Nastolatkowie w wynajętym aucie rozbici przez mercedesa

Tuż przed godziną 19 doszło do poważnego zderzenia przy wiadukcie krotoszyńskim w Ostrowie Wielkopolskim. W wypadku ucierpiał jeden z kierowców.

71-letni kierowca kierując mercedesem wyjeżdżał z ulicy Spichrzowej i chciał skręcić w lewo w stronę centrum miasta. Na lewym pasie w kierunku Krotoszyna jechała toyota z wypożyczalni aut na minuty. Podróżowało nią czterech nastolatków w wieku 17-18 lat.

Do szpitala odwieziono mężczyznę z mercedesa uskarżającego się na ból kregoslupa i głowy.

Mężczyzna jest w poważnym stanie.

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

47 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do logiki
11 miesięcy temu

Starszy pan nie miał czerwonego bo tam nie ma świateł. A kiedy z lewej widział czerwone to uważał że może jechać, bo chłopcy mieli co najmniej żółte, nielogiczna logiko.

do Słowika
11 miesięcy temu

Kiedy wyjeżdżam ze Spichrzowej muszę zwracać uwagę na światła na skrzyżowaniu, mimo ze na Spichrzowej nie ma świateł. Każdy kierowca o tym wie, patrząc na światła wiem, kiedy mogę wyjechać. Jeśli po lewej widzę czerwone wiem, że mogę wyjechać. Przy zielonym stoję. A ty słowiku jedziesz kiedy ci pasuje? Czy czekasz 10 godzin aż nic nie pojedzie?

Słowik
11 miesięcy temu

Przypominam wyjeżdżają z Spichrzowej nie ma świateł… starszy Pan wyjeżdżał z podporządkowanej, co nie wyklucza, iż Młodzież mogła jechała zbyt szybko. To że są młodzi, nie znaczy że jechali szybko… pamiętajmy wszyscy kiedyś byliśmy nastolatkami i kiedyś będziemy staryszymi ludźmi…

Logika
11 miesięcy temu

A co powiesz np na to, jeśli się okaże, że chłopcy gnali od miasta 100 km na godzinę i na skrzyżowanie wjechali na żółtym, żeby zdążyć? A kierowca w tym czasie widząc światła zdecydował się wjechać na krzyżówkę? Czy wtedy też jest to ewidentnie jego wina?

Powiem, że jak „chłopcy” wjechali na żółtym to starszy Pan miał czerwone i wtedy to też jego wina.

mariano
11 miesięcy temu

Ciekawe dzieciaki w polskim prawie żenić się mogą bez zgody rodziców dopiero po 21 roku życia a samochody się smarkaczom bez zgody rodziców wypożycza w tak młodym wieku ?

Anonim
11 miesięcy temu

J**ane kozaki w necie ja też potrafie taki być macie coś do powiedzienja zapraszam raszkowska 8

do Aleksy
11 miesięcy temu

Ewidentnie to ty możesz się wypowiadać np na temat własnego majątku. Winę stwierdzi policja po zbadaniu wszystkich elementów wypadku. A co powiesz np na to, jeśli się okaże, że chłopcy gnali od miasta 100 km na godzinę i na skrzyżowanie wjechali na żółtym, żeby zdążyć? A kierowca w tym czasie widząc światła zdecydował się wjechać na krzyżówkę? Czy wtedy też jest to ewidentnie jego wina? Pomyśl, zanim wydasz wyrok.

Bazyli
11 miesięcy temu

Polacy się starzeją w gwałtownym tempie starszych osób za kierownicą będzie przybywać z roku na rok i takich sytuacji też bo starsze osoby muszą radzić sobie same niestety zakupy urzędy itp

Tyuioop
11 miesięcy temu

Nie chce dyskredytować kierowców z uwagi na wiek ale czujność, spostrzegawczość, dynamika, czas reakcji niestety się pogarsza. Dlatego wypadałoby apelować do starszego społeczeństwa o większa rozwagę na drogach ewentualnie MZK, PKS, taxi. A druga sprawa ze specyfikacja jazdy, ruch na drodze, zmiany w przepisach tez działają na niekorzyść.

Do Kasia
11 miesięcy temu

Dokładnie to można sobie wyszukać w GOOGLE wpisując „auta na minutę” lub np. „Panek Car Sharing” (firm jest wiele i ich przybywa) i poznać szczegóły. Podstawą jest zalogowanie się i skan dowodu osobistego i prawa jazdy. Auto ma kartę do tankowania za które nie płacisz, przeważnie nie ma kluczyków tylko smartfonem (jak na zakupach). Firmy też mają swoich dyżurnych dyspozytorów którzy w razie problemów technicznych udzielają informacji. Szczegóły można doczytać na stronach firm.Co ciekawe nie są to byle jakie auta, np. jedna z firm bazuje na hybrydowych Toyotach. Wszystkie auta mają auto casco.

47
0
Napisz co o tym sądziszx