Wójt idzie na przymusowy odwyk!

Wójt gminy Żelazków Sylwiusz Jakubowski musi pójść na przymusowy odwyk od alkoholu – poinformowano w materiale wyemitowanym przez TVP3 Poznań. To prawomocna decyzja kaliskiego sądu na wniosek prokuratury z 2020 roku.

Pijackie ekscesy wójta Jakubowskiego znane są już w całej Polsce. Poza lokalnymi mediami mówiły o nich także ogólnopolskie telewizje czy portale internetowe. Dochodziła do tego przemoc w rodzinie. Trudno chyba już wymienić wszystkie alkoholowe incydenty z udziałem wójta.

Sąd zdecydował, że Sylwiusz Jakubowski ma spędzić najbliższy czas w Szpitalu dla osób psychicznie chorych w Sokołówce. Jeśli nie stawi się tam dobrowolnie, zostanie doprowadzony przez policję. Ma tam zostać poddany terapii leczącej z choroby alkoholowej.

Jakubowski podkreśla, że pije jako osoba prywatna, tak jak prawie wszyscy w Polsce. Sęk w tym, że ma już wyrok za udzielanie ślubu pod wpływem alkoholu.

Podczas pobytu w szpitalu na odwyku oficjalnie wójt będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim. Gmina będzie funkcjonować normalnie. Trzeba nadmienić, że gmina Żelazków ma zero długów i zero zobowiązań i 2500 mieszkańców. Budżet ma taki sam jak cały powiat kaliski 60 milionów złotych, z czego 15 milionów jest przeznaczanych na inwestycje. Co roku odnotowuje ponad 5 milionów nadwyżki. Gminą kieruje od 1988 roku.

POLECANE NEWSY

39 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pomysłodowca
6 miesięcy temu

Proponuję w Żelazkowie zorganizować galę MMA VIP 4 ? Kto za? xD Że Gladiator Najman na to wcześniej nie wpadł, tylko pojechał od razu do Wielunia? hmm.. Tu w Żelazkowie może i Burmistrz by z wojownikiem „szczeną” ładną walkę stoczył ,a przy tym jaka promocja ładna byłaby dla gminy. I następne 5 mln zł do przodu…

Piotr
6 miesięcy temu

Fachowiec musi się napić, bo inaczej się zmarnuje

Dworzanin
6 miesięcy temu

Fajny chłop z niego był,
Ino gorzała pił
Teraz już go w gminie  ni ma,
Na odwyku mineralną popija

A jo mu godołem, godołem,
Godołem, pieronie nie pij !
A on durch pił

michał
6 miesięcy temu

nie ma takiego czegos jak przymusowy odwyk nawet niech go policja zawiezie i on i tak zaraz z stamtąd wyjdzie bo nikogo nie bedzie trzymał na siłę jak nie chce, wiec to leczenie musi on chciec tak wyglada prawda o leczeniu przymusowym jedynie wiezienie go uratuje zeby nie pił tam jest odizolowany od picia

pool
odpowiada  michał
5 miesięcy temu

z detoxu nie wyjdzie musi uciec wiec po godzinie policja go szuka kolego a z osrodka pewnie do bramy dojdzie i policja bedzie czekała . tak to wygląda . leczenie moze odbyc w ZK ale musi byc skazany wyrokiem i przy okazji trafi na terapie wyrok musi byc odpowiednio długi by sie załapał. mniej wiecej tak to wygląda.wiezienie nie izoluje od picia .

Rozi
6 miesięcy temu

Zadziwiające że po pijaku jest w stanie tak dobrze gospodarzyć. W tym momencie wszystko jasne. Szkoda tylko że znęca się nad rodziną.

Sąsiad
6 miesięcy temu

A tak poczciwie wygląda.

Hirek
6 miesięcy temu

Zostawcie chłopa w spokoju.. K.. Wa mac

Zatroskany.
6 miesięcy temu

Tak czytam te komentarze i myślę sobie , że ten wójt rzeczywiście chyba dobrze zarządza skoro ma tylu zwolenników. Może nie warto go leczyć jeśli ma takie sukcesy. Może naszym rządzącym trzeba by tak polewać z flaszeczki . Widać po paru głębszych człowiek nie jest taki butny i pazerny, może to jest sposób na ich złodziejstwo i źle zarządzanie, wszak alkohol rozluźnia i rozwesela, może też te gęby ich nie będą takie ponure. Kto wie,??? Może jest w tym jakaś metoda???!!!

tom
6 miesięcy temu

Na drugi koniec Polski z nim,żeby my nic nie przywozili do picia. Zakaz odwiedzin i 2 miesiące minimum terapii.

lucka
6 miesięcy temu

Nasz wojt jest the best Sylwiusz jestesmy z Toba

39
0
Napisz co o tym sądziszx