którzy uważają, że rolnicy nie są potrzebni z uwagi iż mięsko i nie tylko jest przecież z biedronce, stonce itp. itd.

Kris
odpowiada  Miastowy
1 rok temu

Zgadzam się z Tobą absolutnie. Jesteś rozsądnym człowiekiem co zdarza się nieczęsto niestety

Ladacznica proboszcza
odpowiada  Miastowy
1 rok temu

Sam se zryj ten syf. Mieso solone drogowa sola. Zwierzeta trzymane w takich warunkach ze tesciowej bym w takich nie trzymala. Kury i warzywa pasione lekami. Tak to wyglada to rolnictwo dotowane z panstwowego i unijnego budzetu

§§
1 rok temu

Do Osm, no poszpanpwali za unijne pieniądze, a tak to PiS chciał z Uni wychodzic, wtedy putin dopiero by sie cieszył i nie miał by kto Polski bronic.

stary
1 rok temu

putinowskie pachołki pojechali wspomagać atak na ukraine

Osm
1 rok temu

Ale fury maja no poszpanowali. I mówią że bieda. To tak jak kiedys masło w parafiach dawali tez furami z całą brygadą przyjeżdżali i ukręcali, a w domu krowa co mleko daje

§§
odpowiada  Osm
1 rok temu

No fury mają za Unijne pieniądze

winda
1 rok temu

a ja wale polskie mięso, ziemniaki- kupie sobie w Galerii warzywa z Izraela, Majorki. Tanio, świeżo, godnie i nie wali polskim chłopem.

34
0
Napisz co o tym sądziszx