WOW❗W Ostrowie przepiliśmy 94 miliony złotych

Udostępnij
Tweet

Aż trudno w to uwierzyć, ale ostrowianie w zeszłym roku przepili aż 94 miliony złotych. Dane pochodzą z kwot zadeklarowanych przez sprzedawców alkoholu z terenu naszego miasta, które rokrocznie przedsiębiorcy muszą przedstawiać chcąc sprzedawać legalnie alkohol.

Ile wypito piw, ile win, a ile mocniejszych trunków?

W kategorii „lekkiej” mieszkańcy grodu nad Ołobokiem kupili alkohol za kwotę 33 mln 891 605,21 złotych. W tę grupę wchodzą wszystkie piwa oraz inne alkohole o stężeniu do 4,5%.

W kategorii „półciężkiej” ostrowianie nabyli za sumę 11 mln 918 852,14 zł. Tu znajdziemy trunki w przedziale powyżej 4,5 do 18%.

W kategorii „ciężkiej” mieszkańcy Ostrowa przepili 48 miliony 030 420,61 zł. W tym koszyku znajdziemy wszystko co jest mocniejsze niż 18% poza denaturatem, bo ten oficjalnie nie służy do spożywania, także koneserzy niebieskiego płynu są poza tą kategorią.

Ostrów Wielkopolski wydał zgodę na sprzedaż alkoholu 229 podmiotom, z czego 81 stanowią punkty gastronomiczne, a 148 sklepy.

Na jednego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego przypada średnio 1 353,40 zł wydane na alkohol w ubiegłym roku. Ta kwota może być nieprecyzyjna, ponieważ w ostrowskich punktach mogli spożywać trunki i zakupywać je mieszkańcy innych miejscowości. Niemniej suma robi wrażenie.

Przy okazji warto nadmienić, że w naszym mieście zameldowane jest na pobyt stały 67763 osób oraz 1574 na pobyt czasowy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
Subskrybuj
Powiadom o

31 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bebe
2 lat temu

W kepnie to glownie ukraina przepija..

Z gminy
2 lat temu

Ale co ile budżet państwa wzbogacili, a może jakieś informacje o pozostałych gminach powiatu ostrowskiego!

rex
2 lat temu

Kiedyś obcy okupant rozpijał Polaków, a teraz pisowski okupant. Na trzeźwo, ich polityki się nie zrozumie.

niezgodny
2 lat temu

kiedyś zapisałem się do anonimowych alkoholików . Cały tydzień z nimi piłem a nie wiedziałem z kim

filip z konopii
2 lat temu

Ci co sobie codziennie golną kielicha to dłużej żyją.

Polej no...
2 lat temu

Ci co nie piją to przeważnie największe zyeby genetyczne. Wszyscy piją nawet Księża , Zakonnice i Katechetki. A zwłaszcza ci co mają duże kredyty hipoteczne , oni to dopiero teraz załamani są podwyżkami cen gazu , kredytu hipotecznego itd. Ano pycha kroczy przed upadkiem , zachciało się wygody i szpanerstwa to teraz trzeba cierpieć.

Srututuu
2 lat temu

Jak żeś przepił to się nie chwal i pieszo sobie! Bo ja nie pije

Adam
2 lat temu

No to te statystyki wsadzcie sobie gdzieś bo ja i kilku moich znajomych nie kupili ani grama alkoholu w Ostrowie więc skąd te wyliczenia na jednego mieszkańca…..
I zaznaczam nie jestem nie pijącym alkoholikiem. Znajomi również nimi nie są. Ale znam kilku Ukraińców co piją co dzień i to nie tylko piwo wóda leje się strumieniami….

@adam
odpowiada  Adam
2 lat temu

Ze statystykami to tak jest: Jeden umarł z głodu, drugi z obżarstwa…. średnia spożycia wychodzi w miarę. To dlaczego oboje nie żyją 🙂

żurek
2 lat temu

Nieudolne rządy i to już od szeregu lat , doprowadzają do wyludniania się Ostrowa , liczył już prawie 80 tys mieszkańców , teraz 67 tys. Dalej głosujcie na tych nieudacznuków , to wkrótce będzie 50 tys. Ale Niemcy się cieszą , będzie dużo chętnych na szparagi.

Ktos
2 lat temu

Gdyby alkohol był tańszy, suma końcowa była by niższa.

31
0
Napisz co o tym sądziszx