Kwarantanna uratowała mu życie?

Udostępnij
Tweet

Spostrzegawczość i szybka pomoc udzielona mężczyźnie sprawiły, że 68-letni mieszkaniec gminy Jarocin dotarł na czas do szpitala, a jego życie nie jest zagrożone.

10 lutego br. st sierż. Łukasz Nowak z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego jarocińskiej komendy kontrolował osoby przebywające na izolacji i kwarantannach w związku z zarażeniem wirusem covid-19. Jedną z kontrolowanych osób był 68-letni mieszkaniec Jarocina.

Policjant zadzwonił na numer telefonu mężczyzny by z nim porozmawiać i uzyskać informację o jego stanie zdrowia. 68-latek odebrał telefon, jednak w słuchawce była cisza. Gdy policjant poprosił mężczyznę by podszedł on do okna usłyszał od rozmówcy, że przed chwilą się przewrócił i nie jest w stanie się podnieść.

St. sierż Nowak kontynuował rozmowę, pytał o to jak mężczyzna się czuje i zaproponował, ze wejdzie do mieszkania by sprawdzić co się stało. Starszy Pan powiedział policjantowi, że źle się czuje i ma zawroty głowy i nie da rady podejść do drzwi, które były zamknięte od wewnątrz. Ponieważ mężczyzna upadł przy drzwiach balkonowych, funkcjonariusz poprosił, by postarał się on uchylić te właśnie drzwi, a sam zadzwonił po pogotowie.

Przeszkolenie z pierwszej pomocy jakie posiadał i prywatne doświadczenie pozwoliły na fachowe określenie dolegliwości mężczyzny i stwierdzenie, że pomoc medyczna jest niezbędna.

Do czasu przyjazdu karetki policjant zapewnił 68- latkowi opiekę i pomoc. Mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala, gdzie nadal przebywa ale jak ustaliliśmy, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

St. sierż. Łukasz Nowak udowodnił, że hasło „Pomagać i Chronić” nie jest zwykłym hasłem, a podstawą służby policjanta.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek
2 lat temu

Ja będąc na kwarantanne Czy tez na izolacji nie miałem żadnej kontroli że strony policji jak i doktora nikt się nie interesował

Gosia
2 lat temu

Do moich rodziców, starszych już osób i niechodzacych, mimo, że mieli opiekę, przynajmniej co drugi dzień przyjeżdżali policjanci w czasie izolacji z pytaniem jak się czują, czy im czegoś potrzeba.
Może jarocińscy policjanci są bardziej troskliwi!?😊

Zenek
2 lat temu

To ja jestem tym uratowanym szczęśliwcem i dziękuję wszystkim policjantom, którzy codziennie odwiedzali mnie podczas izolacji i pytali jak się czuję. Szczególnie dziękuję p. Łukaszowi, który pomagał mi gdy dostałem udar. Dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji znalazłem się w szpitalu. Jestem w pełni sprawny i wkrótce wracam do domu.

13
0
Napisz co o tym sądziszx